Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

1 Temmuz 2020 Satürn Yeniden Oğlak Burcunda

1 Temmuz: Satürn Oğlak Burcunda ki seyrine yeniden başladı.

Satürn , Oğlak'ı 21 Mart'ta Kova daki seyri için terk etti, ancak Satürn şimdi yeniden Oğlak burcunda.

Satürn Oğlak burcunun son birkaç derecesini tekrar gözden geçirirken, bugünden Aralık ayına kadar, Mart ayında ve yılın başlarında yeniden canlanan temalar fark edecek aldığımız derslerin farkına varabilirsek hayatlarımızı iyileştirebileceğiz.  Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Satürn transitleri hayatlarımızda daima çok önem taşır. Bedenimizde 7 chakra vardır. Satürn gezegenin etkili olduğu Ajna çakra’dır. Bu çakranın anlamı "Sınırsız güçtür". Alında kaşların arasında yer alır bir nevi üçüncü göz olarak adlanrılır. İki taç yağrağı vardır (Farklı bir görüşe göre her biri 48 yaprak olmak üzere 96 yapraktan oluşmuş iki kanattan oluşur), rengi indigo ve gezegeni Hint astrolojine göre Şani, Batı’ya göre Satürn'dür.

Ajna merkezi bir nevi içe gerilmiş üçüncü göze benzetilen pineal veya epifiz bezine bağlı kabul edilir. Bu çakra duru görü ve klervoyansa ‘’ Duyu ötesi şeyleri imgelemek ve duyarak algılama’’ tekabül eder. Uyarılması psişik hassasiyeti, kavramsal idrakı ve şuur genişlemesini arttırır. Bu merkeze tam vakıf olmanın insanı geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği ile ilişkilidir. Satürn’ün Oğlak burcunda ki geçişindeki mesajları da ön yargısız gerçekçi ve yüksek bir bilinçle değerlendirmeliyiz. Bu transitin sonunda hayatlarımızın bir dönemi kapanır ve yeni bir dönemi başlar.

İşte bu yüzden Satürn geçişlerinde ektiğimizi biçeriz sevgi ektiysek sevgi ile karşılık alır nefret ektiysek kendimizi nefret savaşının tam da merkezinde buluruz hayatımızda ki bireysel toplumsal sınavlarımızı adilce sakinlikle kendimizi geliştirmeye ruhumuzu özgürleştirmeye çalışarak verme gayretinde olmalıyız.

Öğretmen Satürn; olgunluğa bilgeliğe ve başarıya ulaşmanın kapılarını açmamızı sağlayan karmik bir anahtardır her birimiz için. Gecenin sabaha erişmesi için bir zaman dilimine ihtiyacı olduğu gibi insanın da hayata YOLCU olma adına deneyimleri seçimleri yanlışları ve doğruları ile olgunlaşabilmesi için bir zaman gereklidir. Satürn bu yolculukta ki maceramızda seçimlerimizin yanlışlarının zorluğunu doğrularının mükafatlarının güzelliklerini yaşatır bizlere. Olgunluk sabır başarı ve bilgelikte hiçbir zaman için zorlayıcı hayat sınavlarını geçmeden gelmez.

Ruhumuzu arındırıp kalbimizin mührünü açıp özümizi gerçek saflığa ulaştırabilmek için gerekli olan her şeyle karşılaştırır bizleri şimdi FARK Eden Geçmişi ŞİFALANDIRAN An da kalan kalbinin SEVGİ ile kuşatanların maddi manevi kazanmaya başlayacağı özel zamanlar.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık