Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Temmuz 2020 Gökyüzü Enerjileri

Temmuz ayına başlarken, 2018'den beri birlikte çalıştığımız Sezonun üçüncü ve son Tutulması ve Yengeç / Oğlak döngüsü tamamlanıyor. 2020 büyük ve dönüştürücü bir yıl her birimiz için bu yüzden tüm bunlara karşı savaşmak yerine, onu kucaklamayı, akışla devam etmeyi öğrenmek ve hayatınızın yolculuğuna teslim olmak işleri biraz daha az stresli hale getirecektir.

Temmuz, ayı enerjileri ile kendimizi ruhlarımızı yaşamlarımızı şarj etme fırsatı bulacağımız Ağustos ayıyla birlikte yılın en yapıcı aylarından biridir.

Yüksek frekanslı enerjiyi bedenlerimize ve ruhlarımıza yansıtacak çok güçlü etkisi ile Sirius Geçidi'ni karşılamaya hazır olun. Ruhlarımız bedenlerimiz için detoks zamanı. Ruhlarımızdan ağırlıkların, Bedenlerimizden toksik şeylerin gitmesine izin verdiğimizde ortaya çıkan faydaları ve hafifliği hissedeceğiz.

Ay boyunca size destek olmak için Kalp Davul Meditasyonu hazırladım . Bu meditasyon, canlılığınızı şarj etmek ve yaşam gücü enerjinizi uyandırmak ve güçlendirmek için tasarlanmıştır.

TEMMUZ AYINDA GÖKYÜZÜ ENERJİLERİ

1 Temmuz: Satürn Oğlak Burcunda ki seyrine yeniden başladı. Satürn, Oğlak'ı 21 Mart'ta Kova daki seyri için terk etti, ancak Satürn şimdi yeniden Oğlak burcunda. Satürn Oğlak burcunun son birkaç derecesini tekrar gözden geçirirken, bugünden Aralık ayına kadar, Mart ayında ve yılın başlarında yeniden canlanan temalar fark edecek aldığımız derslerin farkına varabilirsek hayatlarımızı iyileştirebileceğiz.

Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Satürn transitleri hayatlarımızda daima çok önem taşır. Bedenimizde 7 chakra vardır. Satürn gezegenin etkili olduğu Ajna çakra’dır. Bu çakranın anlamı "Sınırsız güçtür". Alında kaşların arasında yer alır bir nevi üçüncü göz olarak adlanrılır.

İki taç yağrağı vardır (Farklı bir görüşe göre her biri 48 yaprak olmak üzere 96 yapraktan oluşmuş iki kanattan oluşur), rengi indigo ve gezegeni Hint astrolojine göre Şani, Batı’ya göre Satürn'dür. Ajna merkezi bir nevi içe gerilmiş üçüncü göze benzetilen pineal veya epifiz bezine bağlı kabul edilir. Bu çakra duru görü ve klervoyansa ‘’ Duyu ötesi şeyleri imgelemek ve duyarak algılama’’ tekabül eder. Uyarılması psişik hassasiyeti, kavramsal idrakı ve şuur genişlemesini arttırır.

Bu merkeze tam vakıf olmanın insanı geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği ile ilişkilidir. Satürn’ün Oğlak burcunda ki geçişindeki mesajları da ön yargısız gerçekçi ve yüksek bir bilinçle değerlendirmeliyiz. Bu transitin sonunda hayatlarımızın bir dönemi kapanır ve yeni bir dönemi başlar. İşte bu yüzden Satürn geçişlerinde ektiğimizi biçeriz sevgi ektiysek sevgi ile karşılık alır nefret ektiysek kendimizi nefret savaşının tam da merkezinde buluruz hayatımızda ki bireysel toplumsal sınavlarımızı adilce sakinlikle kendimizi geliştirmeye ruhumuzu özgürleştirmeye çalışarak verme gayretinde olmalıyız.

Öğretmen Satürn; olgunluğa bilgeliğe ve başarıya ulaşmanın kapılarını açmamızı sağlayan karmik bir anahtardır her birimiz için. Gecenin sabaha erişmesi için bir zaman dilimine ihtiyacı olduğu gibi insanın da hayata YOLCU olma adına deneyimleri seçimleri yanlışları ve doğruları ile olgunlaşabilmesi için bir zaman gereklidir. Satürn bu yolculukta ki maceramızda seçimlerimizin yanlışlarının zorluğunu doğrularının mükafatlarının güzelliklerini yaşatır bizlere.

Olgunluk sabır başarı ve bilgelikte hiçbir zaman için zorlayıcı hayat sınavlarını geçmeden gelmez. Ruhumuzu arındırıp kalbimizin mührünü açıp özü gerçek saflığa ulaştırabilmek için gerekli olan her şeyle karşılaştırır bizleri. Kişisel düzeyde  FARK Eden Geçmişi ŞİFALANDIRAN An da kalan kalbinin SEVGİ ile kuşatanların maddi manevi kazanmaya başlayacağı özel zamanlar.

2-7 Temmuz: Sirius Geçidi

Sirius Geçidi yılın en güçlü dönemidir. Manevi Güneşimiz, Sirius dünyevi Güneşimizle aynı hizada olacak.

Her gün yükselen ve batan Güneşimiz, bize nefes getirir ve Ruhsal Güneşimiz de aynı şeyi yapar, Tabi bu durum her ruhun farkındalığına göre büyür.

Ruhumuzu ve iç canlılığımızı güçlendirmeye yardımcı olur. Yaşam gücü enerjimizin güçlendiğini hissedebiliriz ya da vücudumuzdan akan Qi ya da Prana'ya daha bağlı hissedebiliriz.

Sirius Geçidi altında, sezgisel veya kozmik enerjiler yükselecek. Kundalini enerjimizi uyandırmak ve titreşimimizi daha yüksek seviyelere yükseltmek daha kolay hale gelir.

Sirius Gateway, Tükenmiş enerjimizi yeniden yapılandırmanın güç kaynağıdır.

5 Temmuz: Oğlak Dolunayı ve  Ay Tutulması

Mayıs 2018'den beri Yengeç / Oğlak Tutulması döngüsünde de son tutulmadır.

8 yıl daha başka bir Oğlak veya Yengeç  Tutulması yaşamayacağız.

11 Temmuz: Chiron Retro DURAĞAN konumda
İyileşen asteroit, Chiron  durağan konumu ile, yakın zamanda yaşadığımız herhangi bir iyileşmede gücü bulmamıza rehberlik edecek.

Bazen iyileşme süreci bizi yorgun ve biraz tükenmiş hissettirebilir, ancak Chiron durağan konumu bizi yeni bir güç bulmak ve yeni bir güce odaklanmak için teşvik edici olacak. 

20 Temmuz: Yengeç burcunda Yeni Ay
Yengeç yeni Ayı bizi sevdiğimiz kişiler ile ilişkilerimizi güçlendirmeye yeni başlangıçlar içinde olmaya teşvik ederken, garip adlandıramadığımız dalgalı ruh hali ve duygularımızdan arındıracak daha derin duygular kalbimizde yerini almaya başlayacak. Yengeç Yeni ayı ile  duygularımızı gizli tutarsak paylaşmazsak kendi ihtiyaçlarımız beklentilerimiz karşılanmayabilir.

Yengeç Yeni Ay’ının Yansımaları: Anne, dişilik, zihin ;  Sağduyu ve hafıza ;  Bilinci geliştirmek, toplumsal ilişkiler ; Duygular, genel olarak mutluluk.

YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Özellikle Koç burcundaki yeni Ay enerjisi bu konu için idealdir. Ay  burcu ve Güneş burcu Yengeç olanlar üreme organlarına hassasiyet verir. Üzüldükleri anda mideleri hemen tepki verir. Kadınlarda rahim ve yumurtalıklar da problemler olabilir.

Yengeç Yeni Ayı ile şikayetçi olduğumuz aynı tekrarlardan yorulduğumuz konularda, Huzuru ve istikrarı yakalamak için iç dünyamıza yönelerek  bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalı ve şikayetçi olduğumuz her konuda kendimizle dürüst bir şekilde yüzleşmeli kendimizi geliştirmenin yollarını arayıp bulmalıyız. İş hayatımızda yeni fırsatlar imkanlar ile karşılaşabiliriz. Güneş  Yükselen ve Ay burcu Yengeç olanlar için fırsat zamanları. Bizi yoran her türlü ilişkiyi karşılık bulamadığımız sürekli fedakarlık edip zarar gördüğümüz hemen her şeyi buna sebep olan alışkanlıklarımızı ardımızda bırakabilir zihnimizde bilinçaltımızda yer etmiş olumsuz düşüncelerden arınarak hayatın bize kattığı olgunluğu güzelliklerle mücadele ile başarılı bir şekilde hayatımıza yansıtabiliriz.

Yengeç Yeni Ayı ülkemize ve hayatlarımıza yenilikler huzur sevgi sağlık ve başarı getirsin.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık