Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burçlara Göre Parfüm Seçimi

Parfümünüzü burcunuza göre seçin auranızı güçlendirin! Burcunuza göre en size uyan parfümü kullanarak kokunuzla iz bırakın. İşte hangi burç hangi kokuları tercih etmeli sorusunun her burca göre ayrıntılı cevabı! 

Odunsu veya narenciye, çiçek veya oryantal burçları dikkate alırsanız, tercih edilen kokulara odaklanmak daha kolay olabilir.

Örneğin, doğa bazlı kokular toprak burçlarıyla (başak, boğa ve oğlak) daha uyumlu olacak ve su notaları su burçlarını (Yengeç, akrep ve balık) çekecektir.

Odunsu vurgularla dengelenmiş hafif çiçekler hava burçlarıyla (ikizler, terazi ve kova) iyi uyum sağlarken, ateş burçları (Koç, aslan ve yay) gösterişli, neşeli ve sıcak kokuları tercih eder.

KOÇ

“Koç, Mars tarafından yönetildiğinden, kırmızı renk onunla ilişkilendirilerek ateşi, enerjiyi ve doğası gereği güveni gösterir. Azimli, odaklı ve liderler,” Bir projeyi yönetebilecek ve yürütebilecek birini istiyorsanız, bir Koç burcu arayın. Dürtüsel olmakla bilinirler, bunun yerine açık sözlü olma noktasına kadar basittirler. Bu güçlü ve bağımsız ateş burcu için, canlandırıcı üst notalarda narenciye içeren sıcak odunsu ve kehribar kokuları en iyisidir baharat notaları içeren bu yoğun koku, kendini ifade etmek isteyen Koç burcunun işine yarayacaktır.

BOĞA

Boğa, Venüs tarafından yönetilir ve zengin ve muhteşem kokan her şeyi severler. Markanın hatırlanması onlar için önemli olsa da, estetiğe değer verirler ve kesinlikle içindekiler kadar şişeye de önem verirler. Bir toprak burcu olan Boğa, zengin odunsu kokulardan etkilenir, bu nedenle koku satın alırken temel notalarda cömert dozlarda sandal ağacı, sedir ağacı ve kehribar kokularını tercih ederler. Klasik kehribar kokusu. Temel notalarda ud, mür, paçuli, sedir, misk ve meşe yosunu ile bu, şişede bir orman macerası boğaları her zaman cezbedecektir.

İKİZLER

"İkiz Burç olarak da adlandırılan İkizler burcunun iki güçlü kişiliğe sahip olduğu biliniyor" Bu hava burçları , deneysel yapıları sayesinde koku koleksiyonları çeşitlenecektir. İkili kişiliklerini tamamlayan odunsu ve çiçeksi ipuçları içeren bir koku her zaman onları cezbedecektir. Sürekli değişken ruh halleri ile İkizler, misk ve meşenin sağlamlığıyla dengelenmiş yoğun  ve mandalinanın büyüleyici sofistikeliğiyle özdeşleşecek. Taze Hint kadife çiçeği özlerini  çiçekli gardenya ve odunsu sandal ağacıyla birleştirirseniz, bu kalıcı koku doğar.

YENGEÇ

Ay tarafından yönetilen Yengeçler çok duygusal ve sezgiseldir. Genellikle duygusal olarak yorumlanabilseler de, kışkırtıldıklarında doğanın gücü ile bütünleşirler. Onları kendine çeken bir koku için tanıdık, rahatlatıcı ama güçlü olması gerekir. Yoğun, deneysel notalardan kaçınırlar ve evrensel olarak hoş yumuşak çiçekler veya parlak narenciye tonları tercih ederler. Yumuşacık bir kalbe sahip sert kabuklu Yengeçler, savunmasızlıklarını gizleyen bir koku için gizlice özlem duyarlar ve bu gül, lavanta ve zambak karışımı onların gerçek çağrısıdır. Şakayık, şekerlenmiş zencefil ve sedir gibi karamsar, havadar ve çekici Yengeçler için ruh hallerine uygun bir rahatlık hissi verir.

ASLAN

Aslan güneş tarafından yönetilir ve hayattan daha büyük auraları ve teatral kişilikleriyle tanınırlar. Doğuştan çekici ve cesurlar, ilgi odağını seviyorlar ve hakimiyetlerine karşı çıkan birine oldukça sert tepki verebilirler. Yani, hafif kokular aslanlar için işe yaramıyor. Yoğun vanilya, baharat, tonka fasulyesi ve narenciye içeren oryantal kokular ve gül kokusu onlar için daha uygundur. Beyaz şakayıkların, şekerli ağaçların ve sıcak vanilyanın egzotik ve ışıltılı bir karışımı aslanlar için her zaman tercih edilir olacaktır.

BAŞAK

Çoğunluğun mükemmeliyetçileri örnek olarak liderlik ederler ve organizasyonda huzur bulurlar. Toprak elementi tarafından yönlendirilirler, sezgisel olarak topraklanırlar. Ve sinirlerinin biraz yıprandığı zamanlarda, yeniden şarj olmak için doğaya sığınırlar. Başaklar kendilerini orman havasına sahip hafif çiçeklere ve yosunlu yeşil kokulara her zaman ilgi duyarlar. Hem odunsu hem de ferahlatıcı bir kokuya sahip olan bu karışım, Başaklar için ideal bir seçenek olacaktır. Badem sütü sedir ağacı ve casherman ile yumuşatılmış ravent ve nergis ile rahatlatıcı bir çiçek kokusu.

TERAZİ

Terazi burcu insanları denge kurmayı arzular  doğru kararlar vermek, akıllı yatırımlar yapmak isterler ve doğal olarak kokulara daha çok yönelirler. Venüs'ün etkisiyle romantik olmaya eğilimlidirler ve odunsu, çiçeksi, narenciye ve dünyevi uyumlu karışımlara karşı koyamazlar. Sandal ağacı, paçuli ve bir tutam gül ve zambakla harmanlanmış altı farklı gül özü onlar için baş döndürücü bir tercih olacaktır.

AKREP

“Akrepler duygusal olmalarına rağmen son derece zekidirler ve hiçbir şey onları iş yerinde verimli bir gün geçirmek kadar mutlu edemez. En sevdikleri detoks yolu, sevdikleriyle samimi sohbetler yapmaktır," Akrepler, tutku ve güç duygularına uyan parfümlere ihtiyaç duyarlar, bu da ara sıra taze deniz dokunuşuyla koyu, odunsu ud kokularına dönüşür. Akreplerin etrafındaki gizemli havayı tamamlayan narenciye notaları ve zengin agar ağacı ile Rus kişniş ve Haiti amyris ağacı notalarının birleşimidir.

YAY

“Abartılı bir yaşam tarzını somutlaştırmak onlar için önemlidir. Yay, çoğu zaman başkalarının aklına bile gelmeyecek şeyleri keşfetmeyi ve denemeyi sever,” Yaylar ve rekabetçi kişiliklerini tamamlamak için parfümlerin oyuncu, iyimser ve karizmatik olması gerekiyor. Taze narenciye, göz alıcı beyaz çiçekler ve güçlü ormanların dokunuşuyla lezzetli kokular, onların maceracı çizgilerine hitap edecek.

OĞLAK

"Dağ keçisi tarafından sembolize edilen oğlaklar, hayalperestler ve disiplindirler" Bununla birlikte, onların yönetici özelliği, münzevi olarak yorumlanabilecek kadar duygusal olarak istikrarlı olmalarıdır. Nostaljiyi, statüyü ve tadı temsil eden sıcak ve masif odunsu kokular en çok onlara hitap ediyor. Oğlaklar 'sıcak sedir ağacı kokusunun derinliği gibi güçlü ve modern ve sofistike oğlak burcunun vazgeçilmezi olacaktır.  

KOVA

"Kova aurası genellikle bulutların içinde bir kafa ve ardından eksantrik bir kişilikle ilişkilendirilir. Çözüm sağlayıcılar, harika müzakereciler ve liderlik rollerinde başarılılar," Yoğun odunsu veya amber notalara sahip daha koyu parfümler, uçma ihtiyaçları ile senkronize olacak canlandırıcı üst notalara sahip oldukları sürece topraklanmış kalmalarına yardımcı olabilir. Parlak odunsu koku,  kovanın tercihi olacaktır.

BALIK

Zodyak burçlarının sonuncusu olan balıkların tüm zodyak burçlarının duygusal yükünü taşıdığını ve dolayısıyla çok duygusal ve empatik oldukları bir gerçektir. Balık tarafından sembolize edilen, yüksek bir duygusal enerjiye sahiptirler. Bununla birlikte, mistik yanlarını kolay sohbetler ve fantezi odaklı hikayeler altında saklamakta ustadırlar. Denizi severler ve genellikle okyanusun derinliklerine kaçmak için parfümler onlar için vazgeçilmezdir. Bergamot lavantası, bu okyanus kokusundaki zengin ve çekici kehribar  lavanta ile tamamlayarak, balıkları derin ormanların sakin denizlerle buluştuğu bir fantezi uçuşuna davet eder.

 

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık