Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Venüs Retrosu Başlıyor

Venüs, gece gökyüzümüzdeki en parlak yıldızlardan biridir. Venüs akşamları göründüğünde, eski astrologlar ona Akşam yıldızı Venüs derlerdi. Daha sonra Venüs'ün ufkun altına inişini izleyeceklerdi, ancak birkaç hafta sonra sabahın erken saatlerinde ortaya çıkacaktı. Bu Venüs'e Sabah Yıldızı Venüsü adını verdiler.

Akşam Yıldızı'ndan Sabah Yıldızı Venüs'e geçiş, ölüm ve yeniden doğuştan biridir. Venüs akşam gökyüzünü terk eder, sadece Güneş'in ışığı altında yeniden doğmak için.

Venüs kalbimizi, sevme ve sevilme yeteneğimizi ve ilişkilerimizi temsil eder. Venüs, Akşam Yıldızı'ndan Sabah Yıldızı'na bu metamorfoza girdiğinde, tüm bu alanlar yeniden doğmaya başlar. 

Bu 18 aylık metamorfoz yolculuğunun bir parçası olarak Venüs, retrograd olarak bilinen bir aşamaya girer. Bu retrograd evrede, Venüs bir Akşam veya Sabah yıldızı olarak değil daha ziyade yeraltı dünyasında hareket ederken durumlar arasında dans edecek.

Venüs, 19 Aralık 2021'de Oğlak burcunun tropikal zodyakında bu yeraltı evresine giriyor. Daha sonra 29 Ocak 2022'de tam bir Sabah Yıldızı olarak retrograd dan çıkacak.

Venüs'ün bu dönüşümü, aşk, kalp meseleleri ve ilişkilerimiz söz konusu olduğunda kendi yaşamlarımızda bir dönüşümü temsil eder.

Venüs'ün sadece romantik ilişkilere değil, aynı zamanda parayla ve değer verdiğimiz şeylerle olan ilişkimize de hükmettiğini unutmamız gerekir. 

Venüs'ün enerjisi, neye değer verdiğimize ve neye zaman ayırmaya değer olduğuna karar vermemize yardımcı olur. Enerjimize neyin değdiğini anlamamıza yardımcı olur.

Venüs retroya girerken, tüm bu alanlar bizim için vurgulanır ve artık en yüksek büyümemizi desteklemeyen tüm kalıpları, ilişkileri veya tutumları yeniden doğmaya teşvik ediliriz.

Venüs retroya girerken, başkalarıyla ilişkilerimizdeki zayıf noktalar da yüzeye çıkarak etkileşimlerimizi ve nasıl ortaya çıkmayı seçtiğimizi düşünmemize neden olabilir.

Venüs Retrosu, özellikle üreme organlarımız söz konusu olduğunda sağlığımızla ilgili sorunları da gündeme getirebilir. Venüs kalple çok yakından bağlantılı olduğundan, duygularımızın fiziksel düzeyde tezahür etmesinin daha kolay olduğunu da görebiliriz.

Venüs Retrosunun enerjileri hepimiz için farklı görünebilir, ancak kök aynıdır. Hepimiz kalplerimizi açmaya, daha büyük bir sevgi bulmaya ve sadece başkalarıyla değil, para ve değer verdiğimiz şeylerle ilişkilerimizi derinleştirmeye ve güçlendirmeye zorlanıyoruz.

Oğlak burcunda Venüs Retrosu 2021-2022
Venüs, Oğlak burcunda geri hareket edecek ve Gerilemenin çoğu için Plüton gezegenine yakın olacak. 

Plüton'un enerjisi yakın olduğu için, geriye gidişi ve deneyimlediğimiz enerjileri tatlandıracak.

Plüton'un varlığı güç getiriyor ve bu, ilişkilerimiz söz konusu olduğunda gücümüzde daha fazla durmamız gereken yere ışık tutabilir. Ayrıca, hayatımızdaki herhangi bir ilişkide güç mücadeleleri veya dengesizlikler olduğunda da dikkatimizi çekebilir.

Bu enerjinin altında, iş kalbimizi takip etmek ve onun bilgeliği ile bağlantı kurmak söz konusu olduğunda yeni keşfedilen bir güç de keşfedebiliriz.

Kalbimiz pek çok düzeyde inanılmaz bir güç kaynağı olabilir ve bu, bu gerileme sırasında daha derin bir düzeyde farkına varabileceğimiz bir şeydir.

Venüs aynı zamanda parayı da yönettiğinden, bu gerileme dönemi bollukla olan ilişkimize ışık tutabilir ve hatta belki de yeni ve yaratıcı gelir kaynaklarına ilham verebilir. Venüs ve Plüton birlikte, geçmiş projelerden telif hakkı ve gelir elde etmek için de olumlu bir alâmettir.

Oğlak, çalışmak için çok dünyevi, topraklanmış ve pratik bir enerjidir, bu nedenle bu gerileme altında karıştırılan her şey, büyük olasılıkla, doğası gereği olgun ve pratik bir çözüm gerektirecektir.

Aslında, güçlü Oğlak enerjisiyle çalışmanın en iyi yollarından biri, kendiniz, eylemleriniz ve dünyaya yaydığınız enerji için sorumluluk almaktır.

Oğlak enerjisi ayrıca zaman zaman olaylara daha siyah beyaz bakmamızı ve ihtiyaç duyulan yerlere sınırlar koymamızı gerektirebilir.

Sürdüğünüz ilişkilerin, finansal sağlığınızın ve zamanınızı nasıl geçirmeyi seçtiğinizin tam olarak kontrolünü nasıl alabilirsiniz?

Bunu bu mercekten düşünürseniz, bu Venüs Retrosunun, konu bu alanlar söz konusu olduğunda yeni bir olgunluk ve istikrar düzeyine ulaşmanıza yardımcı olduğunu görebilirsiniz.

Venüs Retrosu 2021-2022 için İzlenecek Tarihler
Bu Venüs Retrosu altında, enerjinin en güçlü olduğu birkaç tarih var.

17/18 Kasım 2021- Venüs Gölge Aşamasına giriyor

Venüs retroya girerken, zodyakta geriye doğru hareket eder. Geriye doğru seyahat ederken gideceği en uzak noktaya bu gün ulaşır. Bu günden itibaren Venüs'ün gölge evresinde olduğu bilinecek. Bu aşamayı Venüs'ün yeraltı dünyasına girmeye hazır hale gelmesi olarak düşünebilirsiniz. Bu zamanda karıştırılan kalp meseleleri ve maliyemizle ilgili şeyler, Venüs retro hareketine daha da derinleştiğinde yeniden gözden geçirilebilir.

19 Aralık 2021- Venüs istasyonları Retrograd

Bu, Venüs'ün enerjisi için bir güç günü. Bu zamanda, Venüs enerjileri güçlüdür ve gelecek olanın hareketlerini hissetmeye başlayabiliriz. Venüs kalp alanımızı yönetir, bu nedenle kalp çakramızı harekete geçiren veya kalbimizi daha geniş açmamız için bize ilham veren olayları hissedebilir veya deneyimleyebiliriz.

8/9 Ocak 2021 - Venüs Güneş ile aynı hizaya geliyor

Venüs sabahları henüz görünmüyor ama bu, bir sabah yıldızı olarak ortaya çıkmaya başladığı ilk andır. Bu, Venüs'ün yeniden doğuşunu ifade eder. Bu zamanda kendi kalp merkezinizde yeniden doğuş hissedebilirsiniz. Ancak tüm yeni doğan şeylerde olduğu gibi, bu yeniden doğuşun tam olarak ortaya çıkması zaman alır. Bunu yeni filizlenmeye başlayan küçük bir tohum gibi düşünün. İlişki veya para sorunları üzerinde çalışıyorsanız, bu, çözümlerin yuvarlandığını görmeye başlayabileceğiniz zamandır.

29 Ocak 2022- Venüs istasyonları Direkt

Sabah Yıldızı Venüs şimdi yeraltı dünyasından çıkıyor ve bu yeni bölümü üstlenmeye hazır. Şimdi bizden ve kalplerimizden yeni bir enerji süzülüyor. Yeniden doğmuş gibi hissedebiliriz veya belki de bu gerileme döneminin dersleri artık bizim için netleşmiştir. Açığa çıkması gereken her şey farkındalığımıza geldi.

2 Mart 2022 - Venüs Gölge Aşamasından ayrıldı

Venüs, gerilediği son dereceden ayrılana kadar gölge aşamasındadır. Bu noktada enerjiler temizlenir ve yeniden başlamaya hazırız. Venüs bir 18 ay daha yeraltı dünyasına dönmeyecek.

Venüs Retrograd Günlük olarak kendimize sormamız gerekenler cevapları dürüstçe verin ve ruhunuzu iyileştirin. 

1.) Gücümü oto kontrolümü nasıl dengede tutabilirim ? Beni en güçlü hissettiren şey nedir?

2.) Kalbimin bilgeliği ile nasıl bağlantı kurabilirim? Kalbimin mesajlarını takip etmemde desteklendiğimi hissettirmenin yolları nelerdir?

3.) Sürdürdüğüm ilişkiler beni güçlendiriyor mu? Değilse, nasıl daha fazla denge oluşturabilirim?

5.) Zamanımı nasıl geçirmeyi seçtiğimi beğeniyor muyum? Zamanımı en çok değer verdiğim şeylere harcıyor muyum?

6.) Kendimi seviyor değer veriyor özel hissettirecek davranışlarda bulunuyormuyum, Öz değer duygularımı nasıl daha da güçlü hale getirebilirim? 

7.) Parayla ilişkim….

8.) Para benim için ne ifade ediyor… 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık