Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Vedik Astrolojide Gezegen Geçişleri Nasıl Çalışır?

Her gezegenin bir burçta sabit zamanı vardır. Ve aynı zamanda, bazı transit geçişler doğrudan kalırken, bazıları geriye dönük hale gelir. Hızlı hareket eden gezegenler, Güneş, Ay, Merkür, Mars ve Venüs  iç gezegenlerdir. Geçişleri daha uzun olan ve etkisini uzun süre hissettiren gezegenler ise Jüpiter, Satürn, Rahu ve Ketu gibi dış gezegenlerdir. Bir burçtaki belirli bir gezegenin doğal geçişi sırasındaki konumu, bazı genel etkilere sahip olabilir. Doğum haritanızda pek bir önemi yokmuş gibi görünebilir, ancak durum böyle değildir. Astroloji tahminlerinde bulunurken herhangi bir 2023 gezegen geçişini göz ardı etmeyin, çünkü büyük ölçüde hepsinin günlük yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi vardır. Ancak bununla birlikte doğum haritanızda tahminler yapılırken başka bazı faktörler de dikkate alınır. Tüm gezegen geçişleri sadece hayati olmakla kalmaz, aynı zamanda hayatınızı hiç beklenmedik bir şekilde değiştirebilir. Bu nedenle, tüm gezegenlerin geçişlerine dikkat etmek gerekir. Hayatınızın farklı alanlarındaki etkilerini öğrenmek için 2023'teki her geçiş hakkında ayrıntılı bilgi edinin.

Güneş Geçişi 2023

Vedik astrolojiye göre Güneş, gezegenlerin yöneticisi olarak kabul edilir ve bireyin ruhunu, benliğini, kişiliğini, egosunu ve benzersiz özelliklerini temsil eder. Güneş'in doğum haritasındaki konumu, bir kişinin hayatında ne kadar etkili veya güçlü olduğuna karar verir. Sadece bu da değil, Kundli kullanan tahminler düşünüldüğünde, babayı, diğer erkek etkenleri, sağlığı, dış görünüşü ve davranışsal özellikleri yöneten en güçlü gezegenlerden biri olarak biliniyor. Güneş geçişi 2023, lere güç sağlayabilir, zorluklarla yüzleşmelerini sağlayabilir veya kişiliklerini ve niteliklerini geliştirebilir.

Mars Geçişi 2023

Vedik astrolojide Mars, sert ve enerjik bir gezegen olarak kabul edilir. Kişinin aklını ve zekasını keskinleştirir. Cesaretin göstergesi olarak bilindiği için etkisinden dolayı insan hayat yolculuğunda cesurca işler yapar. Mitolojik metinlerde Mars, toprağın oğlu olarak anılır. Bu nedenle Mars'a Bhaum da denir. Böylece, Mars geçişi 2023 sırasında, muazzam bir canlılık gösterebilir, eylem ve işlerinizde aktif olabilir veya daha az cüretkar olabilirsiniz.

Merkür Geçişi 2023

Bir bireyin Kundli analizine göre Merkür gezegenine prens statüsü verilmiştir ve özellikle zeka, sağduyu, konuşma, iş ve iletişimin karaka gezegenidir. Bir kişinin haritasında Merkür'ün konumu yüce veya elverişli ise, o zaman Merkür geçişi 2023 sırasında, iş hayatında avantajlardan yararlanacaktır. Üstelik muhakeme gücü de güçlenecektir. Böyle bir kişinin bilgi edinme konusundaki ilgisi de artacak ve onun geleceği hakkında geniş kapsamlı düşüncelere sahip olacaklardır.

Jüpiter Geçişi 2023

Jüpiter, Vedik astrolojide çok uğurlu bir gezegen olarak kabul edilir. Brihaspati veya Jüpiter gezegenine Dev Guru da denir. İlmin, amelin, malın, evlatların, nikahın da faktörüdür. 2023 Jüpiter transitinin etkisiyle kişinin zihni dini ve ruhani işlerle fazla meşgul olabilir. Jüpiter burcunuzda uğurlu ise, zor durumlarda bile çevrenizdeki insanların desteğini alacaksınız.

Venüs Geçişi 2023

Astrolojik tablodaki tüm gezegenler arasında Venüs oldukça etkili bir gezegendir. Şans faktörü olduğu bilinmektedir. Artı, birçokları için 2023'teki Venüs geçişi, romantizm sektöründen bahsederken çok şey ifade edebilir. Yani Tanrıça Lakshmi, Venüs'ün göstergesidir. Böylece, eğer Venüs Kundli'de uğurlu bir şekilde mevcutsa, zenginlik ve lüks lere gelecektir. Bununla birlikte, etkileri bir burçtan diğerine değişebilir.

Satürn Geçişi 2023

Gezegen Satürn, adalet ve eylem tanrısıdır. Bu nedenle, bir bireyin Kundli'sindeki önemi yoğun ve oldukça etkilidir. Onun birincil sorumluluğu herkese adalet yapmaktır. Batı yönünde iktidarsızdır, siyah rengi ve hava elementini temsil eden Vata-mukus doğasının efendisi olarak bilinir. Satürn geçişi 2023, fiziksel güç, cömertlik, felaket, yoga uygulaması, egemenlik, zenginlik, kurtuluş, şöhret, iş, bilinçsizlik vb.

Rahu Geçişi 2023

Vedik astrolojideki tüm gezegenler arasında Rahu gezegeni acımasız ve negatif olarak kabul edilir. Astronomik olarak mevcut olmayabilir, ancak astrolojik olarak sonuçlardan bahsettiğimizde, hayattaki şeyleri yoğun bir şekilde çarpıtabilir. Bu nedenle, 2022'deki Rahu geçişi sırasında, uğurluluk ler için ileri görüşlü bir şey olabilir. Ayrıca burçlar üzerinde olumlu etkilerden çok olumsuz etkilere neden olma ihtimali yüksektir.

Ketu Geçişi 2023

Ne zaman Rahu'dan bahsetsek, Ketu da onunla birlikte gelir. Bunun nedeni, bu iki gezegenin de doğum haritasında birbirinin karşısında aynı hızla hareket etmesidir. Bu nedenle, Ketu transit 2023'ün etkileri Rahu'nunki kadar hayatidir. Ayrıca Rahu bir hata yaparsa Ketu'nun onu düzeltme gücüne sahip olduğu söylenir. Ayrıca, her iki gezegen birlikte hayatınızın her alanında bir şeyleri çarpık bir şekilde değiştirebilir.

Ay Geçişi 2023

Ay, Vedik astrolojide en hızlı hareket eden gezegendir. İki buçuk günde burç değiştirir. Bu nedenle, 2023 Ay geçişinin zararlı veya faydalı etkileri kısa vadelidir. Bazen iki gezegen aynı burçta bir araya gelerek bir Astroloji Yogası oluşturur. Birçoğu ler için hayırlı olsa da, bazıları da uğursuz olabilir. Gezegenler biraz yükseldiği için yoganın imkanları. Böylece, Ay'ın etkisi nedeniyle, bir bireyin zihniyeti huzursuz veya dengesiz hale gelir. Üstelik zorluklar her şeye gelir. Bu nedenle, herhangi bir burçta Ay geçişi not etmek önemlidir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık