Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Evleneceğiniz Eş Nasıl Biri Olacak?

SİNASTRİ EVLİLİK ANALİZİ 
Evlilikle ilgili sorular astroloji konsültasyonlarında en sık sorulan soruların başında gelir ve eşin nitelikleri hem fiziksel hem de zihinsel olarak önceden bilinmesi en heyecan verici ve ilginçtir.

Bunu astrolojinin temel temel kavramları aracılığıyla keşfedelim.

Vedik Astrolojide her zodyak ve gezegenin kendine has özellikleri vardır, örneğin Balık ikili bir burçtur, moksha üçgeninin sonuncusu, yumuşak konuşma, son derece yaratıcı, iyi görünümlü, kısa boy, çıkık burun, yuvarlak omuz vb.

Bu açılar , bir burçtaki gezegensel ilişki nedeniyle değişme eğilimindedir . Ayrıca, gezegensel ızdırap , yaşamın bu alanında olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Aynı şekilde, tüm gezegenler ve zodyaklar, kendilerine özgü uzun bir özellik listesine sahiptir ve bu özellikler, Gezegensel konumlarına göre insanlara aktarılır.

Vedik Astrolojiye göre, Aspects, Navamsha, D-60, Upapada Lagna, Nakshatra da nihai sonuçta söz sahibi olsa da, 7. eviniz ve efendisi evlilik ve eşle ilgili temel sonuçlara karar verir.

Eşin görünüşü ve zihinsel yapısı için öncelikle 7. evi yöneten zodyak görmemiz gerekir.

Şimdi o Zodyak'ın temel özelliği eşinizde mevcut olacak, örneğin, Koç burcu 7. evi yönetiyorsa, o zaman eş Girişimci, Keskin, Spontan, Cesur, Aktif, Cesur ve Enerjik olacaktır, Koç atasözleri bebeklerdir, hataya karşı saf ve iyimser. Ancak aynı zamanda sabırsız, aceleci, kibirli, gururlu ve egoisttirler. Ayrıca bencil, kıskanç, kaba, acımasız ve şiddet içeren kişiler olarak karşımıza çıkabilirler. Şimdi bildiğimiz gibi her zodyak olumlu ve olumsuz niteliklere sahiptir ve burada 7. evin zodyak efendisi hayırlı bir şekilde yerleştirilirse, o zodyakın olumlu nitelikleri eşte daha belirgin olacaktır.

Bu Yoga'nın  iyi bir eş edinmede iyi bir katkısı vardır.

7. evin lordu, Koç, Aslan, Yay gibi Ateşli burçlara uğurlu bir şekilde yerleştirilmişse ;o zaman eşiniz uzun boylu, yakışıklı olacak ve size karşı sevecen bir tavır sergileyecektir. Ateş burcu, kaalpurush zodyaklarında 1., 5., 9. ev (üçgenler) üzerinde hüküm sürer ve Dharma'nın göstergesidir. Ateşli burçlarda iyi konumlanmış 7. ev lordu, eşe hayata dengeli bir bakış açısı kazandıracak, aynı zamanda yüksek ahlaki değerlere sahip olacaktır. Din onlar için felsefeden daha önemlidir ve konu dini uygulamalarını takip etmeye geldiğinde zor bir görev yöneticisi olabilir. İyi ebeveynler olurlar ve çocuklarının dinlerini takip etmelerini isterler. Bazen çocuklarını diğerlerinden üstün kılmaları için zorlayabilirler. Finans yönetiminde iyidirler ve gereksiz şeylere harcamazlar. Para harcarken nerede duracaklarını bilirler ve acil durumlar için her zaman yeterli fonları vardır.

Aynı şekilde 7. evin lordu Hava burçlarında İkizler, Terazi, Kova burcunda yer alırsa , o zaman eş uzun boylu, yakışıklı, dinamik, keskin olacak ve hayata karşı olumlu ama materyalist bir yaklaşıma sahip olacaktır. Burada eş çok sosyal ve dışa dönük olacak ve birçok insanın etrafında olmayı seviyorlar. Zekaları nedeniyle iş ve aile arasındaki zamanı yönetme konusunda uzmandırlar. Özellikle içinde bulunduğumuz dönem düşünüldüğünde mükemmel ebeveynler oluyorlar. Çocuklarını eşit derecede spor ve çalışmalara teşvik ederler ve kendi hayatlarında iyi şeyler yapmalarını isterler. Finans yönetiminde iyidirler ve her zaman acil durumlar için paraları vardır. Aile harcamalarına harcamayı severler.

Toprak burçlarında Boğa, Başak, Oğlak eşin boyu orta boylu, ortalama görünümlü olacak ve hayata ve ilişkiye hesaplayıcı bir yaklaşıma sahip olacaktır. Mükemmel bir ekmek kazananı olurlar ve çalışmak için daha fazla zaman verirler. Onlar için evlilik çoğu zaman iki kişi arasındaki bir sözleşmedir ve son derece pratik yaklaşımları nedeniyle size karşı acımasız olabilirler. Akrabalarını ve komşularını kıskanabilirler. İyi ebeveynler olurlar ancak konu çocukları üzerinde çalışmak olduğunda katıdırlar. Çocuklarının toplumun koyduğu normlara uymasını isterler, bunun kendi çocuklarının genel gelişimi için yanlış ya da iyi olmaması önemli değildir. Ne için harcadıklarının çok farkındalar ve para biriktirme eğilimindeler. Finans yönetimi kendileri için iyidir, ancak bazen cimri davranarak daha iyi olan yarılarını veya çocuklarını rahatsız edebilir.

Su burçlarında Yengeç , Akrep ,  Balık eşi orta boylu, yumuşak, konuşkan, romantik, hayalperest, hayalperest olabilir ve hayata ve ilişkiye karşı benzersiz bir felsefi yaklaşımı olacaktır. Hayata ve sosyal görevlere yönelik pratik olmayan yaklaşımları, eşleriyle olan ilişkilerini bozabilir. Dünya işaretlerinin hakimiyetindeyseniz, çatışmalar olması zorunludur. İlişkilere önem verirler ve ihtiyaçlarınızı kolayca anlayabilirler. İyi ebeveynler olurlar ve bilgilerini çocuklarına aktarırlar. Çocuklarını zorlamazlar ve kendi hayallerinin peşinden gitmelerine izin vermezler. Finansman yönetiminde iyi değiller ve limitlerinin üzerinde harcama yapma eğilimindeler. Genellikle, acil durumlar için asla yeterli fonları olmayacak.

Manglik Yoga gibi evliliği etkileyebilecek bir Yoga vardır ama körü körüne uygulanmamalıdır.

EŞİN DURUMU -Zengin EŞ
Klasik metnimiz, eşin durumuyla ilgili ince ipuçları verdi bizlere. 

1. ve 7. evin gücünü karşılaştırın. 1. ev sizi, 7. ev lordu ise eşinizi temsil eder. 7. evin lordu 1. evin lordundan daha güçlüyse, o zaman eş daha yüksek statüde olacaktır. Ayrıca, navamsa'da raja yoganın varlığı , eşin zengin köklü aileden gelmesine neden olur.

Zengin bir eş elde edip edemeyeceğinizi kontrol etmek için aşağıdaki kurallara bakılmalıdır.

Navamsanızda Rajyoga ve Dhanyoga'yı kontrol edin, eğer navamsanızda güçlü Rajyoga ve Dhanyog varsa, o zaman eşiniz zengin olacaktır.

Genel olarak Rajyoga, 1., 4., 5., 7., 9. ve 10. evlerin ve onların efendilerinin birleşmesi ile oluşur.

Lagan lordu 4., 5., 7., 9. ve 10. lordlardan herhangi biriyle karşılıklı olarak ilişkilidir.
Dördüncü lord, 5'inci, 7'nci, 9'uncu ve 10'uncu lordlardan herhangi biriyle karşılıklı olarak ilişkilidir.
Yedinci ev yöneticisi, 5. veya 9. evlerin herhangi biri ile karşılıklı olarak ilişkilidir.
Onuncu ev yöneticisi, 5. veya 9. evlerden herhangi biriyle karşılıklı olarak ilişkilidir.
Not: 9. ve 10. ev arasındaki ilişki en iyi Rajyoga'dır.

5. ve 10. ev lordları arasındaki ilişki de güçlüdür ancak 9. ve 10. ev lordları kombinasyonu kadar güçlü değildir.

Örneğin, navamsanızda 4. ev ile 9. ev veya 7. ev ile 9. ev arasında bir ilişki olabilir. Bu, navamsa'da Rajyoga olarak adlandırılacaktır. Eğer haritanızda bunlar varsa, Raj'ınız var demektir.

Haritanızda böyle bir ilişki varsa, navamsanızda Rajyoga var demektir. Rajyoga sadece bu ev ilişkileriyle sınırlı değildir, Vishnu Yoga vb. gibi belirli gezegensel hizalanmalarla gerçekleşen bazı karmaşık rajyogalar vardır .

Bu Özel Rajyogalar ile ilgili takip edip burcunuza ve navamşanıza uygulayabileceğiniz ayrı bir seri yaptım.

Eğer bu Rajyogalar navamsha'da mevcutsa, o zaman eşiniz kesinlikle iyi bir statüye sahip olacak ve hayatta iyi bir konuma sahip olacaktır.

Benzer şekilde 2. ve 11. ev lordu ile 1., 5. ve 9. ev lordu arasındaki ilişki, bir burçta dhanyog yaratır ve bunları navamsanızda da kontrol edin.

En iyi Dhanyoga , 2. ve 11. ev lordları arasındaki Gezegensel ilişkiden gelir .

Ayrıca, upachaya(büyüme) evinde 7. evin lordunun yerleşimi de eşinizin cebinin ya da sizinkinden daha ağır olduğunun bir göstergesidir.

Çalışan eş için doğum haritanızda 7. evin 2., 10. veya 11. ev ile bağlantı kurup kurmadığını kontrol edin.

Çok uzun zaman önce Hindistan'da eşlerin hanımların çalışması çok yaygın değildi, ancak toplumun modern ihtiyaçları ile birçok alanda çalışan ve eşlerinden daha iyi kazanan kadınları görebiliyoruz.

Bazen D-1 ve D-9'da bazı şeyler çelişebilir. Bu, doğum haritanızın çalışan eşi gösterebileceği anlamına gelir, ancak D-9'da kombinasyonlar aynı şeyi desteklemez. Bu gibi durumlarda, eşin bir işi olacağını, ancak Hindistan nüfusumuzun% 90'ına uygulanabilir olan daha düşük veya orta maaşla olacağını gösterir.

Şimdi, ya D-1 çalışan eşi göstermiyorsa ama D-9 aynı ipucunu taşıyorsa. O zaman bu gibi durumlarda eşin bir işi olacak ama zamanla yavaş yavaş iyi bir ilerleme gelecek.

Hem D-1 hem de D-9'da kombinasyon varsa, iyi bir kazanç mesleği olan bir eşe işaret eder.

EŞİNİZ ESMER Mİ SARIŞIN MI KUMRAL MI OLACAK? 
İnsanın rengi önemli olmasa da, en önemli şey bir ilişkide iyi değerler ve davranışlardır. Şimdi eşin rengi bazı ülkelerde büyük bir damga ve bunu görmek için çok uzağa gitmemize gerek yok. Bu renk faktörü, Hindistan'daki hanımlarımız için her zaman bir stres nedenidir.

Eşinin rengini bulmak için dişi Jüpiter yerleşimini kontrol etmeli ve erkekler Venüs yerleşimini analiz etmelidir.  Ay'ın faydalı etkisi ve Venüs veya Jüpiter'in Boğa, Yengeç, Terazi ve bir dereceye kadar Balık burcuna yerleştirilmesi, bir eşe açık tenli bir görünüm kazandırır.

Aynı kavram yedinci eve de uygulanmalıdır ve efendisi de, yedinci evin en güçlüsü, yedinci lord ve venüs eşin ten rengini belirleyecektir.

Satürn, Rahu veya Ketu'nun üzerlerindeki etkisi, ortalama görünümlü eşle sonuçlanır.

SADIK EŞ
Herhangi bir ilişkideki Sevgi ve Özen, o ilişkinin karakası aracılığıyla görülür. Örneğin, Güneş baba için karakadır, zayıf veya hasta ise baba ile kötü ilişkiye veya aralarında iletişim kopukluğuna neden olur.

Benzer şekilde, eşinizin sevecen mi, sevecen mi olacağını bilmek istiyorsanız, aşağıdaki parametreleri kontrol edin.

1. Venüs eşin karakasıdır ve Jüpiter Koca içindir, özellikle 1., 4., 5., 7. ve 9. ev lordları tarafından iyi yerleştirildiğinde ve hayırlı bağlantı altında olduğunda, o zaman eşiniz ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır ve karşılıklı sevgi olacaktır. ve bakım.

2. Evliliği ve ilgili işleri yönettiği için 7. evinizin durumunu kontrol edin. 7. ev ideal olarak 6., 8. ve 12. evin lordunun zararlı etkisinden uzak olmalıdır. Özellikle 6. ev lordunun 6. evin lordunun etkisi eşinizi doğada zalim yapabilir, aynısı Mars ve Ketu gibi zararlılar 7. evinizi veya efendisini etkilediklerinde de geçerlidir.

3. Navamsha, mikro düzeyde çalışan ve evlilik ilişkilerini tasvir etmek için kullanılan bir çizelge olduğu için de kontrol edilmelidir.

1 ve 2 numaralı adımları navamsa'da da tekrarlayın.

Yukarıdaki faktörlerin %60'ı pozitif çıkarsa, eşiniz size iyi bakacaktır.

Örneğin, eşinin (Michelle Obama) fiziksel görünümünü görmek için Barack Obama'nın astroloji HARİTASINA bakabiliriz.

Michelle obama
Barack Obama'nın burcunda 7. evin lordu, Mars gezegeni tarafından yönetilen Koç burcu tarafından yönetiliyor.

Hem Koç burcu hem de Mars gezegeninde ateş tatwaları vardır. Yukarıdaki paragrafta bahsedildiği gibi, 7. evdeki yangın işaretleri uzun boylu bir eş verir. Lord gezegeni Mars da Aslan burcunda yer almaktadır. Bu, Michelle Obama'nın uzun olduğunu ve çekici ve komuta eden bir kişiliğe sahip olduğunu açıkça göstermektedir.

Barack Obama 
Şimdi, 7. ev veya efendisi üzerindeki diğer gezegensel etkileri düşünmeliyiz. Burada Obama burçlarında 7. lord mars Rahu gezegeni ile birlik yapıyor ve Rahu da 7. eviyle gezegensel bir ilişkiye sahip. yüz. Michelle Obama, Barack Obama'nın 7. evindeki Rahu yönünden kaynaklanan belirgin bir çeneye sahip. Bu Rahu gezegensel ızdırap altında olsaydı, dişlerinde boşluklar oluşmasına neden olurdu.

Buradaki ikinci örnek Bill Clinton, eşi Hillary Clinton tüm dünyadaki en güçlü insanlardan biri. Bu örnek eşin durumu için de kullanılabilir.

Hillary Clinton
Bill Clinton burcunda, Balık 7. eve, Jüpiter Balık'a hükmeder. Balık ikili bir burçtur,  Jüpiter  ise ateşlidir. Hillary Clinton orta, yuvarlak omuzlu ve bir dereceye kadar dolgun bir görünüme sahip.

Bill Clinton 
Hepsi Bill Clinton burcunun 7. evindeki Balık burcundan kaynaklanıyor. Lord Jüpiter'in Terazi burcunda olması ona güzel bir görünüm kazandırıyor. Şimdi, Bill Clinton'ın 7. evi üzerinden Mars ve Venüs'ün yönünü de düşünmeliyiz. Hem Mars hem de Venüs, Venüs'ün zayıfladığı ve Mars'ın Başak'ta kendini iyi hissetmediği Başak burcundadır.

Bu kombinasyon Bill Clinton imajını çok tartışmalı hale getirdi ve evliliklerini de etkiledi. Mars ve Venüs, Bill Clinton'ın 7'sinde olmasına rağmen, onu başarılı, cesur ve şanslı yaptı. Yıldız falından Hilary'nin hayatında nasıl başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Bakabileceğimiz üçüncü örnek Shahrukh Khan'a aittir.

7. ev lordunda Satürn kendi başına 7. evde yer almaktadır. Yogakaraka Mars , 4. evden 7. eve, 7. ev de 11. evden Jüpiter ile açı yapıyor.

Bütün bunlar güzel esmer bir eşe işaret ediyor. Mars ve Jüpiter'in uğurlu bir yönü, aşklarının başlangıcındaki tüm olumsuzluklara rağmen evliliğini çok başarılı kılıyor.

Bu şekilde, müstakbel eşinizin çeşitli yönlerini Burcunuz aracılığıyla kontrol edebilir ve navamsha'ya özel bir ilgi gösterdiğinizden emin olabilirsiniz.

Derinlemesine EVLİLİK ANALİZİ İÇİN 0212 583 32 75

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık