Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Venüsün Kadınları Dişi Enerjinizi Yükseltin!

Eril enerji yapılandırılmış, yönlendirici ve doğrusaldır. Dişil enerji yaratıcı, işbirlikçi ve döngüseldir.Kültürümüz, eril olanı dişilden daha öncelikli hale getirme eğilimindedir. Bize mantığın sezgiden daha önemli olduğu öğretildi. Ve varış noktasının yolculuktan daha önemli olduğunu. Şuna eminim ki çoğumuz maskülen tarafımızı kadınsı tarafımızdan çok daha fazla geliştirdik. Ne yazık ki, çok fazla erkeksi enerji aldığımızda kendimizi endişeli ve depresif hissederiz veya sürekli bir can
sıkıntısı hissi taşıyabiliriz ruhlarımızda.

Doğa, yaşam döngülerini, bedenlerimizin mevsimlerini ve gerçek annemiz olan dünyayla derin, doğuştan gelen bağlantımızı hatırlamanıza yardımcı olur. Dişi enerjimizi size bahşedilmiş olan tanrıçanızı daha kolay, neşe ve yaratıcılıkla sevmeye çağırmanıza yardımcı olacak beş uygulama.

Yerde yalınayak yürümek

En sevdiğim dişi enerji uygulamalarından biri topraklamadır. Bu, yerde çıplak ayakla yürümektir. Ayaklarınızın toprakla kurduğu bağı hissedin. Dünya ile doğrudan fiziksel temasın uykuyu iyileştirdiği, ağrıyı azalttığı ve genel refahı artırdığı tespit edilmiştir. Çıplak ayakla toprakta yürüme meditasyonunu deneyin. Yavaşça yürüyün ve her adımda dünyayla bağlantı kurmanın nasıl bir his olduğuna odaklanın. Topraklanmış, desteklenmiş ve bağlı hissedin.

Ay ışığında yıkanmak

Güneşin en güçlü olduğu zamanlarda güneşte uzun süre kalmamamız gerektiğini biliyoruz ama ay ışığında zaman geçirebiliriz. Geceleri yürüyüşe çıkın veya bir fincan bitki çayı ile dışarıda oturun. Etrafınızdaki sesleri dinleyin. Yıldızlara bakın gökyüzü ve ayın dişi enerjinizi yükseltmesine odaklanın. Ayurveda, binlerce yıldır migrenleri ve iltihaplı durumları yatıştırmaya ve hormonları dengelemeye yardımcı olmak için ay banyosunu kullanmıştır. Ek olarak, ay uzun zamandır kutsal dişil ile ilişkilendirilmiştir. Dişi enerjinizle bağlantı kurarken bir ay taşı sol elinizde olsun onu akan suda arındıktan sonra ayın ışığını göreceğiniz bir yere oturu ve ay ışığında meditasyon yapmayı deneyin.

Bahçe kurmak

Çok fazla alanınız olmasa bile, bitkiler dikin veya küçük bir bahçeniz olsun. Tükettiğimiz besinleri ve bitkileri yetiştirmeye zaman ayırdığımızda, dünyadan ayrı değil, onun ayrılmaz bir parçası olduğumuzu hatırlatır bize. Ayrıca, yiyeceklerinizi yetiştirme ve hasat etme eylemi sizleri dişi enerjinize bağlayacaktır.

Bir mudra uygulayın

Mudra, belirli bir bilinç türünü geliştirmemize yardımcı olan bir el hareketidir. Bhu mudra, fiziksel bedeninizi dünyaya bağlamanıza yardımcı olur, böylece kendinizi güvende, topraklanmış ve bağlı hissedersiniz. Yeryüzünde her hangi rahat bir ortamda (ya da minderinizde) otururken kollarınızı uzatın ve iki barış parmağınızı yerle birleştirin. Toprak enerjisinin vücudunuza girdiğini hayal edin. Bunu dışarıda meditasyon yaparken yaparsanız dişi enerjiniz çok daha fazla yükselecektir.

Aralıklı Dijital Detoks

Tamam, bu son uygulama doğrudan doğa ile ilgili değil, ancak internette daha az zaman geçirseydik hepimizin doğada daha fazla zaman geçireceğini varsayıyorum.12-16 saat yemek yemediğiniz aralıklı orucu duymuş olabilirsiniz. Bunu telefonunuzla deneyin. Saat 21.00' den 9.00' a veya sizin seçtiğiniz bir süreye ayırmayı deneyin. Çevrimiçi yaşamınıza bir ara verin ve çevrenizdeki dünyayla yeniden bağlantı kurun. Bu çalışmalar sizi doğaya yaklaştırır ve genel sağlığınızı optimize etmenize yardımcı olur. Size dişiliğinizi ve bedeninizi ve ruhunuzu beslemek ve onlara özen göstermek için zaman ayırmanın önemini hatırlatırlar. Son olarak duş aldığınızda 3 damla menekşe yağı 3 damla fesleğen yağını bir kaseye koyun suyla karıştırıp duştan çıkmadan boynunuzdan aşağıya dökün. Kendinizi sevin ve dişi enerjinin Yüce Allah
tarafından bizlere bahşedilmiş bir armağan olduğuna göre tüm benliğimiz ile dişi enerjimizi yükseltip daim olmasına olsun niyetlerimiz.

Dişi enerjinizin güçlenmesi için her gün linkte ki mantrayı 12:00 ile 21:00 saatleri arasında dinleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=8YCQzxmfil0

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık