Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Şubat 2019'a Astrolojik Bir Bakış

Şubat 2019 Gökyüzüne Astrolojik bir bakış

Mars ve Pluto arasındaki görünüşe göre Şubat 2019'un ilk üç günü patlayıcı bomba şeklinde çok gergin enerjileri barındırmakta. Ayın seyri devam ederken, astrolojik atmosfer soğur ve gezegenler dostane bir şekilde etkileşime girer.

Satürn ve Neptün arasındaki yarım üçgen (60 derecelik açı) bu ay da devam ediyor ve üzerimizde 1 Şubat ile 14 arasında daha fazla etkiye sahip olacak.

Bir şeyi hayal etme ve onu mümkün olduğunca gerçek bir şekilde gerçekleştirme kabiliyetimiz (bunun gerçekleşmesi için bir çaba sarf etmemiş olsak bile) yüksek düzeydedir. Ancak bu yön, bazı insanlarda yetkilerini ahlaki, dini, hukuki ve benzeri başkalarına zorla kabul ettirme isteği uyandırabilir!

Satürn, Pluto ve Güney Ay Düğümüyle birlikte, güzelliklerin temsilcisi Venüs 4 Şubat 2019 dan sonra Oğlak burcunda olacak. Bireysel olarak hepimiz duygusal istikrar ve güvene duyulan ihtiyacı daha yoğun hisseder ve olaylara daha uzun vadeli bakmaya daha eğilimli hale geliriz. Ancak bu eğilimler, Mars’ın Koç’taki enerjisi ile 14 Şubat 2019'a kadar baş başa ileryecektir.

Mars'ın özellikle Uranüs ile birlikte (11-14 Şubat) Koç'ta yaydığı enerji - dürtüsel (belki de agresif), cesur, hızlı, çok aceleye getirilmiş ya da çok devrimsel ve çoğu zaman anlamsız olma ihtimali olan fırsatları getirebilir bizlere. Yay burcundan Jüpiter tarafından da desteklendiğimiz için, genellikle çok gergin ya da savaşa gidiyormuş gibi hissedebilir ya da Oğlak'ın enerjisini öfkemizi dönüştürmek sakin kalmak gibi, stratejiler geliştirmek ve eylemlerimizin hayatlarımızı mahvetmeden önce alabileceği uzun vadeli etkiyi tahmin etmek için bilinçli bir şekilde kullanabiliriz.

Sosyal ilişkilerimiz ve nerede ise hayatlarımızın merkezinde yer alan sosyal medya hesaplarımızda işler yoğun hale gelebilir. Yüzleşme, saldırganlık, kaza, kontrolsüz patlama ve aynı zamanda kargaşa olasılığı daha yüksektir. İçsel baskı, özellikle de doğası gereği dikkatsiz olanlar tarafından yönetilmesi zor bir durum olabilir. Ancak, yenilikçilik ve kurtuluş için de yer var ve  uzun süredir bizi rahatsız eden durumlardan  ötürü bir fark yaratma cesaretine sahip olabiliriz.

14 Şubat 2019'da Mars, tam olarak rahat hissetmediği bir burç olan Boğa’ya geçiş yapacak. Bu, enerjisini yapıcı bir şekilde kullanmamızı engellememelidir. Mars Koç burcundan geçerken başladığımız her şeyi tamamlamak için bu dönemin en iyisini yapabiliriz. Girişimleri güçlendirmenin ve aynı zamanda kendi değerlerimizi girişimlerimize yansıtmanın zamanı geldi.

Diğer taraftan, genel astrolojik bağlam hakkında düşünürsek, bizim için gerçek değerlerine bağlı olarak, bir parçası olabileceğimiz bağları ve projeleri dikkatli bir şekilde seçmeye başlamamızı önemli her bakımdan ilişkilerimiz aşkımız işimiz hayatımızın tamamında etkili olan konular. Bu şekilde, kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanabilir, hatta onları geliştirebiliriz. Bu yüzden, Güneş burçlarımızın verdiği zayıf özelliklerden bağımsız olarak ayaklarımız yere basar, somut şeyleri aklımızda tutarsak çok iyi yapabiliriz.

10 Şubat 2019'dan itibaren Balık burcundaki Merkür ve sonra, 19 Şubat'ta Güneş ilham, hayal gücü, romantizm ve idealizm eksikliğini ortadan kaldıracaktır. Sezgilerimiz keskinleşir, ancak kendini aldatmaya yönelik bir eğilim ile özellikle 18 ve 19 Şubat'ta (Neptün ile birlikte Merkür) karşılaşabiliriz. İstemeden doğruyu ya da gerçeği yanlış ya da ters anlayabilir veya kolayca kandırılmış olabiliriz. Sanatsal arayışta olanlar, bu dönem boyunca kesinlikle derin düşüncelere dalacaklar diyebiliriz.

Ayrıca 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde bir Merkür-Jüpiter karesi olduğunu unutmamalıyız. Her ne pahasına olursa olsun haklı olmak isteyen, kendi arzularımıza (kasıtlı veya istemeden) dayalı aşırı konuşma, övünme ya da baskın ve baskıcı olma yönündeki eğilimi vurgulayabilir.

Dolayısıyla tartışmalar yapıcı olamaz. Şubat 2019'un son dekanında, büyük yatırımlar yapmak, sözleşmelerin imzalanmasında veya müzakerelere öncülük yapmaktan, davalardan kısaca önemli işlemlerden kaçınmanın, akıllıca olacağına dikkat çekmekte gökyüzü.

Şubat ayının uyanış farkındalık doğru seçimler ile yeni başlagınçlar getirmesini diliyorum.

Şubat 2019 Gökyüzü Enerjileri & Astrolojik Bakış

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık