Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

4 Aralık 2021'de Çok Önemli Bir Güneş Tutulması Gerçekleşecek

Yıl bitmek üzere ve biz bu yıl meydana gelen olayları düşünmek için oturduğumuzda, gezegenler heyecan verici bir büyük final sunmaya hazırlanıyor. Venüs ve Plüton Oğlak burcunda kavuşacak ve şimdiden olaylarla dolu bir aya işaret eden enerjiler anlamına gelmekte.  Ancak bu kavuşumun Satürn'ün yönettiği bir burçta gerçekleşmesi oldukça keyifli olabilir. 

Yay burcundaki Güneş tutulması, bizi hayallerimizin maceralarını tezahür ettirmek için irademizi geliştirmeye davet ediyor. Ek olarak, tutulma Merkür ile yakın bir kavuşum içinde olacak ve ileriye dönük mütevazi bir tutuma ihtiyaç olduğunu ima edecek. Yay, kesinlik ve inanç kavramlarını bünyesinde barındırsa da, Merkür bize gerçeğin göründüğünden daha karmaşık olduğunu hatırlatmak için burada!

Bu Tutulma'nın (Jüpiter) hükümdarı da ay tutulmasından kısa bir süre sonra Mars'ın karesini oluştturacak. Bu transit, bizi bağlayan şeylerden kurtulma ihtiyacımızı sembolize eder. Pervasızlık ve yıkıcı davranış bu döngünün farklı yönleri olabilir. Bununla birlikte, harekete geçmeden önce düşünmeliyiz.

Mars, Jüpiter'e zarar vererek burç değiştirecek ve Yay burcuna girecek. Kızıl gezegen Ateş burcuna girerken Ay'ın Güney Düğümü ile kavuşum gerçekleşecek. Bu geçişin karmik bir anlamı var ve Mars'ın getirebileceği tüm güç mücadeleleri, şiddet ve öfke, Ketu'nun sıkı kavrayışı olan Güney Düğüm tarafından reddediliyor.

Yılın Son Satürn ve Uranüs karesi, 2021'de gerçekleşen birçok devrime (metaforik veya başka türlü) bir miktar çözüm getiriyor. Engeller kırılmaya devam ediyor ve genel bir meydan okuma hissi yükselecek. Yine de, Mars artık Satürn meselelerine karışmadığından, kızıl gezegenin masaya getirdiği saldırganlık başka bir yere kanalize ediliyor. İyi haber şu ki, öfke olmadan, bu geçiş gelecek için strateji oluşturmaya izin verecek enerjiler anlamına gelmekte. 
Ayın Dolunayı İkizler burcunda gerçekleşiyor. Bu tamamen dualite ve geçmiş anlaşmazlıkları uzlaştırmakla ilgilidir. Tartışmaya ve gerçekleri netleştirmeye duyulan genel bir ihtiyaç duygusu olacaktır. Dolunay, bu arayışı, görüşlerinin sorgulanmasına hazırlıksız olan bazılarını bunaltabilecek aşırı bilgi yüklemelerine gitmeye itebilir.

Yıl, uzun zamandır beklenen Jüpiter'in Balık burcuna girmesiyle mükemmel bir enerji ile kapanıyor. Bu, 2022'nin büyük bir bölümünde sürecek bir transit ve 2021'de meydana gelen hasarın bir kısmını hafifletmek için pozitiflik getirecek. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık