Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

21 Aralık Gündönümü Çalışması

21 Aralık Yaz gündönümü
Yaz Gündönümü, en büyük enerjiyi, refahı, canlılığı ve gücü barındırdığına inanılan yılın en uzun gününü kutlar.

Pagan zamanlarında, Yaz Gündönümü Litha olarak anılırdı ve Güneş tanrılarını, İlahi Işığı ve ateş elementini onurlandırmak için ritüeller yapılırdı.

İnsanlar, o gün Güneş en güçlü olduğu için  bu enerji ile şifalanma niyetlerinde bulunurlardı. 

Titreşimsel olarak Yaz Gündönümü, Yang enerjisinin yanı sıra Kök, Sakral ve Solar Pleksus Çakrasının da yüksek olduğu bir zamandır.

Bugün, dışarıda vakit geçirmek, doğayı evinize getirmek, dua etmek  yoga aparak  güneşi selamlamaları yapmak, çakra meditasyonları yapmak faydalı olacaktır. 

 

Yaz Gündönümü Ritüeli
Güç, tutku, doğurganlık, refah, yaratıcılık, ateş veya Güneş ile ilgili herhangi bir enerjiyi uyandıran GÜNEŞ TAŞINI Seçin. 
Dışarı çıkın ve turuncu, sarı veya kırmızı çiçeklerden bir  mandala yapın . Alternatif olarak,  turuncu, kırmızı ve sarı meyveler ve sebzeler veya bitkiler kullanabilirsiniz. 
Kutsal alanınız, enerjiyi dengelemeye yardımcı olmak için küçük bir kase su da içermelidir. Kristaliniz için merkezde bir boşluk bırakın.
Kristalinizi kalbinizin veya midenizin üzerine koyun ve niyetinizi belirleyin - yılın geri kalanında hangi enerjiyi hayatınıza getirmek istiyorsunuz?
Ne niyet yaratacağınıza dair bir kural yok, ancak Güneş'in enerjisi ile uğraştığımız için, harekete geçmeye dayalı bir niyet belirlemeye çalışın.
Kristaliniz ya kalp merkeziniz ya da mide bölgeniz üzerindeyken niyetinizi yüksek sesle söyleyin.
Kristalinizi kutsal alanınızın veya mandalanızın ortasına yerleştirin ve en iyi gün doğumundan gün batımına kadar yapılan Güneş'in enerjisini hissetmeye özen gösterin.
Kabul edilme niyetinize yardımcı olmak için, günü eğlenerek ve Güneş'in sıcak, bereketli ışınlarının tadını çıkararak geçirin.

Kış Gündönümü, karanlığın en uzun saatlerini veya Güneş'in yeniden doğuşunu kutlar ve yenilenme, yenilenme ve kendini yansıtma için güçlü bir enerjiye sahip olduğuna inanılır.

Pagan zamanlarında Kış Gündönümü Yule olarak anılırdı ve Tanrıça (Ay) enerjisinin bir kutlamasıydı. Bu günde Ay'ın Güneş'i doğuracağına inanılıyordu.

Bu nedenle, birçok kişi Yule'yi ışığın karanlığa hükmettiği ve gelecek iyi şeylerin bir işareti olduğuna inandığı bir gün olarak kutladı.

Tıpkı Yaz Gündönümü gibi, Kış Gündönümü de ateşle kutlandı, ancak Yaz Gündönümü daha çok doğurganlıkla ilgiliyken, Kış Gündönümü bir doğum zamanı veya yeni bir döngünün başlangıcı olarak onurlandırıldı.

Yule geleneksel olarak bir  beyaz mum yakılarak veya ağaçları kutsallıkla süsleyerek kutlanırdı. 

Bugün, Kış Gündönümü'nü kutlamanın birçok yolu var,  Kalp, Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarınız üzerinde çalışmak ve eve daha fazla Yin enerjisi getirmek.

Eskiyi temizlemeye ve yeniyi karşılamaya yardımcı olmak için Kış Gündönümü gecesinde bir Tanrıça banyosuyla da kutlayabilirsiniz.

Kış Gündönümü Ritüeli
Bir banyoyu ılık (sıcak değil) suyla doldurun ve banyonun etrafında  tütsü yakın.
Ardından, adaçayı, papatya, fesleğen, nane, tarçın, sandal ağacı, lavanta veya biberiye gibi temizleyici bitkileri banyo suyunuza ekleyin. Kuru, taze veya uçucu yağlar olarak  ta bunları ekleyebilirsiniz.
Ilık su da , ayaklarınızdan başınıza kadar arındığınızı hayal edin. Kendinizi suya bırakın ve tüm eski ve gereksiz düşünce ve duyguların gecenin enerjisiyle yıkanıp gittiğini hayal edin.
Gölge benliğinizi onurlandırın ve korkularınızı şifalandırın. Size onları yeni ve olumlu bir şeye yeniden doğurma gücü vermesi için dua ve niyetlerde bulunun. 

Ritüelden sonra küvetin suyunu tamamen boşaltın ve ay ışığında d bitkileri atın.
Hepimiz Evrene, Güneşe, Ay'a ve Dünya Ana'ya bağlıyız, bu yüzden Gündönümünde hangi ritüeli seçerseniz seçin, neden bu İlahi bağlantıyı hissetmek ve onurlandırmak hepimize şifa getirecektir. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık