Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Vedik Astroloji Analizi ile Evliliğin Zamanlaması

Evliliğin zamanlaması ile ilgili “ne zaman evleneceğim” gibi sorular günümüzde oldukça sık sorulmakta ve hepimizin bildiği gibi evlilik insan hayatındaki en önemli olaydır.

Dünya genelinde evlilik kavramıyla ayakta duruyor.

Evliliğin temel amacı, yeni doğumla birlikte toplumu ayakta tutmaktır ve kişiyi işini ciddileştirir, bir bakıma evlilik toplumun temel direğidir.

Çoğu kez insanların evlilikten sonra iyi bir şekilde ne kadar sert bir şekilde değiştiklerini gördük, çünkü daha iyi yarısına karşı sorumluluk hissediyorlar.

 

İlk ortak soru ne zaman evleneceğim? Evet, her danışmada gelen soru budur!!

Evlilik zamanlamasının kontrol edilebileceği birkaç yöntem vardır.

Yöntem No-1
Evlilik zamanlamasına geçmeden önce, evliliğinizle ilgili 7. ev kuralları gibi çok az temel bilmelisiniz ve evlilik meselelerini yöneten D-9 olarak da adlandırılan Navamsha haritası var.

Şimdi makalenin ana amacı ile devam ediyoruz.

1. Yedinci evinizi, hangi gezegenin 7. evinizi yönettiğini kontrol edin.

2. 7. ev lordunuzun nerede olduğunu kontrol edin, üçgen evlerde (1,5,9) (1,4,7,10) kadranda mı yoksa kötü evlerde (6,8,12) mi, 7. evin lordu üçgende mi? ve kadranlar evlenmek için çok destekleyicidir ve genellikle bu, harika bir evlilik hayatı ile birlikte iyi bir hayat arkadaşı verir.

3. Navamsha aka d-9'unuzda, hangi gezegenin 7. ev üzerinde hüküm sürdüğünü kontrol edin ve orada oturan herhangi bir gezegen olup olmadığını kontrol edin.

4.Şimdi d-1 haritasına geri dönerek, başka gezegenlerin 7. lordunuzu değişim, kavuşum, karşılıklı açılar vb. yoluyla etkileyip etkilemediğini kontrol edin.

Şimdi grafiğinizde yukarıda belirtilen noktaları görün ve Dasha modelinizi kontrol edin, Dasha cetveliniz 7. lordunuzla ilişkilendirildiğinde evleneceksiniz.

Şimdi gezegenlerin birbiriyle ilişkilendirilmesinin birçok yolu var ama basit tutmak için verilen örneği dikkate almanızı istiyorum.

Bay Brock'un Koç yükselende olduğunu ve Venüs'ün şu anda 7. evini yönettiğini ve şu anda Bay Brock'un 23 yaşında olduğunu ve 27 yaşına geldiğinde Venüs'ün Antardasha'sına sahip olacağını varsayalım, bu yüzden burada Bay Brock'un yüksek şanslar var. Venüs antardashasını vuracağı zaman evlen.

Elbette burada Venüs'ün d-1 ve d-9'daki konumunu, zayıf mı yoksa güçlü mü olduğunu veya haritasında evliliği geciktiren bir şey olup olmadığını görmeniz gerekiyor. Ama bu yazı için, Bay Brock'un Venüsünü güçlü ve iyi bir eve yerleştirilmiş olarak alıyorum.

Bir kişi, d-9'un 7. eviyle ilişkili 7. ev lordu veya gezegenin Dasha'sını yönetiyorsa, aynı şekilde evlenebilir, aynı açı D-60R kullanılarak kullanılabilir.

 

Dört noktayı aklınızda tutun veya bir yere yazın, çünkü şimdi evlilik zamanlamasını bulmak için başka bir tekniğe geçeceğim.

Yöntem No-2
Lagan lordu ve yedinci lordun boylamını ekleyin, eğer toplam 360 dereceyi aşarsa, bunu çıkarın. Ortaya çıkan noktaya Vvoaha Sabam veya evlilik zamanı denir. Şimdi, Jüpiter veya Venüs Vvoaha Saham üzerinden geçiş yaptığında kişi alabilir evli.

Yukarıdaki yöntemin ustalaşması zaman alabilir, ancak oldukça kolaydır, ancak diğer faktörlerle çalışır.

Yöntem No-3
Şimdi gezegenlerinizin derecelerini kontrol edin ve en düşük dereceye sahip olan gezegen, darakarka'nız (eş göstergesi) olacaktır, şimdi chara Dasha sistemini kullanarak, darakarka'nın düştüğü yerde Dasha Rashi'yi kontrol edin, eğer 5,7,11 veya zodyakta düşüyorsa kişinin kendisi o karakterde Dasha ile evlenir.

Yukarıdaki yöntem Jaimini Astrology'ye göredir!!

Yöntem No-4
Asthvarga'yı kullanarak ayrıca evlilik zamanlarını bulabilir, Asthvarga masanızı açabilir ve 1'den 7'ye kadar puanları toplayabilir ve şimdi onu 27'ye bölebilirsiniz, neden 27??

Çünkü toplam 27 nakshatra vardır ve Nakshatra astrolojinin direğidir!!

Konuya geri dönersek, şimdi böldükten sonra bir sonuç bulacaksınız, diyelim ki 9'luk bir sonuç elde ettiniz, şimdi hangi Nakshatra'nın 9. sırada geldiğini görün, hayır, burada Ashlesha olacak.

Şimdi ne zaman kadın durumunda Jüpiter ve erkek durumunda Venüs Ashlesha üzerinden transit geçtiğinde kişi evlenecektir. Evlilik zamanını Asthvarga Dasha kullanarak da bulabilirsiniz, ancak bu makalenin kapsamı dışındadır.

Onu ayrı bir bölümde ele alacak.

Yogini Dasha veya Kaal chakra dahsa veya KP yöntemini kullanabileceğiniz gibi, ancak yukarıda belirtilen yöntemler oldukça basit ve kullanımı kolaydır.

Bonus İpucu
Ayrıca Satürn ve Jüpiter'in çift geçişini görmeniz gerekir çünkü Satürn ve Jüpiter'in kutsaması olmadan hayatınızda hiçbir şey olamaz ve Satürn'ün 7. evdeki çift geçişi evlilik yaratabilir.

Burada Satürn ve Jüpiter'in 7. evinizi aktive edip etmediğini veya hatta onların görünümü veya 7. ev lordu ile birliğinin de evlilik yaratma yeteneğine sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu nedenle, evliliğin zamanlamasını tahmin etmenize yardımcı olabilecek çeşitli yöntemleri gördük ve şimdi onu bir burç üzerine uygulamamızın zamanı geldi.

Evlilik Zamanlamaları İçin Örnek 
Bill Clinton 11-10-1975'te evlendi ve RAHU-SATURN'daydı, Satürn navamsha'nın efendisi ve ona evlilik verdi.

O gün Jüpiter Balık burcunda 7. evine giriyor. Satürn, 11. ev ile üçgen açı yapan 11. evine düşen Yengeç burcundaydı.

Bill Clinton'ın Navamsha Tablosu

evlilik saatleri
 

EVLİLİK ZAMANLAMASICLINTON DAŞA
 

Burada tüm parametrelerin yerine geldiğini görebilirsiniz ve bir burçta evlilik zamanını bu şekilde bulmak gerekir.

Ancak, evliliğin genel yönünü burçtan ölçtüğünüzden emin olun ve ardından ona bütünsel olarak kuralları uygulayın. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık