Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Gökyüzü Aşkı Müjdeliyor Kalp Çakranızı Açma Zamanı

13 TEMMUZ 2021  Bugün Mars, Venüs ile kavuşum yapıyor, yani aşk uyanıyor. Kişilerarası ilişkiler bugün iyi gidecek, bu nedenle bu sevgi dolu uyumdan en iyi şekilde yararlanmak önemlidir. Kendinize doğru gelen sevgiyi kabul etme şansını en iyi şekilde vermek için kalp çakranızın açık olduğundan emin olmalısınız.

Kendinizi Sevmek ve Özgünlük İçin Kalp Çakrasını Etkinleştirin
Kalp (Anahata) ÇakrasıToplu iğne
Kalp çakrası (Sanskritçe adı Anahata) göğsün ortasında yer alır ve dördüncü çakra olarak üst ve alt çakraları ve fiziksel bedeni ruhsal bedenlere bağlar. Rengi yeşildir, bu nedenle günlük yaşamınızda bu uyumlu tonu kullanmak, bu güçlü ve önemli çakrada iyileşmeyi ve dengeyi desteklemeye yardımcı olur.

Enerjik kalp merkezinizin engelini kaldırmak, yalnızca otantik benliğinizi yeniden uyandırmakla ve öz sevgiyi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sevgiyi kendinize çekmenizi kolaylaştırır. 

Bu çakra ayrıca kalp, akciğerler, göğüs kafesi, kan dolaşımı, kollar, bilekler, eller ve timus bezi üzerinde de çalışır.

Engellenen bir kalp çakrasının belirtileri şunları içerebilir:
Bağımlılık, zayıf sinirler, sahiplenme, kıskançlık, yalnızlık, acı veya eleştirel eğilimler ve empati eksikliği.

Kalp çakra şifasına ihtiyacınız olduğunu anlamanın en kolay yolu, duygularınız tarafından yönetildiğiniz ve özellikle üzüntü, öfke ve umutsuzluk gibi korku temelli duygular üzerinde çok az kontrole sahip olduğunuz zamandır. Kendinizi ve başkalarını manipülatif, aşırı eleştirel veya yargılayıcı olabilirsiniz.

Kalp Çakranız da sorununuz varsa, Bir ilişkiniz varsa, kendinizi her zaman verdiğinizi, asla almadığınızı, ancak yine de bırakmakta zorlandığınızı görebilirsiniz.

İyileşmeye başlamanın ve kalp çakranızı yeniden dengelemenin birçok yolu var 
1. Titreşim Çözümleri Kullanın
Blue Bell, Crowea, Mountain Devil, Five Corners, Pink Flannel Flower ve Illawarra Flame Tree gibi Avustralya çalı çiçekleri, kalp çakrasını yeniden dengeleme ve iyileştirme üzerinde çalışacak ve nihayetinde koşulsuz sevgi uygulamasını hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Çiçek özlerinin çakraları onarmak için nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgiyi bu videoda bulabilirsiniz.

Gül, Lavanta, Mercanköşk, Sardunya  gibi organik uçucu yağlar kalp için mükemmeldir. Daha sonra auraya püskürtülen bir yağ yakıcı veya buharlaştırıcıda dağılabilirler; veya cilt üzerindeki tetik noktalarına hafifçe sürtün.

2. Kalp Çakranız için Kristallerini Kullanın:
Yeşil Aventurin – Soluk Yeşil – Bir canlılık taşı. Odaklanmayı artırır ve duyguları yatıştırır.
Rose Quartz – Pembe – Kalbin taşı. Duyguları sakinleştirmek, olumsuzlukları gidermek ve barışı teşvik etmek için kullanılır.
Malakit – Zengin Yeşil – Enerjiyi emer ve duyguları yüzeye çeker ve kalbi iyileştirir.
Amazonit – Krem damarlı yeşil – Duygusal travmayı yatıştırır, endişe ve korkuyu hafifletir.
Prehnit – Soluk Yeşil – Koşulsuz sevgiyi teşvik eder ve içsel bilmeyi geliştirir. Ortamı sakinleştirir ve huzur verir.
3. Ses Frekanslarını Kullanın:
Bazı ses titreşimleri çakralarla rezonansa girer ve tıkanıklıkları temizlemek ve denge oluşturmak için inanılmaz derecede güçlüdür. 

Sesli harfler
Yedi Kutsal Ünlü, eski Mısırlılar, Tibetliler, Japonlar ve Kızılderililer de dahil olmak üzere birçok gelenekte son derece kutsal kabul edilir.

Kalp çakra aktivasyonunun sesli harfi Eu'dur.

Kalp çakrası ile rezonansa giren Bija Mantrası YAM'dir.

Sonik çakra sistemi rezonansının bir başka yönü, her bir çakranın gerçek frekansı veya ana notası ile ilgilidir.

Keynote F'nin kalp çakrası ile doğal bir rezonans içinde olduğuna inanılıyor. 341.3 Hz frekansa sahiptir.

4. Nasıl Hissettiğiniz konusunda açık olun
Duygularınızı ifade etmekte zorlanıyorsanız, nasıl hissettiğinize dair bir günlük tutmayı deneyin.

Unutmayın kendinize dürüst olun ve kendiniz ile konuşun hissettiklerinizi korkularınızı   asla kimseye göstermene gerek yok. Kendinize karşı dürüst ve şefkatli olun ve hiçbir şeyi geri tutmayın.

5. Kendinizi yeşil renkle kuşatın
Kalp çakrasını iyileştirmenin çok basit bir başka yöntemi de çevrenizi ona karşılık gelen rengin rezonansıyla doldurmaktır. Yeşil enerji güçlüdür! Bu yüzden evinizi yeşil yumuşak mobilyalarla doldurun, yeşil kumaşlar giyin ve tabii ki rengin bolca tezahür ettiği doğada dışarıda vakit geçirin.

Olumlamalar, bilinçaltı zihni yeniden programlamak ve kendiniz veya çevrenizdeki dünya hakkında belirli şeylere inanmanız için sizi teşvik etmek için kullanılır. Arzu ettiğiniz, genel mutluluğunuzu etkileyen ve etkileyecek gerçekliği yaratmanıza yardımcı olmada son derece faydalıdırlar.

Kendinizi kabul ettiğinizle ilgili sadece olumlu bir onay vermek, kendinize ve başkalarına sunduğunuz sevgi ve şefkati önemli ölçüde artıracaktır.

Gıda. Yediğimiz günlük yiyeceklerin hepsinin enerjik özellikleri vardır ve doğru olanları seçmek, dengesizlikten muzdarip bir çakrayı gerçekten iyileştirebilir. Koyu yeşil yapraklı sebzeler ve birçok bitki gibi besinler bu enerji merkezini açmaya ve tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olabilir. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık