Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Gölge Gezegenler Rahu ve Ketu Burç Degistiriyor

Ay Düğümleri (Rahu - Ketu ekseni) ruhsal sorunları anlamakta tespit etmekte doğum haritalarımızda bize eşsiz bilgiler verecektir.

Hint Vedik Astrolojisinde 9 gezegen veya Navgrahas vardır. Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Güneş, Ay ve Satürn'ün fiziksel olarak varlığı bulunan yedi gezegen. Hint astrolojisinde gölge gezegenler olarak kabul edilen Rahu ve Ketu'nun fiziksel oluşumu yoktur. Uzaydaki hayali noktalar, Kuzey ve Güney Ayın düğümleri olarak da bilinen astronomik noktalardır. Bununla birlikte, bu iki nokta gölge gezegenler, Hint astrolojisinde büyük önem taşıyor. Rahu ve Ketu, geçişleri bu gölge gezegenlerin yaşam trendlerimiz üzerinde son derece belirgin bir etkisi vardır. Her iki gezegen de Karma'mızın temsilcileri olup sonuçlarımızı yaptığımız işlere göre tam olarak karşımıza çıkartır. Rahu geleceğimizi belirtirken, Ketu geçmişi belirtir. Değişim, büyük dönüşümler dünyada olduğu kadar hayatımızın çeşitli alanlarında da gerçekleşir.

Tahmin edilemez, ani ve beklenmedik gelişmeler bunlar, hem Rahu hem de Ketu'nun yansımalarıdır. Beklediğinizde değişim gerçekleşecektir. Hazır olduğumuzda fırsatlar gelecektir. Bütün bunlar, içgüdülerimize dayanarak ilerlememizi ve kararlarımızı uygulamaya koymamızı sağlayan enerjilerdir.

Rahu ve Ketu - Sürekli Zorluklar; Kozmik Ajanları gökyüzünün.

Rahu ve Ketu çoğunlukla zorlayıcı gezegenler olarak düşünülür ve bunlar hayatımıza büyük zarar vermek ve sorunlarımızı arttırmak için sınayıcıdır. Fakat Rahu ve Ketu kişinin karmasına ve tutumuna tam uyacak şekilde sonuç verme görevi gören mistik enerjileri barındırır.

Ay düğümleri sıkıntılar ve komplikasyonlar meydana getiriyorsa, geçmiş te yaptığımız yanlışlar zararların yansımalarıdır. Süreci doğru yönetmenin tek anahtarı SABIR’dır. Rahu bizi yeni ve modern şeylere götürürken, Ketu diğer taraftan güzel bir denge olmasını ve hayatımızda artık ihtiyaç duyulmayan şeyleri getirip bitirmemizi sağlar.

Rahu’da Ketu’da geçiş yaptığı burcun içinde iyi bir şekilde yer alıyorsa, muazzam bir başarı ve muhteşem yararlar elde edebilirsiniz. Bizi korkularımıza götürüyor yüzleşmelere doğru sürüklüyorsa daha güçlü hale gelmemizi sağlıyor, böylece kişilik ve ruhumuzda büyük dönüşümleri de beraberinde getiriyor.
Bu geçiş yaptıklarımızın karşılığı olacaktır. EKTİĞİMİZİ BİÇECEĞİZ!

Rahu Ve Ketu Doğum Haritalarımızın Karmik Şifreleri

Kadim astrologlardan sonra son yıllarda Batı Astrolojisinde de fazlasıyla önem kazanan Ay düğümleri kişinin doğum haritasının gizli şifreleridir adeta. Özellikle Ruhsal astrolojide düğümlere oldukça önem verilir. Yaptığım harita analizlerinde bende Ay düğümlerinin kişiye kattıklarına geliştirmesi gereken yönlerine ve yeteneğinin hangi yönde olduğuna meslek yaşamıyla ilgili konularda işaret ettiklerine çok önem veririm. Ay düğümleri kişinin ruhsal gelişimi psikolojik travmalar büyük başarılar gibi hayati önem taşıyan konularda kişinin kendini keşfetmesine yardımcı olup engin yaşam yolculuğunda hedeflerini belirleyip yönünü tayin edebilmesi adına harika ipuçları verir. Hint astrolojisinde de Ay düğümleri önemli bir yer tutar. Astronomik olarak gerçek gezegenler olmayıp, hesaplanarak bulunan gökyüzü noktalarıdır. Gök ekvatoru ile ekliptik dairesinin çakışma noktalarında oluşurlar. Hint astrolojisinde Kuzey düğümü (Rahu) ejderhanın başı ve Güney düğümü (Ketu) da ejderhanın kuyruğu olarak adlandırılmıştır. Kuzey Ay düğümü şansla bağdaştırılırken Güney Ay düğümü ise karşılaşılan engeller ve şanssız olduğumuz durumlarla ilişkilen- dirilir. Kuzey düğümde bulunan burcun karşıt burcuda Güney düğümde yerleşmiştir.

Rahu ve Ketu’yu anlayabilmek için Hint mitolojisindeki doğuşlarını içeren öyküyü bilmek gerekir.
Matsya Purana'da antik Hindu metinlerinde Dhanvantari Devi Samudra Manthan sırasında Tanrılar ve şeytanlar arasındaki mücadeleyi sakinleştirmek için denizden çıktı. O elinde ‘’AMRİT’’ (Ölümsüzlük iksiri) tutuyordu. Sonuçta, tanrılar Amrit üzerinde kontrolünü ele alıp başarılı olmuşlar ve şeytanların içeceği almasını engellemişlerdir. Swarbhanu adında kendini tanrı olarak gösteren biri kendini kamufle ederek ölümsüzlük içeceğinden bir yudum almayı başardı.

O iblisin sahte kimliği Lord Vishnu tarafından fark edildi Güneş ve Ay arasında oturuyordu. Lord Vishnu onun gerçek kimliğini ortaya çıkardı ve Vishnu Swarbhanu yu ortadan ikiye kesti. İblisin kafa kısmı olarak bilinen Rahu ve kuyruk kısmı olarak bilinen Ketu böylelikle ortaya çıkmış oldu. Güneş onun ölümünden sonra Güneş onun ölümünden sonra Ay’a daha yakın oldu ve negatif enerjiler onunla ilişkilendirildi. Gökyüzünde iki parça olarak yaşamaya devam etmiş, kafası Rahu, kuyruğu Ketu olmuş, daima ışığı önlemeye çalışmıştır. Yine de ışık ölümsüz olduğundan daima kurtulmayı başarmıştır.

Rahu’nun Yansımaları

Aç gözlülük, dünyevi arzulara bağımlılık, büyük dünyevi ödüller. tembellik, anlayışsızlık, Uyuşukluk, duygusal hazlar, tutkular, cehalet.

Ketu’nun Yansımaları

Tecrit, dünyevi arzulara isteksizlik duyarsızlık, doğallık, bitkisel tıp, bilgi, aydınlanma, ebedi özgürlük, ruhsal atkiviteler, yetenekler, akıl, bilgi, kabuslar, ruhlar, astral güçler.

Rahu ve Ketu’nun ortak Yansımaları

Ökültizm, ruhsallık, zorluklar bilinçsiz davranışlar, korkular, fobiler, kabuslar, akıl sağlığında problemler, niteliksiz ve zayıf ahlaklı kişiler ile beraberlik, bağımlılık, zararlı huylar, zehirler, aldanma, kirlilik, parazitler, kekemelik, kasılmalar, hastalıklar, hırsızlık, cinayet, hapis, büyücülük, ülser, kanser, deri hastalıkları.

Rahu ve KETU “Ay’ın düğümleri”

Rahu ve Ketu fiziksel gezegenler değildir. Gölge gezegenler olarak adlandırılırlar fakat çok güçlü enerjik noktalardır. Onlar güneş ve ay tutulmaları ile Güneş’in ve Ay’ın yolu arasındaki kesişim noktalarıdır.

“CHAYYA GRAHA”lar.

RAHU “Kuzey düğüm”

Rahu bilinçsiz arzuları tatminsizlikleri korkuları hırsları ve çözülmemiş sorunları temsil eder. Rahu bulunduğu evde zi- hinsel huzursuzluk, aşırı duyarlılık, güçlü arzuları temsil eden alanları gösterir. Doğum haritamızda güçlü bir Rahu ya sahipsek ruhsal enerjimizi kontrol edebilir Kundalini gücü ezoterik bilgi ve uyanışı deneyimleyebiliriz.

KETU “Güney düğüm”

Ketu hayatın özünü ararken, acı ile gelen deneyimleri zorlukları düşmanlıkları ve ruhsal aydınlamayı temsil eder. Ketu, ruhsal evrim için çok önemli bir gezegen olarak kabul edilir. Doğum haritamızda güçlü bir ketuya sahipsek psişik olarak fazlası ile gelişmiş ve durugörü yeteneğine sahip olabiliriz. Zayıf bir ketuya sahipsek mem- nuniyetsizlik ve reddedilme duyguları sorunlara neden olabilir sürekli geçmişte yaşanmaktadır. Ketu zararlı bir konumda ise sağlık sorunlarına ve kısıtlamalara neden olabilir.
10 Mayıs 2017 Ay düğümleri Burç değiştiriyor ve ASLAN & KOVA aksında ki geçiş başlıyor.
Ağustos ayında Aslan Kova aksında gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulmaları ile daha da etkili olmaya başlayacak enerjiler ile karşı karşıyayız. Ay düğümlerinin Aslan Kova askında ki etkisi ile tüm dünya da ülkemizde Liderler yetkin konumda kişiler sanatçılar vakıflar siyasi partiler dernekler ile ilgili konular daha fazla ön planda olacak. Türkiye için önümüzdeki süreç oldukça zor görünüyor ve Yıldızların öğretmeni Satürn'ün Ketu ile etkileri hükümetler ile ilgili konularda hoşnutsuzlukları da beraberinde getirebilir. Bununla birlikte, Ağustos ayında gerçekleşecek Kova burcunda Ay tutulması Aslan burcunda Güneş tutulması ile Tutulma noktasında Rahu ve Ket unun etkisi bankalar resmi daireler hükümetler finans kurumları ile ilgili yolsuzlukları açığa çıkaracaktır Yıldızların öğretmeni Satürn ve Ketu birleşinceye kadar işler pek değişmeyecek. Dünyanın pek çok ülkesi mali açıdan zorlanabilir işsizlik kıtlık hava yolları ile ilgili pek çok sorun daha etkin bir şekilde yorucu olabilir. Dünya genelinde birçok hükümet 2017-2019 arasında değişebilir. Türkiye için Aslan ve Kova da seyredecek düğümler Ekim ayına kadar zor bir şekilde hükümeti ve halkı etkileyecek olayları tetikleyici olacaktır. Özgürlükler çarpıtılacak ve bu anlamda pek çok zorlu sınav süregelecek. Ekim ayından sonra, birçok saygın kurumlar saldırı altında kalabilir ve siyasi düzeni ilgilendiren hassas konular ile ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Ayrıca, deniz kazaları deniz yolları ile ilgili konular ekonomik sorunlar ve deprem de trajediler mümkün görünüyor. Şiddet ve depremler dünyada ve ülkemizde devam edecek. Daha küçük ölçekte olsa gelecek bir buçuk yıl boyunca Güneydoğu bölgelerimizde depremler etkili olabilir.

Ekim dünyada Kore, Güney Amerika ve Doğu Asya da Sudan'da Orta Avrupa'daki terör saldırıları ile savaş çanları çalabilir.

Burçlara yansımaları bir sonraki makalemde sizler ile olacak. Makalemiz sitemize eklendi okumak icin >> astrodeha.com/rahu-ketu-gecislerinin-zodyak-burclara-etkileri

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık