Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Yay Mevsimi Başlıyor

21/22 Kasım'da Güneş, Akrep burcundan Yay burcuna geçiyor.

Akrep mevsimi boyunca, Evren tarafından gölgelerimize odaklnamaya ve  karanlık ve daha derin duygularımızla barışmaya çağrılıyoruz. Akrep Mevsimi boyunca, kendi içimize döndüğümüzü ve etrafımızdaki dünyadan uzaklaştığımızı hissetmişizdir. 

Ancak Güneş Yay Mevsimine geçerken, bir kez daha ışığa dönebiliyoruz. Bu zor ama çok gerekli gölgeler arasında ilerleme yolculuğu yavaş yavaş sona eriyor ve kendimizi tünelin sonunda ışığı görürken bulabiliriz.

Bu aşamadan çıkarken kendimizi yenilenmiş, heyecanlı ve gelecek konusunda merak içinde hissedebiliriz. Yay Güneşi'nin altında hayat genişliyor ve öğrenmek, keşfetmek ve geldiğimiz her yerden en iyi şekilde yararlanmak için daha girişimci olabileceğimiz enerjiler hakim gökyüzünde. 

Yay Mevsimi, öğrenmek, büyümek, öğretmek ve ilhamımızı bulmak için etkili enerjileri barındırıyor bizler için.  

Yılın geri kalanını nasıl geçirmek istersiniz? 2021'e dönüp baktığınızda, neler öğrendiniz neler yapmak istiyorsunuz bunları kendimize sorup harekete geçmeliyiz. 

Geçmişi değiştiremeyiz, zamanda geriye gidemeyiz ama 2021'in sonuna geldiğimiz bu günlerde elimizden gelen gayreti gösterip bu günleri daha özel ve verimli hale getirebiliriz şimdi. 

Yay, okunu yıldızlı gökyüzüne doğru hedefleyen Centaur tarafından temsil edilir. Okun nereye baktığına bakarsak Akrep'in kalbi olarak bilinen yıldız Antares'i buluruz.

Akrep'in kalbi derin ve gizemli bir yerdir. Gerçekten neyin önemli olduğunu, neyin gerçekten önemsiz olduğunu ve kalplerimizi neyin doldurduğunu hatırladığımız yer burasıdır.

Bunların hepsi Güneş Yay burcundayken takip edebileceğimiz veya keşfedebileceğimiz şeyler bunun bilincinde olmalıyız. 

Bu sezon, günlerinizi ruhunuzu heyecanlandıran ve kalbinizi sevgi ile tutuşturan şeylerle doldurmaya özen gösterin.

2021'de Yay Mevsimi, yılın son Tutulması, Venüs Gerilemesi ve daha fazlasını getiriyor! 


21/22 Kasım- Yay Mevsimi Başlıyor
 
21/22 Kasım'da Güneş Yay burcuna geçiyor (zaman diliminize bağlı olarak). Güneş  Akrep burcundan ateşli Yay burcuna geçerken, kendimizi daha dışavurumcu, maceracı ve meraklı hissedebiliriz. Yeni bilgiler veya yeni bir anlayış arayabilir veya kendimizi hikayemizi yeniden yapılandırma cesaretini ortaya koyabiliriz. Yay, öğretmenin ve öğrencinin burcudur, bu yüzden belki de sezon boyunca kendimizi bu rolleri üstlenirken bulabiliriz.

23/24 Kasım
Ay enerjisi Tutulmalar arasındaki o önemli noktada meydana gelir. Bu, bir şekilde biraz "titreşimli" veya dengesiz hissedebileceğimiz bir zamandır. Kendimizi geçmişin yollarını sorgularken veya geçmişimizle uğraşırken bulabiliriz. Bu enerji, ani değişim veya önemli olaylar getirebilir. Özellikle kararsız hissediyorsanız sakin kalmanız acele kararlar almamanız önemli. Ay enerjiisi aynı zamanda tezahür çalışması için güçlü zamanlarıdır. 

28 Kasım - Güneş Merkür kavuşumu
Merkür, Güneş'le aynı hizaya geliyor ve yeni bir Merkür enerjisi döngüsünün başladığını gösteriyor gökyüzü bizlere. Astrolojide buna üstün bir kavuşum denir. Merkür'ün enerjisi yenilenir ve sırayla kendi zihinsel süreçlerimizin yenilendiğini hissedebiliriz. Açıkça düşünüyor, olayları yeni bir ışık altında görüyor fakrındalık kazanarak yaşadıklarımıza isteklerimize ilham verici yollar buluyor olabiliriz.

29/30 Kasım - Vesta Güneşle Kavuşuyor
Tanrıça Asteroid, Vesta, enerjisini harekete geçiren Güneş ile hizalanır. Vesta, Ocak ve Ateş Tanrıçasıdır. Astrolojik sembolü, kendi iç bağımsızlık alevimizi temsil eden bir alevdir. Aynı zamanda cinsel özgürlüğü temsil eder ve cinselliğimizi ifade etme özgürlüğümüzü harekete geçirir bu anlamda problemlerin şifalandığı bi enerjidir. Vesta'nın enerjisi hem Başak hem de Akrep ile çok bağlantılıdır. Onun enerjisi şu anda güçlü olduğu için, onu kendi cinselliğimizi benimsemek kendimizi sevmek sevilmekten korkmamak için bu enerjiyi olumlu olarak kullanabiliriz. 

30 Kasım - Venüs Neptün Altmışlığı
Kasım, kalp şifalarını, kalp aktivasyonlarını ve kalp uyanışlarını destekleyen enerjiler anlamına gelmekte. Ay, aşk gezegeni Venüs ile daha yüksek, ruhsal, koşulsuz sevgi gezegeni Neptün arasında güzel ve uyumlu bir uyumla sona eriyor. Bu, kalbinizi yatıştırmak, öz bakım uygulamak ve sevdiklerinize değer vermek için kullanabileceğiniz şahane bir göksel etkidir. İlişkilerimizde sevgimizi ortaya koyma zamanı. 

1 Aralık - Neptün Doğru seyrine başlıyor. 
Neptün  25 Haziran'dan beri geri hareket ettikten sonra doğrudan harekete geçiyor. Şu anda kozmik gökyüzünde ileriye doğru hareket eden güçlü bir enerjimiz var! Haftalar ilerledikçe belki de bu ivmenin arttığını hissedeceğiz. Neptün'ün doğrudan konumlanması, sezgisel içgörüler, yaratıcı fikirler getirebilir ve hatta hayatımızda bulutlu hissettiğimiz pek çok şeyin üzerindeki perdeyi kaldırabilir. 

3 4 Aralık Yay Burcunda Yeni Ay Tam Güneş Tutulması
Yay Mevsiminin ana olayı bu göz kamaştırıcı Güneş Tutulması! Bu aynı zamanda Haziran 2020'den beri  İkizler-Yay döngüsündeki son Tutulmadır, bu nedenle bu Tutulma büyük olasılıkla disiplinli sabırlı çalışmamızın ödüllerini getirecektir. Tutulmalar hızlandırıcıdır ve yeni bir bilinç durumuna sıçramamıza yardımcı olur, ancak bu Tutulmanın enerjisi altında şimdi kendimizi sağlam bir zeminde dururken bulacağız.

11 Aralık  Venüs kavuşum Pluto
Yaklaşan Venüs Retrosu nedeniyle Venüs ve Plüton, gökyüzünde normalden daha uzun bir süre birlikte kalacaklar. Bu enerji kombinasyonu, ilişkilerimizde  para söz konusu olduğunda güç mücadelelerini harekete geçirebilir. Biri veya bir şey tarafından geri tutulduğunuzu veya boğulduğunuzu hissediyorsanız, bu enerji sizi harekete geçmeye çağırabilir. Bu enerji aynı zamanda hayatımızdaki ilişkileri dönüştürmeye yardımcı olabilir ve yeni bir güce adım atmamızı sağlar. Bu gün enerji zirveye ulaşırken, bu, Aralık ayı boyunca mutlu ve başarılı olmanın yollarını keşfedebiliriz. 

 18 Aralık - İkizler Dolunay + Güneş
Yılı bitirmek için ne güzel bir Dolunay! Bu Dolunay, Galaktik Merkezin tam karşısına düşer ve bu Dolunay'a güçlü bir enerjisel güç getirir. Galaktik Merkez enerjileri genişleme getirecek, içimizde ve etrafımızda yaşayan inanılmaz galaksileri hissetmemize ve onlarla bağlantı kurmamıza yardımcı olacak. Hatta yıldız tohumu orijinlerimize daha fazla bağlı hissedebiliriz veya Galaktik enerjiler ile  bağlantı kurmayı daha kolay bulabiliriz. Jüpiter, bu Dolunay ile güzel bir şekilde hizalanıyor ve şanslı bol enerjiler sunuyor bizlere.  Kendimizi farklı düşünürken veya olaylara yeni bir perspektiften bakarken bulabiliriz. Bu Dolunay altında yeni bilgiler ve içgörüler ortaya çıkabilir, ancak sezgimizi takip etmek önemlidir.

19 Aralık- Venüs Retroda
Venüs, 29 Ocak 2022'ye kadar kalacağı Oğlak burcunda retroya giriyor. Venüs Retrosu, kalp meselelerinin yüzeye çıkabileceği bir zamandır. Bunu, kalp merkezimizin daha derin bir katmanını şifanlandırmak için geçmemiz gereken bir geçiş noktası olarak düşünün. Ayrıca ilişkilerimize ışık tutabilir ve daha büyük ve daha yüksek bir sevgiyle uyumlu bir yerden harekete geçmemiz için bizi zorlayabilir. İlişkimizin kıymetini önemini ve kendi öz değerimizi ve hayatımızdaki belirli şeylere verdiğimiz değeri daha iyi kavrayabiliriz.  

20 Aralık Gündönümünden Önceki Gün
Aralık Gündönümünden önceki gün, gezegenin enerji  ile uyumlu bir hizaya geliyor. Enerji ağının bu hizalanması, doğanın ve kendi bedenlerimizin iyileştirme potansiyelini arttırır. Doğada vakit geçirerek, meditatif uygulamalara katılarak, kristaller veya bitki/bitkisel ilaçlarla çalışarak veya sadece bir niyet belirleyerek bu iyileştirici güçten yararlanabiliriz. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık