Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Bahar Ekinoksu ve Burçlara Etkileri

2023 İlkbahar Ekinoksu 20 Mart'ta gerçekleşirken  Güneş'in Balık burcundan Koç burcuna geçtiği ve Balık burcunun 2023 sezonunun durma noktasına gelip 2023 Koç sezonunun yolunu açtığı aynı gün. Bu aynı zamanda astrolojik yılın doğuşudur. Bir gün sonra 21 Nisan 2023 de Koç burcu Yeniayı'nı yaşıyoruz. Koç ateşli ve iyimser bir burç olduğu için, değişimi tezahür ettirme yeteneğimize tam bir inançla bahara doğru hızla ilerliyoruz.

Evrendeki her şey denge için çabalar, bu nedenle dengeyi ve eşitliği teşvik etmek için yaratmak ve tezahür ettirmek, Evrenin direnişiyle karşılaşmamalıdır. Tüm cephelerde dengede olmak her zaman harika bir fikirdir  yardım için Ekinoks zamanından yararlanmak, sonuçların hızlı ve kolay bir şekilde alınmasını sağlar. Genel olarak dengeyi veya hayatımızın belirli bir yönü içinde dengeyi arayabiliriz. Herhangi bir tezahür için düşünce ve sözlerinize dikkat edin, bir şeyi dilerseniz, onu hemen elde edebilirsiniz. Dolayısıyla, dengeye tam olarak hazır değilseniz, sonuca da hazır olmayabilirsiniz. Örneğin, ilişkinizde lider olmayı seviyorsanız ve tezahürünüz daha çok bir eşitlik duygusu yaratacaksa, bundan nefret ettiğinizi fark edebilirsiniz!

Yeni ay ve Dolunay size göreyse, belki de kalbinizin gerçekten arzuladığı tüm denge ve eşitliği ortaya çıkarmaya yardımcı olması için bir Bahar Ekinoksu 2023 çalışması olarak düşünebilirsiniz.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler!

3 mum ve 3 kurdele, beyaz yün ip siyah yün ip, siyah ve mavi mum.

Siyah ve beyaz mum, yılın iki yarısını, aydınlık yarısını ve karanlık yarısını temsil eden iki mum olacak. Işık yarısı aynı zamanda tüm ışık niteliklerinizi, kendinizle gurur duyduğunuz yönlerinizi de içerecektir. Karanlık yarı, sırlarınızı ve yalanlarınızı, kişiliğinizin barış içinde olmadığınız kısımlarını içerecektir. Yılın aydınlık yarısını simgelemek için mumlardan birinin etrafına beyaz ipin bir kısmını bir daire şeklinde döşeyin. Diğer mumun etrafına, karanlık kısım için siyah ipi sarın. Aralarında, kendinizi temsil etmek için mavi mumu yerleştirin.

Niyetinizi belirleyin: Beyaz Siyah mumu ortasına da mavi mumu koyarak siyah beyaz ipleri mumlarınızın etrafına dolayarak Üç mumu da yakın ve bir süre oturup meditasyon yapın, mükemmel dengede olduğunuzda hayatınızın nasıl olacağına dair size bir vizyon göstermesi için dua edin atalarınızın ruhlarını sevgi ve dua ile yad edin.

Niyetinizi korkularınızı serbest bırakın: Mumların etrafına doladığınız ipleri tutun ve onları birbirine örün, böylece kendinizi içinizdeki ışık ve karanlıkla birleştirin.
Şükredin tüm kalbinizle. Rabbinize Atalarınıza teşekkür edin ve mumları yanarken güvenli bir yere bırakın.

Bahar Ekinoksu, eşit ışık ve karanlığın zamanıdır, bu nedenle yılın karanlık kısmı geride kaldı ve aydınlık dönem önümüzde. Altı ay boyunca gölgede kalan hayatımızın unsurları şimdi gün ışığına çıkacak, tüm sırlar ve yalanlar ortaya çıkacak.

KOÇ BURCU

İlkbahar Ekinoksu 2023, Koç burcu mevsiminin başlaması ve Koç mevsiminin başlangıcı ve Koç Yeni Ayı sizin için yeni başlangıçları ifade eder ve Ekinoks dengeyi simgeler. Birlikte, bu güçlü mesajlar, hayatınızda eşitlik için ne kadar çok çabalarsanız, her şeyin sizin için o kadar hızlı başlayacağını bilmenizi sağlar. Öyle ya da böyle zorlamaz, bunun yerine akışa kapılır ve etrafınızdaki her şeyin hareketine uyum sağlarsanız, dilekleriniz gerçekleşecektir.

BOĞA BURCU

Denge sizin için doğal bir yaşam biçimidir. Sevginin ve yuvanın gezegeni olan nazik Venüs tarafından yönetildiğiniz için, dinleme, düzenleme ve her şeyi güzel ve zarif tutma konusunda bir profesyonelsiniz. Bahar Ekinoksu 2023, bahar temizliği için her şeyi hazırlama, her şeyde dengeyi görme zamanı ve yılın en mutlu zamanı. Büyük bir çanta alıp, ihtiyacınız olmayan veya sevmediğiniz her şeyi doldurarak bu bahara hazırlanın. İçinde biraz istifçi var, o yüzden sert ol ve dengeni bozan her şeye elveda de.

İKİZLER BURCU

2023 İlkbahar Ekinoksu sırasında, Mars gezegeni İkizler burcunda. Burası esir almayan bir gezegen, ne yumuşak ne de dengeli. Dolayısıyla bu yıl sizin için Bahar Ekinoksu zamanı, denge için çabalama, elinizden gelenin en iyisini yapma ve iç konuşmanızı dinleme anıdır. Kolay olmayacak ama dikkatinizi yüksek benliğinize verirseniz dengeli bir zihniyete ulaşabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Denge, başarmayı arzuladığınız bir durumdur Yengeç. Biraz aşırı olabilseniz de çok seviyorsunuz ve aileyi her şeyin üzerinde tutuyorsunuz  bu aşırılıklar kendinizi nasıl gördüğünüz değil. Benlik duygunuz almaktan değil vermekten gelir ve bu size çok dengeli gelir. Dengesiyle size ilham veren Ekinoks'un hemen ardından yeniayı yaşarsınız. Ay yöneticiniz olduğu için kendinizi tazelenmiş ve yeniden doğmuş hissedersiniz. Ve dört gün sonra, ateşli Mars, cesurca ilerlemenize yardımcı olacak Yengeç burcuna giriyor. Yani çok fazla karışıklık var, ama hepsi senin lehinde.

ASLAN BURCU

İlkbahar ve Sonbahar'daki Ekinokslar, tıpkı Yaz ve Kış'taki Gündönümleri gibi Güneş festivalleridir. Yılın Güneş tarafından yönetilen anlarıdır. Güneş tarafından başka kimin yönetildiğini tahmin edebilir misiniz? Bu doğru Aslan, parlak güneş tarafından yönetiliyorsun, yani Güneş'i içeren herhangi bir olay senin yıldız işaretini de içerir. 2023 İlkbahar Ekinoksu sırasında tüm doğa dengeye ulaşır. Aydınlık ve karanlık tam olarak eşittir ve bu size kalbinizde işleri nasıl yürüttüğünüze bakma fırsatı verir. Gölge benliğinizi saklamaya çalışıyor musunuz? Bir düşünün, belki biraz gölge çalışması deneyin ve karanlığa kendini ifade etmesi için bir yol vermeye karar verin.

BAŞAK BURCU

Sen dengeyi seven bir burçsun. Düzenli ve düzenli, dünyaya bakmaktan ve onun nasıl daha iyi hale getirilebileceğini görmekten zevk alırsınız. Sonbahar Ekinoksu, Başak mevsiminin sonudur ve bu nedenle doğal olarak kalbinize yakın olacaktır. Ancak Bahar Ekinoksu da önemlidir. Başak burcundaki Dolunay, Bahar Ekinoksundan asla çok uzak değildir  bu durumda 2023'te, birkaç hafta öncedir. Mart 2023 Dolunayı Balık mevsiminde gerçekleşir ve İlkbahar Ekinoksu Balık mevsiminin sonunda gerçekleşir.
Ekinokslar size biraz kişisel geliyor ve taşıdıkları dersler için her zaman hazırsınız.

TERAZİ BURCU

Sen Terazi burcusun ve denge senin diğer adın! Bu nedenle Ekinoks zamanı sizin için doğal ve mutlu bir andır. Karanlık ve aydınlık eşittir ve bu inandığınız her şeyi sembolize eder. Gece ve gündüz, eril ve dişil, içe dönük ve dışa dönük, bugün birbiri kadar değerlidir. Yeni astrolojik yıl yeniden doğarken, oturun ve manifestonuzu yazın. Neyi geliştirmek istersin? Neyi dengeye getirmek isterdin?

AKREP BURCU

Yönetici gezegeniniz Pluto, ölüm ve yeniden doğuşun yöneticisidir, bu nedenle yılın aydınlık yarısı ile gölge arasında dururken kendinizi evinizde gibi hissedersiniz. Plüton'un içinden geçmekte olduğu değişimler muhteşem, çünkü 2023 Bahar Ekinoksu'nun bir günü içinde Plüton 1778'den bu yana ilk kez Kova burcuna girecek ve bu siyasi bir huzursuzluk ve hatta bir devrim döneminin habercisi olabilir. Bir Akrep olarak sana göre, zırhını kuşanıp elinde kılıçla ileri atılacak biri değilsin. Ölçülü ve sakinsiniz, bu nedenle denge mevsimi size rahatlatıcı gelecek.

YAY BURCU

Sen özgür bir ruhsun ve oldukça orjinal bir kişiliksin, bu yüzden hayatında denge kolay gelmiyor. Yay eğilimi, en gürültülü, en eğlenceli veya en renkli çözümü seçmek olurken, Bahar Ekinoksu sizi acele etmemeye ve en dengeli seçeneği seçmeye çağırıyor. Ne olursa olsun, kendin olmalısın, bu yüzden işini yap ama bir karar vermeden önce her şeyi iyice düşüneceğine söz ver. Sonuç çok ekinoksal olmasa bile, karar verme sürecinizde dengenin kendisini göstermesine izin verin.

OĞLAK BURCU

Bahar Ekinoksu 2023, oldukça zorlu olabilen aydınlık ve karanlık arasındaki dengeyi sağlama zamanı olsa da, bahar başladığında rahat bir nefes alacaksınız. Ekinoksu takip eden gün, bitişleri ve başlangıçları yöneten Plüton gezegeni burcunuzdan ayrılacak. Pluto 2008'den beri Oğlak burcunda ve çok ticari ve duygusuz bir şekilde küresel değişikliklere neden oluyor. Astrolojik olarak tüm gözler üzerinizdeydi ve Pluto burcunuzdan çıkıp Kova burcuna geçtiğinde büyük bir özgürlük duygusu hissedeceksiniz.

KOVA BURCU

Bahar Ekinoksundan sadece bir veya iki gün sonra, Pluto gezegeni burcunuza giriyor. Bu önemli bir geçiş, çünkü ölüm ve yeniden doğuş gezegeni Pluto, bizimkinden çok çok farklı bir zaman olan 1778'den beri burcunuzda değil. Gezegenin geri kalanı denge için çabalarken, Pluto'nun size yüklediği tüm sorumluluğu üstlenebilmeniz için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. Derin nefes al, üstesinden gelebilirsin.

BALIK BURCU

İlkbahar Ekinoksu, Koç burcunun başlangıcıdır ve bu aynı zamanda Balık mevsiminin de sonu anlamına gelir. Diğerleri için bu, ışığa adım atma zamanıdır, ancak sizin için Balık burcu, bu, kış uykusuna yatma anıdır. Yılın gölge dönemi sizin için rahatlatıcı ve doğal, ışık dönemi ise biraz daha stresli ve zorlayıcı. Bu Koç enerjileri, parlaklıklarında ve dürüstlüklerinde aşırı hissedebilirler. Uyum sağlamak için birkaç hafta ayırın ve huzur ve mahremiyet arzunuzu onurlandırmanıza izin verin.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık