Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Özgüvenimi Nasıl Kazanabilirim?

Bazı burçlar zaman zaman bazı özelliklerinden dolayı özgüvenini kaybetmiş gibi davranmaya başlayabilir. Bu tür durumlarda dikkat edilmesi ve değiştirilmesi gereken bazı özel davranışlar bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu özel yazımız sayesinde özgüveninizi geriye kazanabilmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Koç

Atılgan bir yapıya sahip olsanız bile zaman zaman kendinizi bazı konulardan uzaklaştırıyor olabilirsiniz. Bu sebeple, zor durumlar ile karşılaştığınız zaman yapamayacağınızı ve sonuçlara ulaşamayacağınızı düşünüyorsunuz. Bunun sebebi ise tamamen geçmişteki kötü tecrübelerinizden kaynaklanmaktadır. Hafızanızda yer etmiş olan kötü duygulardan uzaklaşabilmek için bunların tecrübe olduğunu sık sık hatırlamalısınız.

Boğa

Uyumlu ve sevecen yapınız ile herkesin gönlünü fethedebiliyorsunuz. Dahil olduğunuz ortamlarda ise kendinize sınırlar koymadan edemiyorsunuz. Özgüveninizi aşağıya çeken durumlarda ise kendinizi yeterince ifade edemediğinizi düşünüyorsunuz. En büyük korkunuz ise yanlış anlaşılmak oluyor. Kendiniz ile kuracağınız iletişim bu noktada son derece önemlidir. Sürekli olarak iç sesinize “Bu sorunların üstesinden geleceğim” cümlesini hatırlatmalısınız.

İkizler

Farklı enerjiye sahip olan ikizler burçları konuşkanlığı ve olaylara olan farklı yaklaşımlarıyla etrafındaki insanları da etkiler. Fakat ikizler burcunun insanlara hayır diyememe gibi bir sorunu da vardır. Özellikle sevdiklerinin kırılmasını istemeyen ikizler burçları bütün sorumlulukları kendisine yüklemektedir. Bu durum ikizler burcunun kendisini unutmasına da sebep olabilmektedir. Özgüveninizi geriye kazanabilmek için kendinizi ve yeteneklerinizi unutmamalısınız. Yeteneklerinizi ortaya koydukça mutlu olduğunuzu asla unutmamalısınız.

Yengeç

İçgüdüleri yüksek ve tuttuğunu koparan türden olan yengeç burçlarının duyguları son derece yoğundur. Sorunlar karşısında zaman zaman gücünü yitirdiğini hisseden yengeç burçları bu sebepten dolayı yapacaklarından uzaklaşabilmektedir. Yengeç burçları çok fazla istedikleri konularda bile o konuyu yarım bırakabilmektedir. Özgüveninizi kazanabilmek için çözüm odaklı olmanız da fayda var. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız zaman bocalamak yerine sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi araştırmanız daha doğru olacaktır.

Aslan

Genellikle benmerkezci bir düşünce yapısına sahip olan aslan burçlarının öncelikleri her zaman kendilerini kendisi yapan değerlerdir. Bu duygular aslan burçlarının cesaretlerine cesaret katmaktadır. Ayrıca yaptıklarında içsel olarak da insanlardan takdir ve onay bekliyor olabilirsiniz. Beğenilmek güzel bir duygudur. Ancak olumsuz yorumlar karşısında kırılma yaşamamalısınız. Özgüveninizi geriye kazanabilmek için dışarıdan gelen eleştirilere daha tarafsız bir şekilde yaklaşmalısınız.

Başak

Nezaketli tavırlarınız ile çevrenize hemen uyum sağlayabiliyorsunuz. Sosyal hayatınızda ve özel yaşantınızda ikili ilişkilerinize ayrı bir özen gösteriyorsunuz. İncelikli düşünce yapınız insanlar ile bağ kurabilmenizi kolaylaştırıyor. Çoğu zaman büyük fedakarlıklarda bile bulunabiliyorsunuz. Ancak aynı özeni karşınızdaki insanlardan göremediğiniz zaman bütün modunuz düşebiliyor. Özgüveninizi kazanabilmek için sınırlarınızı düzgün bir şekilde çizmenizde fayda olacaktır. Hayatınıza dahil ettiğiniz bazı kişiler aynı duygular ile sizlere yaklaşmayabilir.

Akrep

Hayata güçlü duygular ile bağlısınız. Yaşam alanlarınızı güzel kılabilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyorsunuz. Ancak istemsiz bir şekilde içinizdeki kuşku bütün duygularınızı ele geçirebiliyor. Kendiniz ile inatlaşmanız sizi pek çok konudan alıkoyuyor. Özgüveninizi geriye kazanabilmek için gereksiz kuşkularınızdan arınmalısınız. Zihninizi yoran düşünceleri bir kağıda dökebilir ve özgüveninizi nelerin düşürdüğünü net bir şekilde görebilirsiniz. Ufak adımlar ile bu düşüncelerden arınmayı deneyebilirsiniz.

Terazi

Terazi burçları genellikle çevrenin etkisi ile yönlenebilen karaktere sahiplerdir. Rahatlık hissini kazanmak için de çevresinden bu sözü duymayı bekler. Doğru/yanlış, iyi/kötü vb. soruların cevaplarını olumlu olarak duymak istekleri kimi zaman tahammül sınırlarını zorlayabilir. Kendileri ile ilgilenilmesini isteyen teraziler etrafında sürekli olarak kendilerini beğenen kişilerin olmasını isterler.

Yay

İçsel enerjinizi büyük bir coşkuyla dışarıya yansıtabiliyorsunuz. Neşeli tavırlarınız insanların size büyük bir ilgi ile yaklaşmasını sağlıyor. Fakat zaman zaman gelecek ile ilgili kaygılarınızın önüne geçemeyebiliyorsunuz. Bu durum gündelik hayatınıza da yansıyor. Özgüveninizi kazanabilmek için geleceğe yönelik planlar yapmalısınız. Yaptığınız planlara ne şekilde ulaşabileceğinizi düşünüp o anın size getireceği mutlulukları hayal etmelisiniz.

Oğlak

Sabırlı ve iyi hesaplamalar yapan bir burçsunuz.  Yaşamınızı ideal seviyelerde tutabilmek için zihninizde planlamalar yapıyorsunuz. Fakat kendinize bu kadar odaklanırken bazı özel detayları kaçırabiliyorsunuz. Elde edemediğiniz her başarı, özgüvensizlik olarak sizlere geri dönüyor. Özgüveninizi kazanabilmek için hayatınızda bir akış olduğunu kendinize hatırlatmalısınız. Geçmişteki başarılarınızı sık sık hatırlamak ve içinizdeki potansiyeli keşfetmeniz de özgüveninizi geri kazanabilmenizi sağlayabilir.

Kova

Yaratıcı ve bağımsızlığına düşkün olan kova burçları insanlar tarafından ilgi çekici olarak adlandırılmaktadır. Etrafında gelişen olayları eleştiri süzgecinden geçirerek hareket eden kova burçları sabit düşünmekten kendini alıkoyamayabilir. Bu durum içten içe kendilerini rahatsız etmektedir. Kova burçları özgüvenini kazanabilmek için düşüncelerini biraz daha esnetmelidir. Farklı düşünceler ve yaşantılar kova burçlarının tecrübelerini artırırken dünyaya bambaşka pencerelerden bakabilmesini de sağlar.

Balık

Dünyevi duygulardan ziyade, manevi duygulara değer veren balık burçları merhamet duygularıyla ön plana çıkmaktadır. Değer verdiği insanlara kol kanat germek isteyen balık burçları zaman zaman bu duygularını yıkan insanlar ile karşılaşabilmektedir. Dolayısıyla çabucak modları düşebiliyor. Özgüveninizi geriye kazanmak istiyorsanız her zaman olumlu düşüncelerden beslenmelisiniz. Duruşunuzdan ödün vermeden sizi mutlu ve güçlü hissettirebilecek noktalara odaklanmalısınız.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık