Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Çin Astrolojisi Analizi

ÇİN ASTROLOJİSİ ANALİZİ: Çin Astrolojisinde antik çağ Çin Takvimi esas alınır. Bunun dayandığı sistemde Ay’ın devirleri ile Güneşin kısmi hareketlerine göre yapılan hesaplamalardır. Bu yönden batı astrolojisi ile derin ayrılıklara sahiptir. Çin Astrolojisi yönteminde Güneş ve Ay’ın devir hesaplarının yanında geleneksel Çin felsefesinin beş elementine dayanan olumlu ve olumsuz görünümler içinde 12 sembolik hayvan yılı ile tanımlanan bir sistem kullanırlar. Klasik astrolojide olduğu gibi Çin Astrolojisinde takımyıldızlara insanların davranışlarını betimleyen mitolojik yakıştırmalar verilmez. Çin astrolojisi meslek seçimlerimiz yatırımlarımızla ilgili konularda bizlere rehberlik eder.

Çin astrolojisi, güneş ve ayın devir hesaplarının yapıldığı, geleneksel Çin felsefesinde yer alan beş ayrı elemente dayalı bir astroloji dalıdır. Çin astrolojisi analizi yapılırken 12 ayrı sembolik hayvan yılının yer aldığı bir sistemden yararlanılmaktadır.

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Çin astrolojisi erkek ve dişi kutupların simgelenebilmesi için iki zıt güç olan Yin ve Yang olarak adlandırılan sembolleri kullanmaktadır. Bu iki temel gücün simgeleri ise güneş ve ay olarak belirlenmiştir.

İki temel güç tahta, ateş, toprak, metal ve su elementlerinin de eklenmesi ile Çin astrolojisinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Doğum yılınıza göre belirleyebileceğiniz Çin astrolojisi burcunuz sayesinde ne gibi kişisel özelliklerinizin mevcut olduğunu daha farklı açılardan öğrenebilirsiniz.

NOT: Doğum Saatini bilmeyenler ‘’Rectifikasyon’’ çalışması ile saatin belirlenebilmesi için hayatınızda ki 5 önemli olayı mezuniyet hastalık yakınların vefatı kaza iş değişikliği gibi tarihleri bildiriniz.

koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık