Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Vastu Nedir Nasıl Kullanılır?

VASTU TÜM ZAMANLARDA GEÇERLİ OLAN 4 ELEMENT ATEŞ HAVA SU TOPRAK, ENERJİSİNİ YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK AMACI İLE YAŞANILAN MEKANLARI ASTROLOJİDEN FAYDALANARAK YAPILAN GEÇMİŞİ 6000 BİN YIL ÖNCESİNE DAYANAN BİR ÇALIŞMADIR.

“Eğer gerçekten işiten kulaklara sahipsek, Tanrı bize kendi dilimizde seslenir.”

Mahatma Gandhi

VASTU NEDİR?

Temel Astroloji ‘’Gökyüzü Yalan Söylemez’’ adlı kitabımdan bir bölüm...

odalarının güneybatı köşelerine, ağır mobilyaların ya da ağır iç mekan bitkilerinin konulması gerekir.

Çocuk odalarının kuzey, batı ya da kuzeybatı tarafta olması gerekir. Güney, doğu veya güneydoğu odaları erkek çocuklar için uygundur. Kafalarını tüm çocuklar yatarken doğu tarafa koymalıdırlar. Çocukların çalışma masaları kuzeydoğu yönüne yerleştirilmelidir. Hatta buraya ayna koymak da faydalı olacaktır. Bilgisayarları ve elektronik eşyaları ise güneydoğu yönüne yerleştirilmelidir. Odaların temiz ve tertipli tutulması en temel prensiptir. Fotoğrafların asılacağı yerler dini resimlerin tamamı, azizler, bilgeler, manzara resimleri, şelaleler, akarsular, denizler gibi resimler doğu ve kuzey duvarlarına yerleştirilmelidir. Sevilen kişilerin ve akrabaların resimleri güney duvara asılmalıdır. Şiddet, hastalık, ölüm gibi yaşamın olumsuz yönlerine ilişkin resimlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Güney ve batı duvarlara ise orman, ağaç, dağ, gibi doğa resimleri konulmalıdır.

Çiçekler ve kapalı mekan bitkileri kuzey, doğu ve kuzeydoğu tarafında ışık alan yerlere hafif iç mekan bitkileri konulmalıdır. Güney, batı ve güneybatı tarafına ise ağır iç mekan bitkileri konulmalıdır. Kuzey ve doğu yöne ise kaktüs, gül ve diğer dikenli bitkileri koymaktan her zaman kaçınılmalıdır. Güneydoğu tarafında kullanmak oldukça faydalıdır. Evinizi havalandırılırken tüm pencereleri açık tutmanız önerilir. Serin hava her zaman güneyden eve girer. Sıcak ve rahatsız edici hava ise batıdan girer. Buna göre pencere açmanız ise içerideki havayı isteğinize göre dengelemenize yardımcı olur. Kuzey ve doğu yöndeki pencerelerden havalandırma yapmak ise sağlık açısından iyi olacaktır. Tüm pencereler açık iken perdeleri açmak, yarım açmak veya kapalı tutmak yöntemi ile dilediğiniz şekilde havalandırmaya yön verebilirsiniz. Bina içi merdivenler girişten hemen önce sağ tarafta merdiven olması tavsiye edilmez. Ancak böyle bir durum varsa merdivenin önüne set gibi iç mekan bitkileri koymanız bu durumu dengeleyecektir. Merdivenler enerji akışını yönlendirmektedir. Merdivenler saat yelkovanı yönünde dönerek yukarı çıkmalıdır.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık