Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ezoretik Astroloji Nedir?

Bu sorunun cevabını verebilmek için ilk olarak “ezoterik” teriminin anlamını bilmek gerekiyor. Ezoterik, genellikle mistisizm ile karıştırılan ve dinsel bir anlam yüklenen bir terimdir. Fakat ezoterizmin din ve inanç ile pek bir alakası yoktur. İçe yönelim anlamına gelen ezoterizm, bir konudaki önemli ve gizli bilgilerin üstatlar tarafından öğretilmesi anlamına gelmektedir. Peki ezoterik astroloji nedir?

Ezoterik Astroloji Kaynağı Nedir?

Ezoterizm kaynağını herhangi bir şekilde bir dinden almamaktadır. Astroloji bir din ya da bir inanç sistemi değildir. Astroloji tamamen ezoterik bir durumdur. Güneş sisteminde yer alan güneş, ay ve diğer gezegenlerin etkilediği gerçeğini bilim tarafından da inkar etmek mümkün olmamaktadır. Ancak bu konu ince bir noktadır. Astroloji istismara, ticari sömürüye ve fal aracı olarak görülmeye müsait bir alandır.

Peki astroloji gerçekten bu kadar basit midir? Evren ve insan arasındaki etkileşimde bir yol haritası görevi üstlenen astroloji, insanları sabit bir kadere mahkum etmemektedir. İnsanların kendi karmasını düzeltme ve yönlendirme imkanı da sunmaktadır. Ortaya çıkan sorunlar ve engeller karşısında herkesin belirli bir mücadele etme gücü ve yeteneği olduğu astroloji tarafından bize hatırlatılmaktadır. Ezoterik astroloji ise ruh ile bağlantıların ne şekilde kurulabileceği ve ruhun ışınlarıyla kişilerin ne şekilde uyumlu hale getirebileceğini aydınlatmaktadır.

Ezoterik Astroloji Neyi Temel Alır?

Ezoterik astrolojide gezegenler, öncü, sabit ve değişken burç grupları ve yükselen burç ön planda yer almaktadır. Ezoterik astroloji mantık ve sezgilerin bir arada kullanılabilmesini de hedeflemektedir. Böylelikle kalp ve akıl uyum içerisinde çalışmaya başlar. Yaşam birbiriyle ilişkilidir ve birbiriyle eşsiz bir bütünlük oluşturmaktadır. Ezoterik astroloji 7 yıllık devreler üzerine kurulu olup olmadığına da odaklanır. Uranüs’ün güneş etrafındaki yörüngesi 84 yıldır her bir burçta kalmaktadır. Bu süre 7 yıldır. Ezoterik astrolojiye göre ise 7 yıllık devreler insanın doğumundan sonra başlar ve her bir devre bir gezegene aittir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık