Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Kepler College Nedir? Nasıl Eğitim Alınır?

Soru : Kepler College nedir?
Cevap : Kepler College merkezi Amerika Birleşik Devletleri (Washington) merkezli bir astroloji okuludur. Kepler College Washington Eyaleti Yükseköğretim Koordinasyon Kurulu tarafından lisans ve yüksek lisans eğitimi ve diploması vermeye yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.
Soru : Peki sizin bu okula eğitmen olmanızın amacı nedir?
Cevap : Ülkemizde geçerli diploma sahibi astrologların artmasını sağlamak maksadı ile Türkçe eğitim verecek bir eğitim kurumu kurma veya mevcut eğitim kurumlarında bölüm açılması çok uzun bir süreç gerektirmekteydi. Bende dünyanın tanınan ve en saygın astroloji eğitim kurumu olan Kepler College ile işbirliği yapmak istedim. Eğitimli gerçek astrologların artması ile astroloji bilimini Türkçe konuşan insanlar daha iyi tanıyacak ve bundan etkin bir şekilde faydalanma imkânına kavuşmasını arzuladım. Umarım ülkemizde de bu eğitim kurumları açılır ve yaygınlaşır.
Soru : Peki fal ile astrolojinin ilişkisi veya ortak yönü var mıdır?
Cevap : Hiçbir ortak yönü veya ilişkisi yoktur. Fal medyumik özelliklere sahip olduğunu iddia eden insanların gelecekten haber verdiğini iddia etmesidir. Çoğunlukla insanlar buna inanmamakla birlikte “Fala inanma, Falsız kalma.” diyerek bir eğlence aracı olarak görürler. Bunda da bir sakınca yoktur. Kırıkçı çıkıkçılar ile ortopedist doktorlar arasındaki ilişki kadar ilişkisi vardır.
Astrolojinin farklı metafizik yeteneklerle ilişkisi yoktur. Eğitimini alan herkes astrolog olabilir. Bunun için Kepler College ile işbirliğini seçtim.
Soru : Peki ülkemizde de astroloji okulları yokmu?
Cevap : Ülkemizde her alanda birçok eğitim kurumu olduğu gibi bu alanda da eğitim veren kurumlar vardır. Ancak nasıl ki bir doktor resmi kurumdan onaylı olmayan bir yerde eğitim vererek doktor yetiştiremez ise; bir astrologda ancak geçerliliği resmi bir kurumdan onaylanan eğitim kurumunda eğitim vererek astrolog yetiştirebilir. Bu eğitim kurumlarından alınan eğitimin resmi bir kurum tarafından onaylı olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Yurt dışından resmi kurumlar da olsa onaylayan bir resmi kurum var ise elbette elbette bu sertifika geçerlidir.
Soru : Peki Kepler Collage’nin farkı nedir?
Cevap : Kepler College diploma programı olan bir eğitim kurumudur. Resmi onaylı sertifika veren eğitim kurumlarından farkı DİPLOMA veren bir eğitim kurumu olmasıdır. Hem Lisans hem de Yüksek Lisans diploması vermesi farkı vardır. Bu arada hiçbir resmi kurum tarafından onaylı olmayan sertifika ve diploma veren eğitim kurumları olduğunu da belirterek herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum. Aldıkları belgenin ne olduğunu bilerek herkesin tercihini yapması gerekir.
Soru : Kepler College’de eğitmen oldunuz. Ve Batı Astrolojisinde ilk dersiniz de 12 Aralık 2015 te başlıyor. Bu dersler nerede ve nasıl verilecek?
Cevap : Kepler College bir nevi bizdeki Açıköğretim Fakülteleri gibi eğitim vermektedir. Ancak bazı farkları da elbette mevcuttur. Webinar olarak adlandırılan bir bilgisayar programı ile canlı ve online olarak bilgisayar üzerinden oluşturulan sınıflarda dersler verilmekte ve sınavlar yapılmaktadır. Burada canlı olarak ve görüntülü olarak bir sınıf ortamı oluşturulmaktadır. Yani elinin altında bilgisayar olan ve internet bağlantısı olan herkesin katılabileceği bir ders sistemidir.
Soru : Peki bu derslere kayıt olabilmek için ne gibi kriterler ve şartlar vardır?
Cevap : Diploma programında; 12 kurs ve 2 harita hazırlama dersi vardır. Bu kursları ve dersleri alan kişiler ancak diploma alabilmektedir. Elbette bunun için en az lise mezunu olma şartı mevcuttur. Ancak her bir kurs 10 dersten oluşmaktadır. Her bir kurs sonucunda ise o kursu başarı ile bitirdiğine dair sertifika verilmektedir. Bu sertifikaları eğitim seviyesi dersleri takip edebilecek durumda olan herkes alabilmektedir. Bunun her hangi bir koşulu ve şartı yoktur.
Soru : Bu konuyu biraz açsak. Diyelim ki ben bu kursa yazılmak istiyorum ne yapmalıyım?
Cevap : Kursa internet üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak kayıt olabilirsiniz. İsterseniz bunu biraz detaylı anlatayım.
https://www.kepler.edu/home/index.php/program/enroll-now…
bu linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir.Kredi kartı bilginizle ödemeyi gerçekleştirebilir ve kaydınızı yapabilirsiniz.
Dr. Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık