Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Şifacı Chiron 19 Temmuz 2022'de Retroya Başlıyor!

Chiron, 19 Temmuz 2022'de Satürn , Neptün ve Plüton'a katılarak retroya girecek . Bu kozmik bedenlerin tümü yıllık olarak geri hareket eder, dolayısıyla bu enerji her yıl deneyimlediğimiz doğal ritmin bir parçasıdır.

Ancak retrograd karışıma eklenen Chiron, çalışmak için yeni bir dinamik getiriyor ve enerjisini ön plana çıkarıyor. Bu, özellikle Chiron'un Geri Harekete geçtiği gün ve 23 Aralık'ta gerçekleşen doğrudan istasyona geçtiği gün için geçerlidir.

Bir gezegenin geri hareket edip tekrar yöneldiği gün, izlenmesi gereken güç günleri ve onun enerjik ifadesi ile daha kolay çalışabileceğimiz bir zamandır.
Chiron teknik olarak bir gezegen değil, Satürn ve Uranüs arasında dönen bir asteroittir. Chiron bir gezegen olmasa da, astrolojide hala çalışmak için önemli bir kozmik enerjidir.

Chiron bir centaurdur ve efsane, Chiron'un doğumda terk edildiği ve kendi başına savaşmaya bırakıldığı şeklindedir. Bu terk edilmişlik yarası ve zorlu yetiştirilme süreci sayesinde ayağa kalkabildi ve yaralarını güçlü şifa portallarına dönüştürebildi.

Chiron'un güçlü bir şifacı, öğretmen, psişik ve filozof rolünün yolunu açan yaralarıydı. Bu nedenle Chiron'a yaralı şifacı denir.

Hepimiz Chiron ile aynı güçlere sahibiz. Her birimizin içinde yaralarımızı ve acı noktalarımızı alma ve onları bir güç kaynağına dönüştürme yeteneğine sahibiz.
Şair Mevlana'nın dediği  gibi Aldığın yara, ışığın geleceği yerdir.

Chiron'un Satürn ve Uranüs arasındaki konumu da getirdiği enerjiyi anlamak için önemlidir.

Satürn çok topraklanmış, köklü bir enerjidir, oysa Uranüs daha yüksek titreşimli bir gezegen olarak kabul edilir. Uranüs'ün enerjisi aynı zamanda uyanışları ve  kundalini enerjisinin yükselişini de beraberinde getirebilir .

Chiron, bu iki varlık hali arasında bir köprü görevi görebilir ve bazen Gökkuşağı Köprüsü olarak anılır.

Gökkuşağı köprüsü, bir bilinç durumu ile bir sonraki arasındaki bağlantıyı ifade eder ve Mısır Astrolojisine bakarsak bu fikir daha da güçlenir.

Eski Mısır Astrolojisinde, Chiron başka bir isimle anılır - öbür dünyanın ve kayıp ruhların tanrısı olan Anpu veya Anubis.
Batı Astrolojisinde kullanılan birçok mit ve efsane, Mısır ve Babil astrolojisine kadar uzanabilir ve Anubis, Chiron'un muadili olarak görülebilir.

Tıpkı Chiron gibi Anubis de çocukken terk edilmiş. Anubis'in aynı zamanda Asil Yeraltı Muhafızı mesleğine yükselmeyi başarması da bu acı verici yetiştirme yoluyla oldu.

Anubis'in görevi, yeni ölüleri yeraltı dünyasına kabul etmek ve öbür dünyaya geçişlerinde onlara rehberlik etmekti.

Böyle bir pozisyona sahip olmak özel bir ruh gerektirir ve şüphesiz ki Anubis'in kendi acı ve ıstırabı, böyle bir yolculukta ruhları gezdirmek için şefkat, sezgi ve sadakat geliştirmesine izin verdi.

Chiron veya Anubis geriye doğru hareket ederken, onları bir güç ve şifa kaynağı olarak nasıl kullanacağımızı düşünmek için kendi yaralarımıza erişebiliriz.
Bu enerji, şifa yoluyla bir mükemmellik durumu elde etmekle ilgili değildir, daha ziyade, getirebilecekleri bilgeliğe erişmemizi sağlayacak şekilde yaralarımıza onay ve kabul getirmekle ilgilidir.

Chiron iyileşmemizi istemiyor çünkü bu bizi “daha iyi” yapacak. Bu yaraları bilgelik, bilgi ve gücün güçlü portalları olarak nasıl kaynaklayacağımızı öğrenmemizi istiyor. Bu bilgiyi çıkararak, daha büyük ve daha dolu bir potansiyele adım atabiliriz.


 İyileştirme çalışmasının bu seviyesi, layık olmak için kendimizi “düzeltmeye” çalışmaktan ziyade, aşkınlıkla ilgilidir. İçimizde yaşayan yaralar ne olursa olsun, biz zaten layıkız.

Bu enerji, Chiron'un şu anda dikbaşlı koç olan Koç burcunda olduğu için özellikle güçlenir.

Chiron Koç'tayken , yaralarımızla yüz yüze geldiğimizde ve onlara acı noktaları olarak değil, potansiyel noktalar olarak baktığımızda ortaya çıkabilecek gücü, güveni ve cesareti bulma konusunda daha da destekleniyoruz.

Koç burcundaki Chiron, yaralarımızı bizi yavaşlatan veya bizi herhangi bir şekilde aşağı yapan bir şey olarak düşünmek yerine ilham vermesine, motive etmesine ve güç vermesine izin vermenin çok daha faydalı olduğunu hatırlatır.

Yaralar acı verir ve bazı yaralar o kadar derinden kesilir ki bizi asla gerçekten terk etmezler, ama sorun değil. Mümkün olan en iyi yaşamı sürdürmek için özenle sarılmış bir paket olmak zorunda değiliz.  

Bu retrograd enerjiyi yaralarımızı şekerle kaplamak için değil, tıpkı Chiron ve Anubis gibi, ıstırabımızın bizi kaderimizin yoluna götürebileceğini kabul etmek için kullanabiliriz.
Yaralarınızın size öğrettiklerini yansıtmak için bu retrograd enerjiyi kullanın. Yaralarınla otur ve onları tanı. Herhangi bir yargıyı serbest bırakabilecek misiniz ve ortaya koydukları herhangi bir acıyla oturabilecek misiniz bir bakın. Bununla rahatlarken, bu yaraların size neler öğrettiğini, sizi nasıl şekillendirdiğini ve sizin için ne gibi bilgeliklere sahip olabileceğini düşünüp düşünemeyeceğinize bakın.

Yaralarınızın sunduğu bilgeliğe ve potansiyele açık olun.

Chiron Retrograd Egzersizleri
1.) Şu anda beni en çok ne üzüyor? Bu acının bana öğrettiği 10 şey nedir?

2.) Geçmişinizden gelen acı bir yarayı düşünün. Bu yara size nasıl ilham verdi? İlerlemenize nasıl ilham vermeye devam edebilir?

3.) Günlük İstemleri:

Ağrım konuşabilseydi, bilmemi isterdi…
Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe şükrediyorum...
Bugün daha güçlüyüm çünkü…
Cevapları bulun ve şifalanın

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık