Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burç Tarihleri

Astrolojiyi seven herkes günlük, haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarını okuyor. Burçların özellikleri, yükselen burçlar ve burçların yaşantıya etkisini görmek için öncelikle burç tarihleri bilinmelidir. Toplamda 12 adet burç bulunuyor. Burçlar ve tarihleri belli bir düzene göre ortaya çıktığından her burcun özellikleri farklıdır. Burç özellikleri yaşantımızı kolaylaştırırken aynı zamanda karşımızdaki kişileri tanımamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle her bireyin burç haritası, burç yorumları detaylı analiz ediliyor.

Burç Tarihleri Değişti mi? 13. Burç Var mı?

Karakterimize, kişiliğimize, ikili ilişkilerimize, aldığımız kararlara kısacası tüm yaşantımıza etki eden burçlarla ilgili geçtiğimiz dönemlerde bir bilgi karmaşası yaşandı. Yanlış bilginin kaynağı, Nasa’nın resmi sitesinde yer alan “Yıldız Bulucu” isimli basit bir kâğıt oyunuydu. Oyunu yanlış değerlendiren ve burçların tarihleri değişti, 13. burç var şeklinde lanse eden basın, ufak çaplı bir astroloji krizine sebep oldu.

Burçlar ve tarihleri 2019 yılında değişti, herkes yeniden doğum tarihine göre burcunu belirlemeli karmaşası yaptığımız bilgilendirici açıklamalarla ortadan kalktı. Özetle; burç tarihlerinin değişmediğinden ve yeni bir burcun olmadığından emin olabilirsiniz. Yeni burç tarihleri gibi bir bilgi karmaşası nedeniyle insanların kafası karıştı ancak herkes eski burç tarihlerine göre günlük burç yorumları okumaya devam edebilir.

Peki, burçlar ve tarihleri 2020 yılı yorumları ne gösteriyor? Birlikte inceleyelim. 

2020 Burç Tarihleri ve Burç Özellikleri

Yeni burç tarihleri 2020 diye bir şey yok, eski burç tarihleriniz güncelliğini koruyor. Bu doğrultuda yükselen burçlar da dâhil olmak üzere her şey aynı.

O halde tarihlere göre burçlar ve özellikleri şöyledir;

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Ateş grubu bir burç olan Koç, maceranın, hareketliliğin hâkim olduğu bir yaşam biçimine sahiptir. Koç burcundan kenara çekilmiş bir tavır görmek zordur. Koç burçlarının genel özellikleri cesur ve atılgan olmalarıdır. Bu burca sahip insanlar her zaman açık sözlü olmalarıyla dikkat çeker. Çok çabuk sinirlenir ancak kolay kolay sakinleşemezler. Bu nedenle koç burcu kişilere temkinli davranmakta yarar var. Korkusuz bir yapıya sahip olan Koç burcu, lider bir kişilik özelliği taşır. Başarı ve zafer arzusu Koç burçlarının son derece önem verdiği bir konudur. Koç burçlarının en kötü özelliği ise sabırsızlıktır. Sabırsızlık Koç burçlarına hata yaptıran tek unsur. Genel anlamda Koç’lar tutkulu, özgür, cesur, öncü ve heyecanlı bir yapıya sahiptir. 

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa toprak grubu burçlarındandır. Zenginlik burcu olarak bilinen Boğa, kişilere ne istediğini bilen, hedeflerine ulaşabilen bir kişilik kazandırır. Burç tarihleri ve özellikleri kişilerin yaşamında etki eder. Boğa burcuna sahip kişiler yönetici yıldız Venüs’ün etkisinden yararlanır. Venüs etkisi Boğa burçlarına sevdikleri için her şeyi yapabilecek güçlü bir yapı sunar. Boğa’lar sıcakkanlı, sevdiği kişiler uğruna cesur adımlar atabilen kişiler olarak tasvir edilmesine karşın aynı zamanda hassas ve kırılgan bir yapıya da sahiplerdir. İkili ilişkilerde en güvenilir burçlardan biri şüphesiz Boğa burcudur.

İKİZLER (22 Mayıs – 22 Haziran)

Hava grubu burçlarından İkizler, genellikle dengesiz bir ruh haline sahip olmakla suçlanır. Oysaki ikizler burcu insanı keskin zekâsından ötürü duruma anında hâkimiyet kurar ve tavrını belirler. Çok hızlı düşünürler, çok çabuk karar alıp uygularlar. Öte yandan İkizler, girdiği ortamda dikkat çekici olmayı sever, zekâsıyla bir şeyler üretmeyi sever. İkizler burcu kişiler çoğunlukla enerjik ve konuşkan bir yapıya sahiptir. İletişimleri çok güçlüdür. Çok konuşkan oldukları için iletişimin ön planda olduğu meslek seçmeleri önerilir. İkizler burcu insanlar enerjik yapısı nedeniyle sakin, pasif kişilerle dengeli bir yaşam kuramayabilir.

YENGEÇ (23 Haziran – 22 Temmuz)

Su grubu burcu Yengeç burcunun temel özellikleri merhamet ve iyi niyettir. Yengeç burcunun yönetici gezegeni ay olduğundan yengeç burçları birçok enerjiden etkilenir. Yengeç burcuna dair tek olumsuz özellik fazla dikkatsiz olmalarıdır. Yengeç burcu insanlar kolay kolay sinirlenmezler; çok sabırlı ve sevdiklerine karşı müthiş bir korumacı tavır sergilerler. Güven, saygı, ikili ilişkiler, vicdan Yengeç burcunun önem verdiği değerler arasındadır. Bu nedenle aile kurmaya önem verirler. Öyle ki yengeç burcu kişilerle arkadaşlık kurmak, ikili bir ilişkiye sahip olmak şans kabul edilir.

ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcun özellikleri arasında her zaman yöneticilik özelliği dikkat çeker. Organizasyon ya da bir ekibe liderlik konusunda Aslan burçları çok iyi sonuçlar alır. Yaratıcılıkta iyi bir seviyede olan Aslan burcu, detaylara önem verir. Eğitim ve kariyer gibi alanlarda Aslan burçları için ilerlemek, hedeflere ulaşmak çok önemli ve gereklidir. Yaptıkları her işte en iyisi olmak için çaba gösterirler. Hırslı yapıları nedeniyle her ortamda sevilmezler ancak hırslı aynı zamanda pozitif bakış açısına sahip olmaları Aslan burcunun kısa sürede kendini sevdirmesini sağlar.

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Toprak grubu Başak burcu detaycılığı, temizlik ve düzen takıntısıyla bilinen burçlardandır. Başak burçları, girdikleri ortamda kabul görmek ve beğenilmek ister. Başarıya, düzene, titizliğe önem verirler. Pratik bir zekâya ve çok yönlü bakış açısına sahiptirler. Çalışkanlık, temiz olmak, başarılı olmak Başak burcu kişiler için şaşırtıcı bir durum değildir. Başaklar mali konusunda tutumlu ve kararlı bir tavır sergilerler. Çoğu zaman pinti bir burç olarak yorumlanır ancak Başak burçları için harcamalarda dikkatli olmak önem taşır. 

TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burcunun temel özelliği dengeli bir kişiliğe sahip olmalarıdır. Herhangi bir tartışmada ya da olay anında Terazi burcu uzlaşmacı bir tavır içerisinde olur. Terazi burçları güzelliği, gösterişi, lüks yaşamı severler. Dış görünüme önem verdiklerinden kendi görüntülerine de aynı önemi gösterirler. İkili ilişkilerde sonuna kadar giderler. Terazi burçları için sevgi temel kıstastır ve hayatlarının her döneminde mutlaka olması gerekir. Karşılarındaki kişiye gösterdikleri sevgiyi almak, hissetmek isterler.

AKREP (23 Ekim – 21 Kasım)

Acımasız ve korkutucu özellikleriyle öne çıkan su grubu burcu Akrep, aslında fazlasıyla kararlı ve inatçı bir yapıdadır. Akrep burçlarının intikam duygusu çok yüksektir. Biraz da bu duygu yoğunluğu nedeniyle acımasız ve korkutucu kabul edilir. Tutku, yine yoğun biçimde yaşanılan Akrep duygusudur. Akrep aynı zamanda yoğun duygular yaşaması sebebiyle çabucak kalbi kırılan bir burçtur. Tıpkı Koç burcu gibi Akrep burçları da liderlik vaksı taşıdığından Koç ile çok iyi anlaşamazlar.

YAY (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay burçları için en bilinen özellik kendini beğenmişliktir. Her iki cinsiyette de yay burcu insanı kendini çok sever ve bunu tavırlarıyla belli eder. İlk anda Yay burcu kişiler çok sevilmez ancak öğrenme hevesleri, meraklı yapıları, pozitif bakış açıları arkadaş ortamında dikkat çekmelerini ve sevilmelerini sağlar. Yay burcu kişiler özgüvenleri nedeniyle girdikleri her ortamda arkadaş edinmeyi başarır, sorumluluk aldıkları işlerde ise başarıya ulaşırlar.

OĞLAK (22 Aralık – 21 Ocak)

Oğlak toprak grubu burçlardandır. Zirveyi seven ve zirveye çıkmak için güçlü adımlar atmaktan korkmayan Oğlak burçları her ortamda sevilmez. Çok kararlıdırlar. Risk almaktan korkmazlar. Yönetici kişilikleri nedeniyle güçlü değer yargılarına sahiplerdir. Sorumluluk duygusu yüksek, iş hayatına düşkün, sabırlı ve soğukkanlı yapıları nedeniyle iş hayatında genel anlamda başarılıdırlar. İkili ilişkilerde ise keyifli ve rahattırlar.

KOVA (22 Ocak – 19 Şubat)

Hava grubu burçlarından Kova; iradeli, sağduyulu, insancıl, iyi niyetli, yardımsever, özgür bir burçtur. Kova burçları paraya önem vermeyen, değer yargıları yüksek kişilerdir. Cömert bir yapıya sahip olduklarından mali konularda kısmen başarısızlık yaşarlar. Rahat bir kafa yapısı Kova burcunun özellikleri arasında boy gösterir. Bu nedenle sorumluluk duyguları daha az gelişmiştir. Kova burcu kesinlikle sakin yaşamı sever, fazla çılgın, hareketli, gürültülü yaşamlar Kova burcuna göre değildir. 

BALIK (20 Şubat – 20 Mart)

Aşırı duygusal olmakla tanınan Balık burcu kişiler, empati yeteneği yüksek kişilerdir. Karşılarındaki kişiler kim olursa olsun çok yönlü düşünüp, empati yapabilirler. Fazla iyi niyetli olduklarından çoğu zaman suiistimal edilirler. Huzur ve sevgi Balık burçları için çok önemlidir. Hayatın odak noktasında yer alır. Duygu değişimi hızlıdır; ağlarken aniden gülecek bir şeyler bulabilirler. Sevdikleri kişiler için adım atmaktan korkmazlar. Duygusal yapılarına rağmen aynı zamanda gerçekçi bir bakış açısına da sahip oldukları gözlenir. Sezgileri çok kuvvetlidir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık