Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ocak Ayı Gökyüzü Enerjileri

Ocak, genellikle hedefler belirlemek ve yılı nasıl geçirmek istediğimize dair kararlar almak için motive olduğumuz bir aydır. Bunu kesinlikle yapabilsek ve ayın başında bize yol gösterecek destekleyici bir Yeni Ay'a sahip olsak da, yavaşlamaya ve düşünmeye de ihtiyaç olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız. 

2022 Ocak ayı boyunca hem Venüs hem de Merkür geri harekette olacak. Gezegensel enerjinin bu kombinasyonu, kendimizi biraz  motivasyonsuz hissetmemize neden olabilir. 

Venüs Retrosu kalp enerjimizi şifalandırmamız güçlendirmemiz için bize rehberlik edecek, Merkür Retrosu ise zihinsel enerjimizi şarj etmemiz için bize rehberlik edecek.

2022 sağlık ve şifa yılı olduğu için kendimizi yeniden yapılandırmak çin bu zamanı vermemiz önemlidir . İç ve dış sağlığımıza dikkat etmeye başlamalı ve kendimize dinlenme, yavaşlama ve rahatımızı bulma fırsatları vermeliyiz.

Ocak ayında ortaya çıkacak en büyük kozmik olaylardan biri Ay Düğümlerinin değişmesidir. Ay Düğümleri, Güneş ve Ay arasındaki matematiksel bir noktayı temsil eder ve hem kişisel hem de kolektif karmamızı gösteren gökyüzünün kozmik ajanlarıdır. 

Kuzey Düğüm nereye gittiğimizi ve enerjimizin nasıl tezahür ettiğini temsil ederken, Güney Düğüm geçmişimizi, nerede olduğumuzu  temsil eder.

Ocak 2022'de Ay Düğümleri İkizler ve Yay'dan Boğa ve Akrep'e geçiyor. Boğa'ya hareket eden Kuzey Düğüm, önümüzdeki 18 ay için odak noktamızın bu olduğunu gösteriyor. Akrep'e hareket eden Güney Düğüm, önümüzdeki 18 ay boyunca bunun üzerine inşa ettiğimizi veya ondan uzaklaştığımızı gösteriyor.

Boğa çevreyi, gezegenimizin durumunu, temellerimizi, dayanıklılık seviyemizi, öz değer duygularımızı ve bollukla olan ilişkimizi yönetir. Esasen, Kuzey Düğümünün Boğa burcuna geçişi, sağlam bir temel oluşturmaya başlama zamanının geldiğini gösterir.

Akrep burcuna geçen Güney Düğüm, bu sağlam temeli inşa etmek için geçmişte meydana gelen tükeniş ve yeniden doğuş döngülerini kucaklamamız ve kabul etmemiz gerektiğini gösterir. Bunu yaparak, kuracağımız temelin sağlam ve sağlam olmasını sağlayabiliriz.

2022'de sahip olduğumuz her Tutulma düğüm derslerimizi etkinleştireceğinden, önümüzdeki aylarda Düğümler hakkında daha fazla şey keşfedeceğiz, ancak bu hepimizin hem kişisel hem de kolektif düzeyde üzerinde çalışacağımız yepyeni bir enerji.

Şimdi Ocak 2022 için diğer bazı önemli astrolojik olaylara bir göz atalım.

Ocak Astroloji 2022
2 Ocak Oğlak Yeni Ay
Oğlak Yeni Ayı, aksi halde durgun bir ayda taze enerji ile şifayı getirdi. Bu Yeni Ay, iddialı hedefler belirlemek ve bunları gerçekleştirmek için eylem adımları atmak için harika bir zaman. Bu, yalnızca dileklerinizi Evrene iletme değil, aynı zamanda gerçekten konuşma zamanı! Geriye dönük aktivite ile sonuçları hemen göremeyebiliriz, ancak bu Yeni Ay altında yapacağınız küçük eylemlerin kozmos tarafından besleneceğini ve önümüzdeki aylarda çiçek açacağını biliyoruz.

8 Ocak - Güneş Venüs kavuşumu
Venüs Yıldız Noktası olarak da bilinen bu, Venüs'ün sabah yıldızı olarak yeniden doğduğu zamandır. Bu, kalbin yeniden doğuşunu ifade eder ve iş kalp meseleleri olduğunda yeni anlayışlar ortaya çıkararak bulutları parçalayabilir. İlişkilerinizde, hatta kendi sağlığınızla ilgili sorunlarla uğraşıyorsanız, bu noktada biraz netlik kazanmaya veya tünelin sonundaki ışığı görmeye başlayabilirsiniz.

14 Ocak Merkür Retrosu
Yılın ilk Merkür Retrosu bizleri karşılıyor! Bu, yeni bir şey sunmak yerine, düşünme ve halihazırda elimizde olanlarla çalışma zamanıdır. Merkür Retrosu aynı zamanda kendimizle ve başkalarıyla nasıl iletişim kurmayı seçtiğimizi düşünebileceğimiz bir zamandır. Bu Merkür Gerilemesi bir hava burcu olan Kova burcunda başlayıp bir toprak burcu olan Oğlak burcunda sona ereceğinden, dikkatimiz kendimizi yargılayıcı ve kontrol edici düşünce kalıplarından nasıl kurtarabileceğimize odaklanmaya çekilebilir.

17 Ocak Yengeç Dolunayı
Yengeç Dolunayı, enerjide keskin bir salınımı tetiklemesi muhtemel bazı güçlü, cesur enerjiler taşır. Bu Dolunay altında enerji seviyemizi korumak ve farkındalığımıza akan duygulara karşı nazik olmak önemli olacak. Bu süre zarfında biraz ağırlık olabilir, bu yüzden dinlenmek ve yeniden şarj etmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. İyi bir ağlama, iyi bir kahkaha veya iyi bir antrenman yaparak duyguları serbest bırakmak işe yarayabilir! Bu güçlü Dolunay enerjileri altında, hayatımızdan bir şeylerin özgürleştiğinide görebiliriz veya üzerinde çalıştığımız bir şey söz konusu olduğunda bir tamamlanma düzeyine ulaşabiliriz.

18 Ocak- Uranüs Doğrudan seyrine başlıyor
Uranüs uyanış, değişim ve kurtuluş gezegenidir. Uranüs, 2021 boyunca oldukça aktifti ve istasyonlar yönlendirirken tekrar tetiklenecek. Uranüs, Ağustos 2021'den beri geri hareket halindedir, bu nedenle o zaman etrafındaki temaların bir şekilde yeniden ortaya çıktığını görebiliriz. Aynı zamanda, o zaman yaptığımız herhangi bir değişiklik veya radikal karar, şimdi hayatımızda daha da sağlamlaştırılabilir veya stabilize edilebilir. 

19/20 Ocak- Kova Sezonu Başlıyor
Oğlak burcundan Kova burcuna geçiş yapan Güneş kesinlikle yolumuza biraz ışık getirecek! Topraktan havaya geçerken, enerji vücudumuzu yukarı doğru hareket ettirerek biraz daha enerjik hissetmemize yardımcı olur. Zihinsel süreçlerimiz uyarıldığında, kendimizi yeni fikirler keşfederken veya şeylere yaklaşmanın yeni yollarını düşünürken de bulabiliriz. Merkür hala geri hareketteyken, bu değişim belirsiz olabilir, ancak ona uyum sağlarsak bir uyanış anı sunulabilir.

19 Ocak - Ay Düğümleri İşaret Değiştiriyor
Bu, 2022 için önemli olaylardan biri! Ay Düğümleri bir eksen boyunca durur ve bize Kuzey Düğümü ve Güney Düğümü verir. Basitçe düşünürsek, Kuzey Düğüm gittiğimiz yer ve Güney Düğüm bulunduğumuz yer. Boğa burcuna geçiş yapan Kuzey Düğüm, çevreciliğe, gezegenin durumuna ve finans sektörüne odaklanıldığını gösterir. Kişisel düzeyde, Boğa'daki Kuzey Düğüm, sağlam ve istikrarlı bir temel oluşturmamız için bize rehberlik edecek. Akrep burcundaki Güney Ay Düğümü, geçmişin dönüşümlerinin rehberimiz olacağını gösteriyor. Aradığımız sağlam temeli oluşturmak için hala bazı şeylerin gitmesine izin vermemiz gerekebilir. Önümüzdeki 18 ay boyunca gerçekleşecek Tutulmalar, bu derslerin ve büyüme alanlarının tetikleyicisi olacak.

29 Ocak - Venüs Direkt seyrine başlıyor.
19 Aralık'tan bu yana geri giden Venüs istasyonları doğrudan doğruya ilerliyor. Bu, kalp meseleleri ve ilişkilerimiz söz konusu olduğunda güçlü bir gün. İstikrar, farkındalık, anlayış ve şefkat akacak ve olayları daha net bir ışık altında görmemizi sağlayacak. Venüs'ün doğrudan konumlanması, yeniden doğmuş kalplerimizle dünyaya taşınmaya hazır olduğumuzu da gösterir. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık