Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Venüs Retrosunda Kalp Çakranızı Açın!

Aşk gezegeni Venüs gerileme döngüsüne devam ederken, kalp çakrasını temizlemek ve yeniden dengelemek için daha iyi bir zaman olamaz.

Kalp çakrası şefkati, cömertliği, güveni, açıklığı, kendini sevmeyi ve ayrıca romantik aşkı yönetir.

Venüs retrosu ile birlikte, bu alanlardaki sorunlar, yaşamınıza sızarak, size bunların ele alınması veya temizlenmesi gerektiğini hatırlatıyor olabilir.

Kalp çakrası aynı zamanda enerji sisteminizin de merkezi olduğu için, bu konular hayatınızın diğer alanlarına ağırlık vermiş olabilir ve belki de ihtiyaç duymak, istemek ve almak arasında bir söylem fark etmişsinizdir.

Enerji sisteminizin merkezi olarak kalp çakrası, alt ve üst çakralarınız arasında gerçekten bir arabulucu görevi görür .

Alt veya toprak temelli çakralar genellikle topraklanmışlık, güvenlik, ihtiyaçlar ve isteklerle ilgiliyken, yüksek çakralarınız daha çok alma, kendini sevme ve ruhla bağlantı ile ilgilidir.

Belki Venüs geri gittiğinden beri hayatınızın bu iki alanı arasında bir çekim hissediyor olabilirsiniz. Belki de ihtiyaçlarınız ve arzularınız ve onları gerçekten aldığınız konusunda dengenizi kaybetmişsinizdir.

Kalp çakrası, enerjinin koruyucusu olmasının yanı sıra, kaynağımıza veya ruhumuza bağlandığımız yerdir. Yaşam gücümüzü, zevkimizi, tutkularımızı, denge ve huzur duygumuzu buradan alırız.

Çoğu zaman bu bağlantıyı kaybedebiliriz, özellikle de Venüs'ün geriye doğru hareket ederken içimizde karıştırmaya çalıştığı bazı ağır derslerin içine girerken.

Kalp çakranız dengesiz olduğunda, genellikle şu şekilde tezahür eder:

Duygusal olarak kapalı olmak veya başkalarını uzaklaştırma ihtiyacı hissetmek
Başkalarından bolluk, destek veya yardım alamama
Kendinizi ve başkalarını aşırı derecede eleştirmek
Başkalarını suçlamak veya üstünlük duygusu hissetmek
Reddedilme veya incinme korkusuyla başkalarını uzaklaştırmak
Duygusal ruh halinizden kopuk olmak
İnsanlığın ve dünyanın durumuna olan güveni kaybetmek
Geri çekilmiş veya diğerlerinden izole hissetmek
Tutkularınız veya hayatınız ile temastan kopmuş hissetmek
Kendinden nefret etme veya başkalarından nefret etme
Korku ve endişeyle dolup taşmış hissetmek
Kaybetme veya yalnız kalma korkusuyla tutunmak
Bunlardan herhangi biri sizinle rezonansa giriyorsa, kalp çakranızın yeniden dengelenmesine ve eski, durgun enerjiden arınmaya ihtiyacınız var demektir.

İyi haber şu ki, kalp çakranızı kendiniz iyileştirecek güce ve doğuştan gelen bilgiye sahipsiniz. İşte nasıl:

1. İhtiyaçlarınıza Dikkat Edin
Kendin için gerçekten ne istiyorsun? Bazen başkalarının isteklerine uymak veya akran baskısı kalıplarına girmek çok kolay olabilir. Kendinize gerçekten ne istediğinizi sormak için gerçekten zaman ayırın ve niyetlerinizde daha gerçekçi olmaya başlayın.

“Hayatım için gerçekten ne istiyorum?” ve “Bugün benim için önemli olan nedir?” Cevaplarınızı gözden geçirin ve şimdiden başlayarak yaşamınızda istediklerinizden fazlasını yaratmaya çalışın .

Aşağıdaki onaylamayı da kullanmak isteyebilirsiniz:

“Bütün ihtiyaçlarım İlahi Evren tarafından karşılanıyor. İhtiyaçlarımın her zaman mükemmel zamanlamada karşılandığını bilerek, bunun kendimi Evrenin akışına açtığına güveniyorum.”

2. Suçlamayı Bırakın
İçimize bakmak yerine duygularımızı başkalarına yansıtmaya başladığımızda kalp çakramız bloke olabilir.

Başınıza gelen her şey kendi içsel durumunuzun bir yansımasıdır, bu nedenle suçlamaya gerek yoktur. Kendinizi nasıl bir kurban olarak hissederseniz hissedin, suçlamayı bırakmak gücünüzü geri almanızı sağlar ve duygularınızı ve bir çözümü kontrolünüz altına almanızı sağlar.

Başkalarının ne yaptığı veya çevrenizdeki olaylar üzerinde hiçbir kontrolünüz yok, kontrol edebileceğiniz tek şey içsel durumunuz. Bunu hatırlamak, suçu serbest bırakmanıza ve kendi enerjiniz için sorumluluk almanıza izin verir.

İşte size destek olabilecek bir onaylama:

“Yüklerimi, suçumu ve kurban zihniyetimi bırakıyorum ve bu hayattaki her şeyin bana öğretmek için daha yüksek bir amacı olduğunu anlıyorum. Suçlamayı salıvererek gücümü geri alıyorum ve güçlü bir manifesto olduğumu ve kaderimin birlikte yaratıcısı olduğumu anlıyorum.”

3. Kabul ve Bağışlama
Bir duruma kabulü getirdiğinizde, otomatik olarak affetmek için bir alan açarsınız. Affetmek, kalp çakranızı açmanıza ve geçmişinizden gelen travmaları onarmanıza gerçekten yardımcı olabilecek güçlü bir şifa aracıdır.

Durum ne kadar kötü olursa olsun, kabullenmek, düşünce ve duygularınızla gerçekten başa çıkmanıza olanak tanır ve ortaya çıkan sorunları yüzeye çıkarır. Kabul yoluyla, herhangi bir durağan duygu üzerinde çalışmaya da başlayabilirsiniz.

Unutma, affetmek olanın yolunda olduğunu söylemek değil, olanları kabul etmekle ilgilidir ve sadece kabul ederek gerçekten iyileşebilirsin.

Sadece olanı kabul etmek bakış açınızı nasıl değiştirir? Sadece kabul ettiğinizde iç diyaloğunuz veya durumla ilgili düşünceleriniz nasıl değişiyor?

4. Aynaya Bakın
Bu hayattaki her ruh dersi, kendinizi nasıl seveceğinizi öğrenmeye kadar izlenebilir . Kendinizi gerçekten sevdiğinizde, mucizelerin, kaderin ve İlahi olanın aktığı daha yüksek bir frekansa adım atarsınız.

Bu yere gerçekten ulaşmak için her gün aynaya bakabilmeniz ve kendinize “Seni seviyorum” diyebilmeniz gerekiyor .

Elinizi kalbinizin üzerine koyun, aynaya bakarken gözlerinizin derinliklerine bakın ve “Seni seviyorum” diye tekrar edin. Hissedinceye kadar tekrarlayın ve sonra biraz daha tekrarlayın. Bu egzersizi yaparken hangi duyguların veya direncin ortaya çıktığına dikkat edin.

Bu güçlü uygulama anında titreşiminizi yükseltmeye yardımcı olur ve kalp çakranızı açar.

5. Merhametle Cevap Verin
Herkesin bildiği şeylerle sadece elinden gelenin en iyisini yaptığını hatırladığınızda, şefkat ve anlayış duygusu getirmenizi sağlar. Hiçbir şekilde paspas olmak istemezsiniz, ancak aynı zamanda duruma şefkat getirmek, olaylara farklı bir bakış açısıyla bakmanıza gerçekten izin verebilir.

Kendinize sorun, daha nazik olmanın bir yolu var mı? Hayatınıza veya durumunuza biraz ışık ve sevgi dolu enerji getirmenin bir yolu var mı? Sevgiye her zaman yer vardır, şefkate her zaman yer vardır, bazen onu oraya koymak için çalışmanız gerekir.

Kalp çakranız Sevgi ile çalışır, böylece ona daha sevgi dolu düşünceler, sözler ve eylemler sağlayarak onu gerçekten dengeye geri getirebilirsiniz.

6. Pembe Çiçekler ve Gül Kuvars
Pembe ve yeşil kalp çakrasının renkleridir ve çiçekler Toprak Ana'nın kalpleridir. Hayatınıza biraz pembe çiçekler getirerek, iyileşmek için kendinizi daha olumlu bir ortamda çevrelemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca şifayı uyandırmak için pembe gül yaprakları ve diğer çiçeklerle dolu bir banyo yapabilirsiniz.

Rose Quartz, enerjinizi yeniden dengelemeye ve yeniden odaklamaya yardımcı olduğu için kalp çakrasını iyileştirmek için de güçlü bir taştır.

Meditasyon yaparken Rose kuvars kristalinizi kalbinizin üzerine yerleştirin veya değerli taşın titreşimine uyum sağlamak için göğsünüze yakın bir kolye takın.

7. Kalp Çakra Ritüeli ve Meditasyon
Kalp çakranızı derinden iyileştirmek ve açmak istiyorsanız bu ritüel harika bir egzersizdir.

İhtiyacınız olacak: pembe veya beyaz bir mum, bir parça gül kuvars, bir kase su, pembe veya kırmızı bir çiçek ve/veya gül esansiyel yağı.

Talimatlar:

1.) Kesinlikle rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir yer bulun.

2.) Zihninizi rahatlatmak için birkaç derin nefes alıp verin.

3.) Elinizi kalbinizin üzerine koyarak, düşünceleriniz sakinleşene kadar bir an için burada derin nefes alın.

4.) Kaleminizi ve kağıdınızı alın ve ritüeliniz için niyetinizi söyleyin örneğin: “Sevilmeme korkumdan dolayı kalp çakramdaki tüm tıkanıklıkları temizlemeye ve serbest bırakmaya niyetliyim.”

5.) Mumunuzu yakın ve gül kuvars parçanızı karşısına yerleştirin.

6.) Mumu yakın ve üç derin nefes alın, niyetinizi (dikkatinizi yüksek sesle veya kendinize de tekrarlayarak 3 ya da 7 kez söyleyin. )

7.) Kendinizi hazır hissettiğinizde, aşağıdaki onaylamayı okuyarak başlayın (lütfen bunu kendi durumunuza veya duygularınıza göre uyarlamaktan çekinmeyin)-

“Kalbimi çevreleyen tüm blokları serbest bırakıyorum ve enerjim ilerliyor. Her nefeste kalbimin taşımak zorunda olduğu yükleri bırakıyorum. Her geçen an nefesim kalbimi saran korkuyu, acıyı ve durgun enerjiyi alıp götürecek. Artık bana hizmet etmeyenler, özgürleşip göklere çıkarılacaklar. Artık ihtiyacım olmayan her şey, arınmak ve şifalanmak için tüm yaşamsal alanlarımda etkili ”

8.) Tüm korkularınızın, yüklerinizin ve acılarınızın cennete götürüldüğünü hayal ederek birkaç derin nefes alın.

9.) Kendinizi hazır hissettiğinizde aşağıdaki olumlamayı okumaya başlayın:

“Artık gökler kabul edip yüklerimi aldığına göre, bir açıklık, bir hafiflik ve bir güven hissediyorum. Sevginin hayatıma geri dönmesine izin veriyorum, şefkatin hayatıma geri girmesine izin veriyorum, kendime İlahi Anne tarafından desteklendiğimi ve taşındığımı bilmeme ve güvenmeme izin veriyorum. Kendimi seviyorum, çevremdeki herkesi seviyorum ve sevgi dolu bir dünyada yaşadığımı biliyorum. Ben aşkım ve şimdilik ve sonsuza dek aşk durumuna ve titreşimine geri dönüyorum.” (Yine, bunu ihtiyaçlarınız için düzenlemekten çekinmeyin).

10.) Birkaç derin nefes alın  ve ardından çiçeği veya birkaç damla gül esansiyel yağını suya koyun.

11.) “Ben Aşkım”ı söylerken su dolu kâseyi elinizde tutun. Kalp çakra açıklığınızı korumanın ve arındırmanın bir yolu olarak parmak uçlarınızı kullanarak kalp merkezinizin üzerine birkaç damla su sürün.

12.) Ritüeli Evrene bir teşekkür duasıyla sonlandırın.  Çalışmayı bitirmek için mumu söndürün, suyu bahçeye ya da evinizde ki bir çiçeğin toprağına dökün

Kalp çakralarımızı açmamız ve dünyaya daha fazla sevgi, şefkat ve anlayış getirmemiz için hepimiz için gerçek bir çağrı var. Kalp çakranızı açarken, dünyayı ve etrafınızdakileri olumlu ve sevgi dolu bir şekilde etkilemeye de yardımcı olduğunuzu anlayın. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık