Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burçlara Göre Diyet Bozduran Yiyecekler

Kadınlar da erkekler de daha sıkı ve fit gözükebilmek için büyük bir çaba harcıyor. Ancak diyet yaparken aynı zamanda çok dikkatli davranılması ve egzersiz ile spor aktivitelerinin de mutlaka uygulanması gerekiyor. Bazı zamanlarda ise bütün çabalara rağmen insanlar ufak kaçamaklar yapabiliyorlar. Diyet listelerine sadık kalmak aslında düşünüldüğü kadar da kolay değil. Peki burçlara göre diyet bozduran yiyecekler nelerdir ve hangi burç diyetini neler için bozmaktadır?

Koç Burcu

Koç burcu gerçekten diyet yapmaya karar verdiyse bu kararından asla vazgeçmeyecektir. Fakat diyet bozulacaksa karbonhidratlı, yağlı ve en kalorili şeyler koç burçları tarafından tek seferlik tüketilir. Ertesi gün ise koç burçları diyetine kaldığı yerden devam eder.

Boğa Burcu

Konfor, lüks ve hayattan zevk almak üzerine bir yaşam biçimini benimseyen boğa burçları için yemek yemek adeta bir ritüeldir. Diyetler boğa burçları için sıkıcıdır. Gerektiği zaman daha yoğun bir şekilde spor yaparlar. Ancak yine de diyet yapmaya başlarlarsa sıcak bir ekmeğin kokusuna asla hayır diyemeyebilirler.

İkizler Burcu

İkizler burcu diyet konusunda fazla iradeli değildir. Fakat bir kere diyet için karar aldılarsa bu kararın arkasında mutlaka dururlar. İkizler burcu tek bir yiyecekle diyetini bozmaz. Bunun yerine çikolatalı bir kruvasan veya dışı hamur içi meyve dolu olan bir cupcake yiyerek diyetinde ufak bir kaçamak yapabilir.

Yengeç Burcu

Güçlü bir iradeye sahiptir. Karar verdikleri zaman onları bu kararından vazgeçirmek son derece zordur. Ancak onlar da zaman zaman kendilerine ufak bir hile hakkı tanırlar. Yengeçler genellikle dondurmayı ve sütlü tatlıları tercih ederler.

Aslan Burcu

Aslan burçları, diyet ve sağlıklı beslenme konusunda biraz zorlanırlar. Yemeğinin kısıtlanmasından keyif almayan aslan burçlarının kızartılmış olan yiyeceklere zaafı vardır. Sosisli bir sandviç veya patates kızartması bu burcun vazgeçilmezidir.

Başak Burcu

Başak burçları bedenlerini iyi dinler. Aşırı yemek yeme alışkanlıkları yoktur. Biraz kilo aldıkları zaman hemen bu durumu dengelemeye çalışırlar. Bu sebeple, uzun diyet listeleri onlara uygun değildir. Genellikle sağlıksız ve aşırı yağlı olan yiyeceklerden pek hoşlanmazlar. Bu burcun üyeleri iskender ve dürüm türevlerini severler.

Terazi Burcu

Güzelliklerin burcu olan terazi burcu kişileri pek kilolu olmazlar. Zaman zaman kilo alarak, zaman zaman aldıkları kiloları verirler. Diyet yaptıkları zaman patates, peynir, şarap ve martini gibi yiyecek ve içeceklere dayanamazlar.

Akrep Burcu

Duygusal anlamda hayatta zorlanan akrep burçları aşırı yeme eğilimli olabilir. Tatlı ve karbonhidrat akrep burçlarının düşkün olduğu lezzetler arasındadır. Hamburger ve pizza da akrep burçlarının iradesini kırabilmektedir.

Yay Burcu

Genel olarak kilo almaya meyillidir. Yay burcu olan kişiler makarnaya asla hayır diyemezler. Makarnanın bütün çeşitlerini farklı soslar ile birlikte yiyebilirler. Lazanya da yay burçlarının diyetini bozma sebebi olabilir.

Oğlak Burcu

Oğlak burçları son derece iradelidir. Diyet yapmaya karar verdikleri zaman iradelerini sarsabilmek pek mümkün değildir. Fakat sıkı bir kahvaltı, krep ve pancake’e de kolayca hayır diyemezler. Bu burçlar çay ve bisküvi keyiflerine de bayılabilir.

Kova Burcu

Kısıtlandığı hissettiği bütün aktivitelerden uzak duran kova burçları diyetten çok fazla hoşlanmazlar. Fakat mecbur kaldıkları zaman diyet yapabilirler. Kova burcunun diyetini bozduran yiyecekler ise genellikle fast food türündeki yiyeceklerdir.

Balık Burcu

Balık burçlarının iradesi yemek konusunda iyi değildir. Kilo aldıran şekerli gıdaları ve alkolü çok severler. Uzun süre boyunca diyet yapamazlar. Paketli olan tüm şekerlemeleri de tüketmekten büyük bir keyif alırlar.

 

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık