Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Okulda Nasıl Başarılı Olabilirim?

Her burcun eğitim hayatında yaşadığı bazı sıkıntılar ve bunların üstesinden gelebilmek için çabalaması, değiştirmesi gereken bazı özellikleri vardır. Peki sizin burcunuza göre okulda daha başarılı olabilmenizi sağlayabilecek olan ipuçları neler?

Koç

Lider ruhlu olan ve pratik düşünebilen koç burçları her olayın üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Çoğu konunun üstesinden tek başınıza gelmeniz ise sizi yorabilir. Hayata karşı dimdik durabilmek için kolay kolay kimseden yardım istemiyorsunuz. Fakat bu durum sizi bazı başarılardan mahrum bırakabiliyor. Hiçbir zaman hayatta geri kalmayan koç burçlarının biraz dikkatli hareket etmelerinde yarar olacaktır. Ayrıca koç burçlarının anlamadığı konularda diğer insanlardan yardım istemeyi de denemesi gerekiyor.

Boğa

Her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da kendisine başarı hedefleri koyan boğa burçları dengeli bir şekilde yaşamak ister. Dersleri ve severek ve içinden gelerek öğrenme taraftarı olan boğa burçları herhangi bir baskı hissettiği zaman hemen içine kapanabilmektedir. Bu tavır boğa burçlarını geri plana atmaktadır. Planlı, programlı ve disiplinli bir şekilde hareket etmeli ve motivasyonunuzu yüksek tutabilecek konulara odaklanmalısınız.

İkizler

Öğrenmek için en önemli özelliklere sahip olan ikizlerin en belirgin özelliği meraklı oluşudur. İletişim kurabilme konusunda başarılı olan ikizler burçları aklına takılan soruların cevaplarını araştırmaktan asla çekinmezler. Öğrendiklerinin kalıcı olmasını isteyen ikizler burcunun değişken ruh hali ise başarısızlığa yol açabiliyor. Sürekli olarak içsel enerjisini kaygılar ile düşüren ikizler burçlarının biraz daha pozitif düşünmeyi öğrenmeleri ve olumsuz düşünceleri geride bırakmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

Yengeç

Hafızası yüksek burçlardan olan yengeç burçlarının aktif olduğu derslerde başarısız olması pek mümkün değildir. Tuttuğunu koparan ve hedeflerinden asla şaşmayan yengeç burçları yere son derece sağlam basmaktadır. Bazı alanlarda kendisiyle inatlaşabilen ve çabucak dağılabilen yengeç burçlarının engellerini aşabilmesi için hayata karşı gösterdiği inatçı tavrı sonlandırması gerekiyor. Başarılı olabilmek için ilk etapta geçmişle geleceği kıyaslamamayı öğrenmelisiniz.

Aslan

Yaratıcı ve geniş bir hayal dünyasına sahip olan aslan burçları cesaretli hissettikleri her alanda sonuna kadar mücadele etmekten asla çekinmezler. Güçlerine güç katabilmek için zorlu yollara girmekten çekinmeyen aslan burçları bazen sabit düşüncelerin etkisine kapılabiliyor. Okulda başarılı olmak isteyen aslan burçlarının düşüncelerini biraz daha esnetmesi gerekiyor. Ayrıca düzeli notlar almak ve zorlanılan konulara öncelik vermekte aslan burçlarının başarılı olabilmesini sağlayabilmektedir.

Başak

Karşısına çıkan pek çok farklı konuyu doğru şekilde organize edebilen ve planlayabilen başak burçları planlama yaptıkları zaman bütün detayları en ince şekilde düşünerek hareket etmekten hoşlanmaktadır. Dakik olan başak burçları zamanı en verimli şekilde kullanabilmektedir. Başak burçlarının okulda daha başarılı olabilmesi için biraz daha çalışkan olması ve öğrenme tarzını tanıması gerekiyor. Kendine özel eğitim programı yaratabilen başak burçları eğitim hayatlarında daima başarılı olabilirler.

Terazi

Dengeli ve duyarlı burçlar arasında yer alan terazi burçları farklı konulara hızlı bir şekilde adapte olabilirler. Terazilerin dengelerini altüst eden nokta ise kararsız ve kolay etkilenebilen yapıları oluyor. Bu durum terazi burçlarının ne şekilde hareket edeceği konusunda sorunlar yaşamasına da sebep olabiliyor. Okulda nasıl başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız öncelikle kararsızlık yaşadığınız konuları belirli bir düzene oturtmalısınız. Hırsınızı tetikleyecek iyi bir hedef belirlerseniz çalışma temponuzda da artış olacaktır.

Akrep

Kararlı ve sabırlı olan akrep burçlarının başaramayacağı çok az konu bulunmaktadır. Akrep burçları aklına yatmayan ve emin olamadığı sorunların üzerinde araştırma yapmaktan keyif alan burçlar arasındadır. Araştırmacı ruha sahip olan akrep burçlarının başarılarını artırabilmesi için yeni fikirler üretmesi ve düşünce tarzını yeniden gözden geçirmesi gerekebilir. Ayrıca düzenli bir şekilde konu tekrarları ve çeşitli soru çözümleriyle de öğrenilen bilgilerin taze tutulması da sağlanabilmektedir.

Yay

Yeni şeyleri keşfetmekten büyük bir keyif alan yay burçları için zaman her şeyden daha önemlidir. Zamanını iyi bir şekilde kontrol edebilen yay burçları sosyal anlamda da güçlüdür. Etrafındaki insanlar ile kurduğu diyaloglarda da ön plana çıkabilmeyi başaran yay burçları özgürlüğüne düşkün olduğundan dolayı bazen kısıtlanmalar konusunda sorunlar yaşayabiliyor. Bilgiyi tek başına elde edebilme çabası içerisinde olan yay burçlarının her şeyden önce derslerine ön yargılı yaklaşmaması ve öğrendiklerini pekiştirmek ile eğlenceli hale getirebilmek için araştırma yöntemlerini tekrar gözden geçirmesi gerekebilir

Oğlak

Yeteneklerini kolay bir şekilde ortaya koyabilen oğlak burçları kararlı, sabırlı ve disiplinli burçlar arasında yer almaktadır. Aklına koyduğu şeyleri yapabilme konusunda uzman olan oğlak burçlarının hırslı tarafları bazen ağır basabiliyor. Bu durum oğlak burçlarının gecesinin gündüzüne karışmasına da neden olabiliyor. Sosyal hayatına, beslenme tarzına ve uyku düzenine kadar olumsuz yönde etkilenebilen oğlak burçları ilk etapta bu durumu kontrol altında tutmalıdır. Hırsını kontrol altında tutan ve ara sıra çalışmaktan yorulduğu zaman sosyalleşmeye ihtiyacı olduğunu hatırlayabilen oğlak burçları okul hayatında başarılı olabilmektedir.

Kova

Değişimlere açık olan ve hayatındaki her olaya sorgulayıcı şekilde yaklaşan kova burçları kolay öğrenebilen burçlar arasındadır. Fakat kova burçlarının sorgulayıcı yanları bazen şüpheye düşmelerine yol açabiliyor. Okulda başarılı olmak isteyen kova burçları çalışmalarını yavaşlatabilecek düşüncelerden uzaklaşmalıdır. Ders çalışmaya başladığınız zaman zihninizi meşgul ve dikkatinizi dağıtan bütün düşüncelerden uzaklaşmalısınız. Ayrıca kova burçlarının bütün dersleri aynı zamanda çalışmak yerine teker, teker ufak molalar ile derslerini birbirinden ayırarak çalışması da işe yarayacaktır.

Balık

Mantığı ile hareket ettiği zaman pek çok farklı konuyu kolay bir şekilde çözüme kavuşturabilen balık burçları gündelik hayatlarının akışı bozulduğu zaman çabucak dağılabilirler. Planları sekteye uğrayan balık burçları çoğu zaman bu tür durumlarda sil baştan yapmaya çalışırlar. Bu durum zaman ve motivasyon kaybına da yol açar. Okulda başarılı olmak isteyen balık burçlarının planlarını bozacak olayları sakince karşılamaları ve daha güçlü adımlar ile yoluna devam etmeleri gerekiyor. Okulda dersi dikkatlice dinlemek, dinlenen derslere ait örnekler bulmak ve farklı sorular ile aktif bir katılımcı olan balık burçları okuldaki başarılarını en üst seviyelere çıkartabilirler.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık