Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

İyi mi Kötü mü? Bu Dolunaya Dikkat!

İYİ YANIMINIZI MI KÖTÜ OLAN TARAFIMI BESLEMEYİ SEÇECEĞİZ BU DOLUNAYA DİKKAT!

2022'nin son Dolunayı' na yetiştik. 7-8 Aralık tarihlerinde İkizler burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay, yüklü enerji taşıyor. Kasım ayında yaşadığımız Kanlı Ay Tutulması kadar yoğun olmasa da o sırada karıştırılan hassas noktaları yeniden alevlendiren veya yeniden uyandıran bir tetikleyici görevi görebilir.

İkizler varlığımızın her iki tarafını da temsil eder. Biz hem insanız hem de ruhuz. Bir parçamız ölecek ve bir parçamız sonsuza kadar yaşayacak. İnsan benliklerimizin ve ruhsal benliklerimizin bu birliği, İkizler Dolunayının bizi dengeye çağırdığı etkendir.

Dolunay altında, insani yanımızı onurlandırma ve sabırlı olma ihtiyacı duyabiliriz. Biz sadece insanız. Duygularımızın olması, hata yapmamız ve her zaman yolu bilmememiz sorun değil.

Aynı şekilde, ruhsal yönümüzü de onurlandırmak ve saygı duymak için eşit şekilde çalışmamız gerekecek. Ruhsal yanımız yanlış dönüşlerin, pişmanlıkların ve hataların olmadığını bilir. Ruhsal yanımız, her şeyin bir öğrenme yolculuğu olduğunu ve gerçekte var olan tek şeyin sevgi olduğunu bilir.

Hem insan hem de ruh tarafımız her zaman birlikte çalışmaz ve birbirlerinin bakış açılarını anlamak onlar için zor olabilir. İnsan benliklerimiz yiyecek ve barınak gibi ihtiyaçlara ihtiyaç duyar. Ruh benliklerimizin neşe getiren şeyleri takip etmesi gerekir. İnsan benliklerimiz istikrar ve şifa istiyor. Ruhsal benliklerimiz, her şeyin geçici olduğunu ve zaten iyileştiğimizi bilir. Bu iki biliş arasında denge bulmak bazen zor olabilir ama bu Dolunay bizim için bir fırsat.

Bu Dolunay'ın altında size ne gelirse gelsin, insani ve ruhsal yönünüzü onurlandırabilecek misiniz? Eski bir arkadaşınızla bağlantı kuruyormuşsunuz gibi, kendinizin bu bölümlerinin her biriyle bağlantı kurup kuramayacağınıza bakın. Söyleyeceklerini dinleyin, onlara saygılı davranın ve denge doğal olarak bunu takip edecektir.
Bu çevresinde, çoğunlukla Ay ile kavuşum yapan Mars'ın varlığı sayesinde, bir miktar ısıtılmış ve yüklü enerji vardır. Mars ayrıca şu anda enerjisini artıran geri hareket ediyor.

Mars motivasyon, eylem ve enerji gezegenidir. Geriye giderken, motivasyonlarımızı ve eylemlerimizi sorgulamak ve enerjimizi neye harcamayı seçtiğimizi yeniden düşünmek zorunda hissedebiliriz.

Enerjimiz değerli bir kaynaktır, dolayısıyla bu Dolunay aynı zamanda enerjimizi neye harcamaya değer ve neyin salıverilmesi gerektiğini de vurgulayabilir.

Enerjinizi belirli düşünce kalıplarına, ilişkilere, davranışlara ve inançlara harcıyorsanız, bu Dolunay bunları yüksek sesle dile getirmek ve rüzgara bırakmak için iyi bir zaman.

Mars'ın varlığı ayrıca bir şey hakkında hararetli veya heyecanlı hissetmemize neden olabilir. Duygularımızı dengede tutmak zor olabilir ama bazen kızmak, kendini savunmak ve hararetli duyguların salıverilmesine izin vermek tamamen kabul edilebilir.

Bazen bir şeyleri göğsümüzden çıkarmamız gerekir ve bunun için bilinçli yollar olsa da, bazen yaşam koşulları bizi alt edebilir.

Bizi insan yapan budur. Her zaman sevgi ve ışık olmak zorunda değiliz. Aslında, bunun bir ego yerinden geldiğinden şüphelensek bile, gerçekten nasıl hissettiğimizi benimsememiz bizim için daha doğaldır. Bazen kendimize sadece insan olmak için izin vermeliyiz.

Çoğumuz kızgın hissetmekten ve öfkemizi ifade etmekten utanırız. Kimse öfkelenmek istemez, kimse öfkeye maruz kalmak istemez ve öfke bazen zehirli olabilse de, aynı zamanda sağlıklı ve geçerli bir insani duygudur. Bazen öfkemizin ondan kurtulmamız için bir kaçışa ihtiyacı vardır. Ardından, yeniden bir araya gelmeyi ve bundan sonra nereye gideceğimizi anlamayı daha kolay bulabiliriz.

Bu Dolunayın etrafındaki ateşli ve hararetli enerji, pişmanlık duyacağımız bir şey söylememize veya daha sonra utanabileceğimiz bir şekilde duygularımızı körüklememize neden olabilir. Ancak kendinize karşı nazik olun. Gerekirse özür dilemekten çekinmeyin yıkıcı olmayın gururun sizi yanlışa sürüklemesine izin vermeyin, ama gerçekten söylediklerinin doğruluğundan eminseniz ve böyle hissediyorsanız ifade ettiğiniz şeyden geri adım atmayın.

Sınırlarınızı, kim olduğunuzu ve neyi temsil ettiğinizi onurlandırma cesaretine sahip olun. Öfkemizi ve ateşli duygularımızı ne kadar çok ifade edersek, bunu bilinçli ve sağlıklı bir şekilde yapmakta o kadar iyi oluruz. Pratik gerektirir, bu yüzden denemeye devam etmeliyiz.
Neptün, bu Dolunay sırasında gökyüzünde aktif olan başka bir gezegendir. Neptün sezgi gezegenidir, bu nedenle bir süredir sezgisel olarak sezdiğimiz bir şey için kendimizi onay alırken bulabiliriz.

Bu Dolunay altında içgüdülerinize güvenin ve ihtiyacınız olursa Evren size onay işaretleri gönderecektir.

Genel olarak, Aralık 2022 Dolunayının astrolojisi, kendimiz için inşa ettiğimiz sınırları hissetmemiz, deneyimlememiz ve test etmemiz için uygun olduğunu gösteriyor.

Misyonumuza devam etmek için zorlamaya, uyum sağlamaya ve kendimize meydan okumaya devam etmeliyiz. İnsani misyonumuz, mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta ve sağlıklı kalmak ve kendimizi güvende ve istikrarlı hissetmektir. Ruh misyonumuz, gökkuşağının tüm duygularını deneyimlemektir: sevmek, kaybetmek, uyum sağlamak, büyümek ve dönüşmek.

Dolunay, dengemizi bulmamıza ve burada, Dünya Okulu'ndaki deneyimimizin her iki tarafını da beslememize yardımcı olan bir köprü sunuyor.

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık