Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Şifanın Temsilcisi Asteroit Chiron R Durağan Konumda

Chiron, 15 Temmuz 2021'de Jüpiter, Satürn, Neptün ve Plüton'a katılarak R Durağan konuma girecek.  Chiron, çalışmak için yeni bir dinamik getiriyor ve enerjisini ön plana çıkarıyor yaşamlarımızda. Bu, özellikle Chiron'un Durağan Harekete geçtiği gün ve 19 Aralık'ta gerçekleşen doğru seyrine  geçtiği gün için geçerlidir.


Chiron teknik olarak bir gezegen değil, Satürn ile Uranüs arasında dönen bir asteroittir. Chiron bir gezegen olmasa da, astrolojide hala çalışmak için önemli bir kozmik enerjidir.

Chiron bir centaurdur ve efsane, Chiron'un doğumda terk edildiği ve kendi başına savaşmaya bırakıldığı şeklindedir. Bu terk edilmişlik yarası ve zorlu yetiştirilme süreci sayesinde ayağa kalkabildi ve yaralarını güçlü şifa portallarına dönüştürebildi.

Chiron'un güçlü bir şifacı, öğretmen, psişik ve filozof rolünün yolunu açan yaralarıydı. Bu nedenle Chiron'a yaralı şifacı denir.

Hepimiz Chiron ile aynı güçlere sahibiz. Her birimizin içinde yaralarımızı ve acı noktalarımızı alma ve onları bir güç kaynağına dönüştürme yeteneğine sahibiz.
Hz Mevlana'nın dediği gibi Aldığın yara, ışığın sana akacağı yerdir.

Chiron'un Satürn ve Uranüs arasındaki konumu da getirdiği enerjiyi anlamak için önemlidir.

Satürn çok topraklanmış, köklü bir enerjidir, Uranüs daha yüksek titreşimli bir gezegen olarak kabul edilir. Uranüs'ün enerjisi aynı zamanda uyanışları ve kundalini enerjisinin yükselişini de beraberinde getirebilir.

Chiron, bu iki gezegen arasında bir köprü görevi görebilir ve bazen Gökkuşağı Köprüsü olarak anılır.

Gökkuşağı köprüsü, bir bilinç durumu ile bir sonraki arasındaki bağlantıyı ifade eder ve Mısır Astrolojisine bakarsak bu fikir daha da güçlenir.

Eski Mısır astrolojisinde, Chiron başka bir isimle anılır öbür dünyanın ve kayıp ruhların tanrısı Anpu veya Anubis.
Batı Astrolojisinde kullanılan birçok mit ve efsane, Mısır ve Babil astrolojisine kadar uzanabilir ve Anubis, Chiron'un muadili olarak görülebilir.

Tıpkı Chiron gibi Anubis de çocukken terk edilmiş. Anubis'in aynı zamanda Asil Yeraltı Muhafızı mesleğine yükselmeyi başarması da bu acı verici yetiştirme yoluyla oldu.

Anubis'in görevi, yeni ölüleri yeraltı dünyasına kabul etmek ve öbür dünyaya geçişlerinde onlara rehberlik etmekti.

Böyle bir pozisyona sahip olmak özel bir ruh gerektirir ve şüphesiz, Anubis'in kendi acı ve ıstırabı, böyle bir yolculukta ruhları gezdirmek için şefkat, sezgi ve sadakat geliştirmesine izin verdi.

Chiron veya Anubis geri giderken kendi yaralarımıza girebilir ve onları bir güç ve şifa kaynağı olarak nasıl kullanabileceğimizi düşünebiliriz.
Bu enerji, şifa yoluyla bir mükemmellik durumu elde etmekle ilgili değildir, daha ziyade, getirebilecekleri bilgeliğe erişmemizi sağlayacak şekilde yaralarımıza onay ve kabul getirmekle ilgilidir.

Chiron iyileşmemizi istemiyor çünkü bu bizi “daha iyi” yapacak. Bu yaraları güçlü bilgelik, bilgi ve güç portalları olarak nasıl kaynaklayacağımızı öğrenmemizi istiyor. Bu bilgiyi çıkararak, daha büyük ve daha dolu bir potansiyele adım atabiliriz.

İyileştirme çalışmasının bu seviyesi, layık olmak için kendimizi “düzeltmeye” çalışmak yerine,aşk ile gelişmek il ilgilidir. İçimizde yaşayan yaralar ne olursa olsun şifalandırmamız mümkün. 

Bu enerji, Chiron'un şu anda dikbaşlı koç olan Koç burcunda olduğu için özellikle güçlenir.

Chiron Koç'tayken, yaralarımızla yüz yüze geldiğimizde ve onlara acı noktaları olarak değil, potansiyel noktalar olarak baktığımızda ortaya çıkabilecek gücü, güveni ve cesareti bulma konusunda daha da fazla destekleniyoruz.

Koç burcundaki Chiron, yaralarımızı bizi yavaşlatan veya bizi herhangi bir şekilde aşağı yapan bir şey olarak düşünmek yerine ilham vermesine, motive etmesine ve güç vermesine izin vermenin çok daha faydalı olduğunu hatırlatır.

Yaralar acı verir ve bazı yaralar o kadar derinden kesilir ki bizi asla gerçekten terk etmezler, ama sorun değil. Mümkün olan en iyi yaşamı sürdürmek için özenle sarılmış bir robot olmak zorunda değiliz.

Bu enerjiyi yaralarımızı şekerle kaplamak için değil, tıpkı Chiron ve Anubis gibi, ıstırabımızın bizi kaderimizin yoluna götürebileceğini kabul etmek için kullanabiliriz.
Yaralarınızın size öğrettiklerini yansıtmak için bu enerjiyi kullanın. Yaralarınla otur yüzleş ve onları tanı. Herhangi bir yargıyı bırakabilecek misiniz ve ortaya çıkardıkları acılarla oturabilecek misiniz bir bakın. Bununla rahatlarken, bu yaraların size neler öğrettiğini, sizi nasıl şekillendirdiğini ve sizin için ne gibi bilgeliklere sahip olabileceğini düşünüp düşünemeyeceğinize bakın.

Kendinize sorun
1.) Şu anda beni en çok ne üzüyor? Bu acının bana öğrettiği 10 şey nedir?

2.) Geçmişinizden gelen acı bir yarayı düşünün. Bu yara size nasıl ilham verdi? İlerlemenize nasıl ilham vermeye devam edebilir?

3.) Günlük İstemleriniz neler? 

Ağrım konuşabilseydi, bilmemi isterdi…
Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe şükrediyorum...
Bugün daha güçlüyüm çünkü…
4.) Ellerinizin ve bedeninizin iyileştirici gücünü harekete geçirmeniz için size rehberlik eden enerjileri fark edin. 
Yaralarınızın sunduğu bilgeliğe ve potansiyele açık olun.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık