Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Astrolojide Satürn ve Doğum Haritasında Evlerde Etkileri

Astrolojide Satürn Geçişi

Gezegen Satürn, bir burçta geçiş süresi 2,5 yıl olan en yavaş hareket eden gezegendir. Keder, kötü sağlık, yoksulluk, karma, kazançlar vb. konularda yöneticilik yapar. Bize ders vermesi açısından en önemli gezegendir ve 140 gün boyunca gerileme durumuna geçer. Satürn geçişi doğum Ayının 12. evinden geçtiğinde sade satiye neden olur ve Satürn bir burçta doğum Ayından itibaren 2. evden geçişini bitirdiğinde sona erer. Satürn geçişi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.
Satürn' ün geçişi ve bizi nasıl etkilediği hakkında tüm önemli dersleri içerir.

Astrolojide Satürn

Satürn, Vedik astrolojide en zararlı gezegen olarak kabul edilir ve üzüntü, yoksulluk, hastalıklar, zorluklar vb.’nin göstergesidir. İmtihanı Ağrı Mükafatı Büyüktür. Oğlak ve Kova burçlarını yönetir. Satürn Terazi’de yücelir ve Boğa, Başak, Yay ve Balık burçlarında kendini rahat hisseder. Koç burcunda halsizliğe girer ve İkizler, Yengeç, Aslan ve Akrep burçlarında kendini rahatsız hisseder. Satürn’ün Mahadashası, Venüs’ten sonra ikinci en uzun mahadasha olan 19 yıl sürer. Egemenlik kurallarına göre Satürn, Boğa ve Terazi yükselen burçlar için Yogakaraka iken yükselen Koç, Yengeç, Aslan, Akrep, Yay ve Balık için malefiktir. Geçişi, 2,5 yıl süren en yavaş geçiştir. Oysa tam döngü 30 yıl civarındadır. Satürn Transiti Evliliklerde Hayati Bir Rol Oynar! Satürn Transiti Olmadan Kariyerde Yükseliş Olamaz.

Satürn Transitinin Astrolojideki Önemi

Satürn geçişi, Vedik astrolojideki en önemli geçiştir. Etkileri her zaman önemli ve uzun sürelidir ve her geçişinde hayatımıza yeni bir yön verir. Satürn transitinin izni olmadan hayatımızda hiçbir büyük olay gerçekleşemez. Bu konuda tartışma olmamalı!! Ay' dan bakıldığında, Satürn' ün 12. evden geçişi bir kişi için Sade Sati' yi başlatır ve bu Sade sati, Satürn' ün doğum sonrası Ay' dan 2. evden geçişi bitene kadar 7,5 yıl sürer. Aynı şekilde Satürn transitinin 30 yıldaki tam döngüsünün de yaşamımız üzerinde önemli bir etkisi vardır. Satürn transitinin yaşamdaki önemli olayları vermedeki rolü yadsınamaz. Satürn geçişinin hayattaki önemli önemli olayları nasıl verebileceğini görelim.

Doğum Haritasında Her Evden Satürn Geçişinin Etkileri

Birinci Evden Satürn Geçişi : Satürn' ün birinci evden geçişi uğurlu sayılmaz.

Satürn transit geçişinde 3., 7. ve 10. eve açı veriyor. Bu yerleşim kişiler için her türlü soruna neden olur. Kişinin sağlığı etkisini hemen görür. Kişinin enerjisi düşük hisseder ve iş yapma şevki olumsuz etkilenir. Satürn' ün bu evden geçişi kişinin evliliğinde ve kariyerinde sorunlara neden olur. Eşle ilişki kötüleşir ve kişi eş sağlık sorunlarından muzdariptir. Kişinin kariyeri 2,5 yıl boyunca durgunluk görüyor ve Kişi, rütbe düşürme, istenmeyen transferler, meslektaşları ile düşmanlık ile karşı karşıya kalabilir.

İkinci Evde Satürn Geçişi : Satürn' ün 2. evden geçişi konuşma, güven, beslenme alışkanlıkları, sağlık, evlilik ve mali durum üzerinde büyük bir etkiye neden olur.

Kişi, hayatıyla ilgili meseleleri halletmede sorunlara karşı kendini zayıf hisseder. Umutsuz hale gelir ve cesaretini kaybetme eğilimi gösterir. Kişi, kariyerinde bir düşüş yaşar ve gelirinde bir azalma görür. Evlilik de bundan etkilenir ve eşin sağlığının bozulması harcamalara yol açar. Kişi, Satürn' ün bu geçişi sırasında alkol veya sigara bağımlısı olabilir.

Üçüncü Evde Satürn Geçişi : Satürn' ün zayıflamış olduğu Koç burcu hariç, Satürn' ün geçişi 3. evden uğurlu kabul edilir.

Diğer burçlarda, Satürn' ün bu geçişi, kişinin cesaretinde bir artış sağlar. Kişi çalışkan olur ve dürüstlüğün değerini anlar. Bu, iyi bir iş ahlakına yol açar ve kariyerinde yerel deneyimler yükselir ve istikrarlı bir büyüme yaşar. Kişi, seyahat etme fırsatı bulur ve bilgili insanların arkadaşlığından hoşlanır. Satürn' ün 5., 9. ve 12. ev üzerindeki görünümü farklı türden sonuçlar yaratır.

Dördüncü Evde Satürn Geçişi : Satürn' ün 4. evden geçişi, Satürn' ün hangi burçtan geçtiğine
bakılmaksızın kötü sonuçlara yol açar.

Satürn' ün 6., 10. ve 1. evdeki görünümü, kişinin sağlığının etkilendiğini ve kişinin kronik sağlık sorunlarından ve enerji eksikliğinden muzdarip olduğunu gösterir. Borçlara ve servet kaybına neden olur. Düşmanlar, özellikle iş cephesinde hayatı zorlaştırır. Kişi, kariyerinde bir düşüş yaşar ve toplumdaki statüsü düşer.

Beşinci Evde Satürn Geçişi : Satürn' ün 5. evden geçişinin etkileri olumsuz sonuçlar doğurur.

Bu evden Satürn açısı 7., 11. ve 2. evlere düşer. Bu da sindirim sorunlarına ve mide bölgesinde sorunlara yol açar. Eş ile fikir ayrılıkları ve evlilikte yaşanan sorunlar. Yerel deneyimler eğitimde kesintiye uğrar ve çocuklara sorun çıkarır. Satürn' ün bu geçişi, doğası gereği çok karmik olabilir ve bekleyen karmanın çoğu yüzeye çıkar.

Altıncı Evden Satürn Geçişi : 6. evden Satürn geçişi, yükselen Akrep Kişileri dışında iyi kabul edilir, çünkü onlar için Satürn zayıflama burcunda geçiş yapacaktır.

Yükselen burcun geri kalanı için, bu geçiş kişi için zafere ve başarıya yol açacaktır. Kişinin performansına yansıyan enerji ve tutku artışına yol açar. Satürn gezegeninin 12. evin üzerindeki görünümü nedeniyle yurt dışı fırsatları otomatik olarak ortaya çıkıyor. Kişi 2,5 yıl boyunca borca ​​girebileceği bir aşama yaşayabilir ama sıkı çalışmasıyla bu durumdan çıkıyor. Satürn' ün bu evde geçişi, kişinin evliliğindeki sorunları harekete geçirebilir.

Yedinci Evdeki Satürn Geçişi : 7. evdeki Satürn geçişi iyi olarak kabul edilmez ve hayatta gereksiz güçlükler yaratır.

2,5 yıllık sürenin tamamında evlilik ve eş etkilenir. Bu geçişte, Satürn evlilik sorunları kombinasyonlarını aktive eder. Yükselen ne olursa olsun, karmik etki her zaman oradadır. Kişi zihinsel huzur kaybolur ve kariyerinde kayıplar ve düşüşler yaşar.

Sekizinci Evde Satürn Geçişi: Burada yaratılabilecek en zararlı Satürn geçişi.

Sekiz Ev, kronik sağlık sorunları, ölüm, sefalet, engeller ve gecikmeleri ifade eder. Buradaki Satürn transiti yaşamda gecikmelere ve engellere neden olur. Kariyer kötü bir şekilde zarar görür ve aşağılanma olabilir. Servet kaybı beklenir ve miras konusundaki anlaşmazlıklar garanti altına alınır.

Dokuzuncu Evden Satürn Geçişi: Satürn' ün 9. evden geçişi, şanstan destek eksikliğine neden olabilir ve kişinin başarıya ulaşmak için zorlaması gerekir.

Kariyer ve servette bir artış olacak, ancak birkaç başarısızlıktan sonra geliyor. Sabırlı olmak ve kendi yeteneklerine inanmak önemli hale gelir. Satürn kişiyi bu konumda test eder, geçişin ilk etkileri hiçbir zaman iyi olmaz ve Kişi topraklar ağır iş yükü ve moral bozucu olabilecek durumlarla karşı karşıya kalır. Satürn' ün bu geçişi sırasında kişi, gelecekte gelir ve kazanç elde etmek için üzerinde çalışabileceği bir iş fikri edinebilir.

Onuncu Evde Satürn: Bu evde Satürn geçişi çok güçlü sonuçlar verir.

Yeni fırsatlar verir ve kişi için terfi veya büyüme şansı getirir. Satürn' ün 12. evdeki görünümü nedeniyle yurtdışı fırsatları da gelebilir. Yerel çalışma takdir edilir ve çalışmaları için tanınır. İlişkiler etkilenebilir ve kişi eşi ve babasıyla gergin anlar yaşayabilir.

Onbirinci Evdeki Satürn Geçişi: Bu, Satürn' ün geçiş yapması için en iyi konumdur.

Zenginlik için yeni fırsatlar yaratır ve mevcut gelir de yükselir. Bu Satürn geçişi sırasında, kişi işinde genişleme ve hayatında büyüme görüyor.

On İkinci Evden Satürn Geçişi: Satürn' ün 12. evden geçişi, kişi için bir dizi kötü şans başlatabilir.

Kayıplara ve kariyerde düşüşe neden olabilir. Kişinin uyku durumu etkilenir ve performans gösterme yeteneği de etkilenir. Kişi para kaybetme eğilimindedir ve araba arızaları ve cihazların arızalanması gibi olaylar yaşar. Satürn' ün 6. evin üzerindeki görünümü nedeniyle yasal sorunlar ortaya çıkabilir, kişinin yurt dışına çıkma şansı çok yükselir ve kişi başka bir ülkenin PR' nı bile alabilir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık