Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ay Burcu Hesaplama

Ay’ın Temsil ettikleri;
Günü: Pazartesi
Sayıları: 2, 12, 22
Madeni: Gümüş
Renkleri: Gümüş, Beyazımsı gri, Açık pembe, Violet, Fildişi Krem
Çiçekleri: İnci çiçeği, Nilüfer, Beyaz zambak, Mor sümbül
AY BURCU TABLOSUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.
Ay’ın Yansımaları
Anne, dişilik, zihin;  Sağduyu ve hafıza; Bilinci geliştirme, toplumsal ilişkiler; Duygular, genel olarak mutluluk (zenginlik, talih, ün ve şöhret); Yaşamda yükselmeler veya düşmeler; Can sıkkınlığı, dengesizlik; Güzellik, romantizm, duyarlık; Süt, tahıl ve sıvılar; Büyüme (çocuk sağlığı), verimlilik; Aşçılar, hemşireler ve gıda çalışanları; Görme kuvveti, Göğüsler, rahim ve beyin; bnci, gümüş, kuzeybatı yönü, Pazartesi, adet dönemi.
Bilge insan yıldızların efendisidir.
Thomas AQUINAS
Doğduğumuz an Güneş nasıl bir burcun içinde yer alıyorsa Ay’da bir burca yerleşmiştir. Kitabımızın tablolar kısmında Gün Ay Yıl olarak doğum bilginizle doğduğunuz an Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenebilirsiniz. Ay doğum anında içinde olduğu burcun özelliklerini alır ve biz duygularımızı Ay burcumuzun belirlediği şekilde yaşama yansıtırız. Astrolojiden sağlıklı bir şekilde faydalanmak istiyorsak mutlaka Güneş Ay ve Yükselen burcumuzu öğrenmeli ve Günlük aylık yıllık yorumları 3nü birlikte okuyarak değerlendirmeliyiz. Astroloji’de Ay Anne dişilik duygular bilinçaltı romantizm kadınlar sıvılar göğüsler rahim bedende organların düzeni ritm Ay’ın kontrolündedir. Özellikle Yeni Ay ve Dolunay zamanlarında üniversite hastanelerinde yapılan bilimsel tetkiklerde ortaya konulan bir gerçek olarak akıl sağlığımız öfke ve saldırganlığın dengesizliğin bu etki altında ortaya çıktığına dikkat çekmektedir. Çocukluk çağımız ve Olgunluk çağımızın başlangıç dönemini yine Ay yönetir.

Ay her şeyden önce sağlığımızla ilişkilidir özellikle kadın sağlığı ile. Ezoterik ‘’RUHSAL’’ Astroloji’de yedi yıllık devreler insan doğumundan itibaren başlayarak her bir devre belirli bir gezegen tarafından yönetilir.

1) Devre Ay, 2) Devre Merkür, 3) Devre Venüs, 4) Devre Güneş, 5) Devre Mars, 6) Devre Jüpiter, 7) Devre Satürn; Olarak sıralanmaktadır.
1) Birinci devre Ay tarafından yönetilir ve doğumdan itibaren 7nci yaşa kadar sürer. Yaşamımızın ilk dönemi çocukluğumuz Ay’ın yönetimindedir. Ay devresinde çocuk her şeyi yansıtarak taklit ederek öğrenir. Ay ayrıca dişilik ve annelik gezegenidir. Anne çocuğun ruhsal gelişiminin mimarıdır. Ay dişi bir güçtür.. Bir erkeğin yaşamındaki kadınları Ay burcu belirler. Bu kadın anne kız arkadaş kardeş abla, Ya da eş olabilir. Erkeklerin haritasında Ay burcu kadınlarla ilgili düşünceleri kadınlarla olan duygusal bağlarını belirler. Horoskopta Ay sevdiği bir burçta ve uyumlu açılar yapıyorsa anne evladına oldukça düşkün ve anlayışlıdır. Çocukla Anne arasında çok özel ve güçlü bir bağ vardır. Ay doğum anında sert açılara sahipse anne baskın aşırı kontrolcü bir yapıda olabilir. Ay horoskopta 4ncü evimizi ve yengeç burcunu yönetir.
Ay ve Duygular: Ay duygusal hayatımızın davranışlarımızın göstergesidir. Ruh Bilinçaltımız ve duygusal konularda kendimizi savunma tarzımız Ay burcumuza göre şekillenir.
Ay Ateş grubu burçlarına yerleşmişse: KOÇ ASLAN YAY
Ateş grubu burçlarına yerleşmiş Ay’da kişi duygusal olarak kırıldığında şiddetli tepkiler verecektir. Sevgisi de hiddeti’de şiddetlidir...
Ay Hava grubu burçlarına yerleşmişse: İKİZLER TERAZİ KOVA
Hava burçlarından birine yerleşmiş Ay’da kişi duygusal konularda çözüm odaklı ve kırıcı olmayan yaklaşımlar sergiler. Konuşarak anlayışla her şeyin aşılacağı düşüncesindedir...
Ay Toprak grubu burçlarına yerleşmişse: BOĞA BAŞAK OĞLAK
Toprak grubu burçlardan birine yerleşmiş Ay’da kişi duygusal konularda oldukça sabırlı ve dayanaklıdır tepkilerini kontrol altında tutar fakat patladığında da tepkisi oldukça sert olacaktır.
Ay Su grubu burçlara yerleşmişse: YENGEÇ AKREP BALIK
Su grubu burçlardan birine yerleşmiş Ay’da kişi duygusal konularda duyguları en yoğun haliyle yaşayan tutkulu  bir yapıdadır. Sahiplenme duygusu da kaybetme duygusu da çok güçlüdür. Alıngan yapısı ile çok çabuk kırılır ve tepkisini hemen belli eder..
Ay manyetik bir güce sahiptir. Bu etki denizlerde gel git olaylarına neden olur. Duygusal geçişlerimiz gün içinde değişen hallerimiz Ay’la ilgilidir. Ay burcumuz ikili ilişkilerimize özel yaşamımıza ışık tutar.... Batı Astrolojisinde Güneş doğum haritasının kalbiyken Vedic Hint Astrolojisinde Ay büyük önem taşır.
Astroloğu olmayan bir kral babası olmayan bir çocuğa benzer.
ATHARVA VEDA
Ay ve Verimlilik:
Ay, büyümeyi gelişimi verimliliği temsil eder. Ay yaratılan ve büyüyen her şeyle ilgilidir. Bir bebeğin doğması gelişimi büyümesi emek verilen bir işin zamanla  büyüyerek başarıya ulaşması gibi. Severek sabır ve emekle yaptığımız her şey Ay’la ilişkilidir. Ay yeryüzündeki tüm canlıları etkiler.  Yapılan pek çok bilimsel araştırmada; Yeni Ay’dan Dolunaya kadar olan devrede hayvanların beslenmeleri daha verimli olup kilo aldıkları saptanmış Yine Dolunaydan sonraki süreçte kilo verdikleri tespit edilmiştir. Bu etki insanlar içinde geçerlidir. Kilo problemi yaşayan herkes; Kadınların ve sıvıların temsilcisi Ay’ın enerjilerinden faydalanabilir. Ay’ın konumu bize bu konuda fazlası ile yardımcı olacaktır.
Öğretmek için değil, Uyandırmak için geldim.
‘’Meher Baba’’
KARANLIK GECEYİ AYDINLATAN BEYAZ ve MAVİ IŞIĞIN HARMONİSİNDE RUHUMUZUN DERİNLİKLERİNE DOKUNAN AŞK’a SEVDA’ya İLHAM VEREN AY.
Gece göğündeki Ay tüm “MİT”∗lerde aydınlanmanın sembolü olarak kabul edilmiştir. Güneş gibi Ay’da ölüm ve doğuş ile ilgili olduğu gibi suları da kontrolünde tutar ve bereketin simgesidir. Rüyaları da Ay yönetir. Ay’ın gökyüzündeki yolculuğu ve sürekli değişen biçimi ilk toplumlara insan yaşamının döngüsü için güçlü bir simge ilham kaynağı olmuştur. Yeni aydan Dolunaya her haline özel bir anlam atfedilmiştir. Denizler de oluşan Gelgitler hava durumu genel hayatı ve insanın kaderini yönettiğine inanılmıştır. Ay’ın Dolunaydan küçülerek Yeniaya dönmesi sürekli büyüyüp küçülmesi doğum yaşam ölüm ve yeniden doğusun simgesidir. Büyüyen hilal gelişmeyi temsil ederken küçülen Ay ölüm’le ilişkilidir.
∗ "Mit" sözlük anlamı " Geleneksel olarak yayılan veya toplumun hayal gücü etkisiyle biçim değiştiren alegorik bir anlatımı olan halk hikâyesi, mitos" (tdk)
Ay Yengeç burcunu yönetir... Ay anneyi dişiliği duygusal hayatımızı kadının haritasında duygularını ifade ediş tarzını savunmayı, Erkeğin haritasında hayatındaki kadınları anne kardeş abla onlara yaklaşımını ve eş olarak seçeceği kadını temsil eder, Ay  büyüyen gelişen her şeyle ilişkilidir. Ay, yaklaşık 2,5 günde bir burç değiştirir. 2,5 gün süre ile içinde bulunduğu burcun etkilerini gösterir. Ay yeryüzündeki hemen her şeye etki eder Sıvılar hayvanlar bitkiler toprak yeryüzüne güçlü etkilerini içinde bulunduğu burcun temsil ettikleri ile yansıtır.
AY’ın Doğum haritamızda ki Evler de etkileri.
Bir kadını tanımak için onun Ay burcunu bilmeliyiz. Ay, kadınlar için özel bir simgedir. Gezegen horoskopun 12 evinde bir turunu 27 günde tamamlar. Sağlıklı bir kadının adet dönemi bu evreyi izler. Ay evreleri kadının metabolizmasını, solunumu, duygularını, sinir sistemini ve adet evrelerini de yönetecektir. Ay burcunuzu kişisel internet www.astrodeha.com dan DOĞUM GÜNÜ YILI na göre bakarak öğrenebilir. AY burcu makalemden AY burcunuzun özelliklerini öğrenebilirsiniz. Doğum haritalarımızda GÜNEŞ burcumuz KARAKTERİSTİK özelliklerimizi belirlerken AY BURCUMUZ AŞK hayatımızı duygularımızı belirler.
şenay yangel imza
  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık