Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Türkiye'nin Astrokartografi Deprem Analizi

Astrokartografi ile Türkiye'nin astrolojik haritasına bakacak olursak, Yükselen İkizler burcundadır ve Ay 1. evde yer almaktadır. Rahu 3. evde, Ketu 9. evde ve yükselen lord Merkür Satürn, Venüs ve Güneş ile birlikte 5. evde yer alıyor. 6. evin yöneticisi Mars 4. evde ve Jüpiter 6. evde yer alıyor. Şimdi tüm bunları göz önünde bulundurarak, Türkiye'nin neden sadece 24 saat içinde bu kadar büyük 4 depremle sarsıldığını anlayacağız:

Türkiye'nin haritasına baktığımızda, Türkiye'nin Güneş'in Mahadasha'sında, Satürn'ün Antardasha'da koştuğunu öğreniyoruz. Satürn 8. evin yöneticisi (kazaların evi) ve Güneş (Mahadasha efendisi) şu anda 8. evden geçiyor. Güneş, 3. evin yöneticiliğini elinde tuttuğu için Yükselen İkizler için zararlı bir gezegendir.

Hem Güneş'in hem de Satürn'ün transit ve lordluk yoluyla bağlantısı, içinde bulunduğumuz zamanın Türkiye için zor olduğunu ve Güneş ile Satürn arasındaki kişisel düşmanlığın göz ardı edilemeyeceğini kanıtlıyor.

Şu andaki Rahu-Ketu geçişine ve Mahadasha efendisi Güneş ve Antardasha efendisi Satürn'ün Rahu ve Ketu ile bağlantılı olmasına bakarsak veya gezegenlerin yerleşimini doğum haritasında mı yoksa şimdiki geçişlerde mi gördüğümüzü anlarız. hem Mahadasha efendisi hem de Antardasha efendisi, zararlı gezegenler olan ve bu tür aksiliklerden sorumlu tutulabilecek Rahu ve Ketu'dan etkileniyor.

Genellikle depremler ve çok sayıda insanın hayatına mal olabilecek kazalar gibi olaylardan sorumlu bir gezegen olan Mars, şu anda 12. evde geçiş yapıyor ve aynı zamanda bir malefik ev veya trik bhava olan 6. evin lordluğunu elinde tutuyor.

Güneş'in Swati nakshatra'ya (Rahu'nun nakshatra'sı) ve Satürn'ün Chitra nakshatra'ya (Mars'ın nakshatra'sı) yerleştirilmesi, Türkiye'yi neden bu noktada bu kadar büyük bir depremin vurduğunu daha da açıklıyor. Yükselen'in efendisi Merkür, Mars'ın nakshatra'sı Chitra'da bulunur. Bu da Türkiye'nin durumunu içler acısı hale getiriyor.

İstanbul bir deprem kuşağında, ancak yakın dönemde Astrokartogafi haritasında İstanbul'u vuran büyük bir deprem görmüyorum ve yine de bunun daha çok batıyı ve Orta Türkiye'nin güneyini vuracağını gösteren gezegensel yerleşkeler söz konusu. İstanbul bundan en fazla ufak depremler yaşayabilir.

Aşağıdaki Parametreler İçin Gezegen Pozisyonları 24 Eylül 2022 - 13 Mart 2023 Tarihleri Arasında Zararlı Olaylara Karşı Uyarıcı!

1. DEPREM Mars ve Satürn Düşmüş ve ikisi de Dünya burçlarında olacak. Mars Dünya'ya çok yakın.

2. DÜNYADA SAVAŞÇI DURUMLAR - Rashi ve Nakshatra Sanghatta çakrasında Mars ve Satürn Vedha. Mars Dünya'ya yaklaşacak liderler siyasi yapılanmalar da büyük karışıklıklara tanıklık edebiliriz. Ayrıca bu döngüde Liderlerin sağlık durumları ile ilgili pek çok çarpıcı gelişme büyük değişimleri tetikleyici olabilir.

Mars, 24 Eylül 2022'de Mrigshira'ya katılacak ve her ikisi de Mars'ın Yıldızlarına düşeceğinden, Mars Boğa'da ve Satürn Oğlak'ta olacağından Mars ve Satürn arasında Vedha olacak, bu zaman dilimi de Deprem enerjilerini vurgulamakta. . Savaş benzeri koşullar dışında her ikisi de Dünya burçlarında olacağı ve Mars 3 Aralık 2022'ye kadar Mrigashira Yıldızında kalacağı için. 24 Şubat 2023'te Mrigshira yıldızı ve 2 Şubat 2023'ten 13 Mart 2023'e kadar Mars ve Satürn arasında vedha olacak. Şeklinde astrokartografi analizimizi lütfen tekrar okuyun.  

23 AĞUSTOS 2022' de paylaştığım makalemi tekrar okumakta fayda var!

https://www.astrodeha.com/hint-astrolojisine-gore-mars-215-gun-bogada-kalacak

 

 

 

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık