Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Hint Astrolojisi Analizi

HİNT ASTROLOJİSİ ANALİZİ: Vedik ‘Hint Astrolojisi’nde’ Sideral Zodyak kullanılır. Yıldızıl Zodyak (Sideral Zodiac), “Sabit Zodyak” adı da verilir ve burçları oluşturan takımyıldızların hep aynı noktada konumlanmalarına karşılıktır. Hint veya Vedik astrolojisi olarak isimlendirilen olguların başlangıcı Hindistan olup düzenli tutulan kayıtların tarihi MÖ 4500 yıllarına dayanmaktadır. Bu astrolojisinin babası Parashara Muni’dir. MÖ 1500 yıllarında yaşamış ve kişiye ait gerçek anlamda ilk doğum horoskobunu yapılandırmıştır. Hint astrolojisi hayatta cevap aradığımız netleştirmekte zorlandığımız konulara rehberlik eder ve doğru cevapları almamızı sağlar.
Örnek: Evlenecek miyim? Çocuğum olacak mı? Hayatımdaki kişi doğru insan mı gibi hayatımızda cevabını bulmakta zorlandığımız her konuya tüm açıklığı ile rehberlik eder.

Hint astrolojisi içerisinde doğum haritalarına “Chakra” adı verilmektedir. Taslak olarak ise batı astrolojisinde karşımıza çıkan horoskop çizimlerinden daha farklı bir taslak karşımıza çıkmaktadır. Hindistan bölgesinde iki ayrı horoskop kurgusubulunmaktadır. Ülkenin kuzeyinde ve güneyinde yer alan bu iki ayrı horoskop kurguları arasında büyük farklılıklar bulunmamaktadır.

Rashi Zodyak Dairesi adı verilen hayat çarkı ruhun dünyadaki yolculuğuna rehber olarak gösterilmektedir. Hint astrolojisi analiziyapılırken her gezegen ev ve burçlar ise belirli “guna” ile ilişkilendirilir.

Doğum tarihiniz ve doğum tarihinizi biliyorsanız uzman bir astrolog sayesinde sizler de Hint astrolojisi yorumlarınızı öğrenebilirsiniz. Burcunuzun Hint astrolojisindeki karşılığını öğrendikten sonra keşfedilmemiş özelliklerinizin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

NOT: Doğum Saatini bilmeyenler ‘’Rectifikasyon’’ çalışması ile saatin belirlenebilmesi için hayatınızda ki 5 önemli olayı mezuniyet hastalık yakınların vefatı kaza iş değişikliği gibi tarihleri bildiriniz.

koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık