Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Astrolojide Aşk Evliliği

Astrolojide Aşk Evliliği 
Eğer bir Aşk Evliliğinizin olup olmayacağını bilmek istiyorsanız, aşağıdaki 5 basit adımı takip edin ve bunları burcunuz ile tanımlayın.

O zaman evet!! Astrolojik olarak aşk evliliği yapma ihtimaliniz var.

O halde şu kolay adımlarla başlayalım:

Burada, Vedik astrolojiye göre Aşk evliliği kombinasyonlarını kullanacağım ve onları basit tutmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Kendiniz için doğum haritanızı inceletmelisiniz ve aynı zamanda kaderinizde bir aşk mı yoksa evlilik mi olduğunu kontrol etmek için bunları uygulamaya çalışabilirsiniz.

7. evinizin durumunu ve 7. ev lordunuzun konumunu kontrol edin.

Burada 7. evin evlilik türü de dahil olmak üzere evlilikle ilgili her şeyi anlatan ana ev olduğunu bilmelisiniz. Bir eşin özelliklerinin ve yönlerinin 7. ev aracılığıyla nasıl bilinebileceğini anlamanıza yardımcı olacak bir makale hazırladım, buradan “astroloji yoluyla eş hakkında her şey” inceleyebilirsiniz .

Burada Venüs, Mars veya Ay gibi gezegenlerin 7. evinize yerleştirilmesi veya etkisi size kendi seçeceğiniz bir evlilik partneri verebilir.

Şimdi varsayalım, 7. evinizin böyle bir etkisi yoksa 7. ev lordunuzun durumunu kontrol edin.

7. ev lordunuz bu gezegenlerle, yani Venüs, Mars veya Ay ile ilişki kuruyor olabilir. Bunun olduğunu görürseniz, sevgilinizle evlenme olasılığınız vardır.

Yine 7. ev lordunun yerleştirilmesiyle ilgili bir durum da var.

7. ev lordunuz 1., 5. veya 12. evde yer alıyorsa bu, evlenmeden önce tanıdığınız biriyle evleneceğinizi gösterir.


Bu adım yalnızca aşk ve romantizmin genel bir göstergesi olan Venüs gezegenine odaklanmıştır.
Burada, Venüs'ün burcunuzda nereye yerleştirildiğini ve diğer ilgili gezegenlerin ve ev lordlarının onunla ilişkisini kontrol etmeniz gerekiyor. Burada ilgili gezegenler ve ev lordları Rahu, Ay, Mars, yükselenin efendisi, 5., 7. ve 12. evdir.

Burcunuzda Venüs gezegeni 1., 5., 7., 8., 10. veya 12. evdeyse sizi aşk ilişkilerine itecek ve diğer kombinasyonlara bağlı olarak evlilikle de sonuçlanabilir.

Şimdi burada Venüs ilişkisini kontrol etmek de çok önemlidir ve Venüs Rahu veya Mars gibi gezegenlerle ilişkilendirildiğinde, kişinin aşk ilgileriyle evlenmek için insanlara veya normlara aykırı davranmasına neden olur.

Böyle bir Venüs, kişiyi çok tutkulu ve pratik yapmaz, bu da başkalarının isteklerine karşı çıkmaya yol açabilir.

Çocukların sevdikleri biriyle evlenmek için ailelerine karşı çıktığı Hindistan'da bu tür olaylar çok yaygındır.

Örnek bir burç ile Venüs gezegeninin Aşk Evliliğindeki rolünü görelim.

Verilen örnek , her şeye rağmen sevgilisiyle evlenen Shahrukh Khan'dan başkasına ait değildir .

Ona aşk evliliği veren 5. evde venüs ile shahrukh khan Burada aşk ve romantizmin karakası Venüs, aşk ilişkileri evi olan 5. evdedir.
Burcunda Venüs, 5. evin efendisi olan Jüpiter gezegeninin uğurlu bir yönü altında 5. evde yer almaktadır.

 

Venüs'ün aşk ve romantizm evinde yer alması ve Jüpiter'in 5. ev üzerindeki yönü nedeniyle, uzun zamandır sevgilisi olan Gauri Khan ile evlenebildi.

 

Tıpkı Venüs gezegeni gibi, Ay gezegenine de göz kulak olmalıyız. Çünkü Ay, zihnimizin karakasıdır ve nasıl davrandığımız ve düşündüğümüz, evlerin ve zodyakların konumuna bağlıdır.

Burada Ay, Venüs veya Mars gezegenlerinin etkisi altındayken, karşı cinse karşı çok ilgi gösterebilir ve bu da sevdiğiniz veya taptığınız bir kişiyle evliliğe yol açabilir.

Bunun dışında Ay'ınızın nerede olduğunu kontrol edin ve Ay'ı 5., 7. veya 12. evde görüyorsanız, kendi seçiminizle evlenme şansınız yüksek.

 

Şimdi dikkatimizi Jaimini astrolojisine çevireceğiz ve gözümüz Rahu ve Ketu dışında en yüksek 5. derece sahibi olan Putrakaraka ve en düşük dereceye sahip bir gezegen olan Darakaraka'da olacak.

Burcunuzda Putrakaraka 1. evde, 5. evde veya 7. evde yer alıyorsa kız arkadaşınız veya erkek arkadaşınızla evlenmeniz oldukça olasıdır.

Putrakaraka veya Darakaraka'nız doğum haritasının 5. evinin efendisi veya Mars, Venüs veya Ay gezegeni ile ilişki kuruyorsa, aynı sonuçların geçmesi muhtemeldir.

 

Son ve son adım da Jaimini astrolojisi ile ilgilidir.

Burada, Upapada Lagana'nız  devreye girer ve Upapada Lagana, Venüs, Mars, Ay veya Putrakaraka veya Darakaraka gezegeni tarafından işgal edildiğinde, aşk evliliği olması muhtemeldir.

Böylece aşk evliliği kombinasyonlarını bir burçta uygulamanın ne kadar kolay olduğunu gördük.

Ancak burada bu adımları navamsa'da da uygulamak çok önemli.

Doğum haritası ve navamsa'nın dengeli bir analizi size doğru bir resim verecektir. Bu yazıyı bitirmeden önce kendi burcumdan bir şeyden bahsetmek istiyorum.

Geleceğin Eşi Astrolojiye Bakıyor
Astrolojide Evlilik Süresi Nasıl Yapılır?
Astrolojide Aldatan Eş Nasıl Belirlenir?
Astroloji İle Evlilikte Sorunlar Nasıl Tespit Edilir?
Astroloji ile Evlilikte Gecikme Nasıl Tespit Edilir?
Navmesh'imin 5. evi Atmakaraka ve Dararaka tarafından işgal edildi ve bu da aşk evliliğini  kolayca tahmin etmemi sağladı

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık