Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

4 Aralık 2021 Yılın Son Güneş Tutulması

2021'deki ikinci güneş tutulması 4 Aralık'ta Kartik ayının Krishna paksha'sının Amavasya tarihinde gerçekleşecek. Krishna paksha'nın Amavasya'sında gerçekleşen güneş tutulması, Koç'tan Balık'a kadar 12 burcun tümünü etkiler.

Surya Grahan ile Rahu-Ketu İlişkisi

Güneş tutulması Rahu ve Ketu ile yakından ilişkilidir. Mitolojik hikayelere göre, Lord Vishnu tanrılardan Ksheer Sagar'ı (Süt Okyanusu) çalkalamalarını istediğinde, iblisler de oraya geldi. Ayrıca çalkalamadan nektardan pay almak istediler.

Lord Vishnu, iblislerin nektar içmesine izin vermemeleri için tanrıları çoktan uyarmıştı. Bunu duyan bir iblis kılık değiştirip tanrıların arasına oturdu. Nektar dağıtımı sırasında, ay ve güneş tanrıları bu iblisi tanıdı ve Lord Shiva'yı bilgilendirdi. İblis nektar içmişti, ancak nektar boğazına ulaşmadan önce Lord Vishnu kafasını 'Sudarshan çakrası' ile ayırdı.

Nektar boğazından aşağı inmedi ve başı ölümsüz oldu. Böylece kafa Rahu ve gövde Ketu gibi ölümsüz oldu. Zamanla Rahu ve Ketu, ayın ve dünyanın gölgesinde bir yer buldular. O zamandan beri Rahu'nun güneşe ve aya karşı kin beslediğine inanılıyor, bu yüzden güneş tutulması meydana geliyor.

Güneş Tutulması Sırasında 'Sutak Kaal' (Çaresiz Hissetme Yenilenmeye İhityaç Dönemi)

Mitolojik inanışa göre 'sutak' dönemi ancak tam güneş veya ay tutulması durumunda geçerlidir. Bu dönemde yeni bi işe başlamaktan kaçınılmalıdır.  Bu güneş tutulması bir güneş gölgesidir, bu nedenle 'sutak' geçerli olmayacaktır, Gökyüzünün kutsal alan kapıları kapalı kalacaktır ve hamile kadınların özel önlemler almaları tavsiye edilir.

Yılın son güneş tutulması 4 Aralık'ta Kartik Krishna Paksha'nın Amavasya tarihine denk geliyor. Bu güneş tutulması sırasında iki büyük gezegen Merkür ve Ay etkili konumda. DENGELER DEĞİŞİYOR!  Ayrıca Rahu-Ketu da geri harekette olacaktır. Gezegenlerin konumlarındaki bu değişiklik, tüm zodyak işaretleri üzerinde şu veya bu şekilde etkileyecek. 

Değişmeyen tek şey değişimdir. 
Kendini yenen YENİLENİR!
Sevmeyi bilen Sevilmenin şükrüne idrak eden 
Kazanır! 
Tutulma enerjisinin burçlara etkileri için bizi takipte kalın! 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık