Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Astrolojide Raj Yoga

Burada  Rajyoag Astroloji BPHS'dendir ve Ruchaka , Hamsa ,  Vishnu , Bhadra , Veepret , Gajakesari veya Neechabhnga Rajyoga gibi belirli isimleri yoktur . Bu Rajyogalar eşit derecede güçlü ve etkilidir ve burçlara uygulanması çok kolaydır.

 

Bu Rajyogalar hakkında herhangi bir karar vermeden önce aşağıdaki yönergelere uyulmalıdır.

Her yükselen için gezegenlerin rolü bilinmelidir.
Rajyoga'ya dahil olan gezegenler etkilenmemelidir.
Rajyoga'ya karışan House etkilenmemeli.
Yükselen iyi durumda olmalı ve efendisi etkilenmemelidir.
Burada Rajyoga'ya dahil olan gezegenler zayıf olmamalıdır.
Gezegenlerin birbirleriyle nasıl ilişki kurduklarını bilmek gerekir .
Astrolojide Önemli Rajyoga
1. Yükselen lord ve 5. ev lordu burçlarını değiştirdiğinde veya Atmakaraka ve Putrakaraka yükselen veya 5. evde veya yüceltmede veya kendi burcunda veya kendi navamshasındayken , aynı zamanda faydalı bir gezegenden bir görünüm aldığında Maha Raj Yoga üretilir. Bu şekilde doğan kişi ünlü olacak, mutlu olacak ve hükümdar olacak.

Yükselen efendisi ve Atma Karaka Yükselenden ya 5. veya 7. olduğunda 2. Rajyoga gerçekleşecek inci benefiklerle ile ev ya benefiklerle tarafından açı.

 3. Yükselen Lord'dan veya Atma Karak zodyakından sayılan 2, 4 ve 5'te hayırseverler varsa, kişi kral olur. Benzer şekilde, yükselen Lord'dan 3. ve 6. evdeki veya Atma Karak zodyağındaki malefik, kişiyi kral yapacaktır.

4. Rajyoga, Venüs Karakamsa'da veya karakamsa'dan 5. sırada veya yükselende veya Arudha Lagna'da, aynı zamanda birleşme yaparak veya Jüpiter veya Ay'dan açı yapıyorsa gerçekleşecektir.

5. Shad Vargas'ın yükselişi işgal edildiğinde veya aynı gezegenden görünüm aldığında bir Rajyoga oluşacaktır, şüphesiz bir Raj Yog oluşur.

“Yoga'nın Üstü, eğer bir gezegen yükselen derecelere benzer derecelere sahipse gerçekleşir. Varsayalım yükselen 20 derecede ve gezegen Venüs'tü 7 olan inci “yakın 20 dereceye gezegen Venüs'tü olacak açıdan daha shadvargas yükseliş 20 veya ev.

6. Rajyoga, Natal, Hora ve Ghatik yükselişleri gezegeni yüceltme veya kendi zodyaklarında işgal ettiğinde oluşacaktır.

7. Rajyoga, D-1, D-3 ve D-9'un yükselenleri içlerinde yüce gezegenlere sahip olduğunda oluşacaktır.

8. Rajyoga, Ay ve faydalı bir gezegen Arudha Lagna'daysa ve Jüpiter doğum yükseleninden 2. evdeyse ve bu iki yer de yücelikteki veya kendi burcundaki gezegenlerden açı alıyorsa gerçekleşecektir.

9. Rajyoga ikinci yükselen ve 4 zaman oluşturacak inci bir maleik 3 iken ev benefiklerle tarafından işgal edilmiş rd ev.

10. Rajyoga, 6., 8. ve 3. ev zayıflamış gezegenler tarafından işgal ediliyorsa, aynı zamanda yükselen lord yüceltilmişse veya kendi evindeyse veya konumundan yükselene açı yapıyorsa oluşacaktır .

“Rajyoga'nın üstünde, efendisi yüceltildiğinde veya kendi burcundayken veya yükselişe geçtiğinde mümkün olan güçlü bir yükselen efendi gerektirir”

11. Rajyoga 6 Lord durumunda oluşturulan th , 8 th, ve 12 ya da zayıflatıldığı veya ters işaretleri veya yanma. Aynı zamanda yükselen lord, kendi burcunda veya kendi burcunda yükselene açı yapıyor.

10 zaman 12. Rajyoga gerçekleşecek inci efendisi kendi evinde ya da yüceltme işareti yerleştirilir ve oradan Yükselen aspecting edilir. Yükselen lord açı yapmıyorsa Kendra evindeki benefiklerin varlığı aynı etkiyi yaratacaktır.

13. Rajyoga, Atma Karak gezegeni D-1 ve D-9'da bir benefik burcundayken oluşacak.

14. Yükselen Karakamasha'dan Kendras'ta iyilikler varsa Rajyoga oluşacak

15. Arudha Lagna ve Dara Pad karşılıklı Kendras içinde veya karşılıklı 3'te ise rd ve 11 inci ev ilişkisi veya birbirleriyle TRINAL ilgili olarak, yerli kuşkusuz nedeniyle bu Vedik astroloji rajyoga yoga başarılı olacaktır.

16. Yükselen Bhava, Hora, Ghatik'in ikisi veya tümü, yüce gezegenden bir görünüm aldığında, Raj Yog astrolojisi oluşur.

17. Arudha Pada, bir malefik tarafından Argala yoksa, yüceltilmiş bir gezegen, özellikle yüce Ay veya Jüpiter veya Venüs tarafından yüceltilmiş veya yüceltilmemişse işgal edilirse.

18. Rajyoga, Arudha Pada Ay'ı içeren faydalı bir burç olduğunda, Jüpiter ise 11. evde olduğunda oluşacaktır .

19. Güçsüz durumdaki 6., 8. veya 12. evin lordlarından herhangi biri yükselene bir görünüm verirse, Rajyoga olacaktır.

“Beğen Balık için yükselen Venüs 7'de güçsüz olan inci ev irade boy Yükselen ve bir Rajyoga yaratacaktır. Aynı yoga, Balık yükselen için Güneş ve Satürn tarafından oluşturulamaz. Güneş 7'de güçsüz edilecektir inci ev ve Satürn 2'de güçsüz olacak nd ev ve bu pozisyonlardan ikisi olamaz boy yükselen”

Gezegenler  iktidar olduğunda, 20. Rajyoga oluşturacak nd , 4th, 10 inci ve 11 inci Yükselen evin yönü veya 11 inci ev. Venüs, arudha Lagna'dan 11. eve açı verirken, burada arudha lagan faydalı bir gezegen tarafından işgal edilmelidir. Bir işlev kaybı olan bir gezegen yükselen bir özellik kazandırır ve 6 yerleştirilir, ya da 8 ise bir Rajyoga, elde edilecek inci ev.

4 yerleştirilmiş güçsüz halinde 21. Rajyoga oluşturacak th veya 11 inci oradan ev yönleri yükselen. Bu Rajyoga sadece Oğlak ve İkizler yükselen için geçerlidir. Nerede, Satürn irade boy yükselen 4'ten inci ve 11 inci durum 3 aracılığıyla ev rd ve 10 inci yönü.

23. 9 zaman inci ve 5 inci efendisi nedeniyle Rajyoga Buradaki özgü hayatında yüksek bir konum elde edecek birbiriyle ilişkilidir.

4 zaman 24. Rajyoga oluşturacak inci ve 10 inci ev Lord değişimi ve aynı zamanda 5 aspecting olan inci ve 10 inci ev lordları.

4 efendisi zaman yüksek düzenin 25. Rajyoga oluşturacak th , 5., 10 inci ve Yükselen 9'da bir birlik yapıyoruz inci ev.

26. Meli 4 Lord th veya 10 inci evi 5 ya katılmak inci ev Rab veya 9 inci ev Rab, yerli hayatında yüksek bir konum elde edecektir.

5 eğer 27. Rajyoga oluşturacak inci ev efendisi Yükselen veya 9 ile birlik yapıyor inci 1'de ev efendisi st , 4. veya 10 inci evin.

Jüpiter 9 olduğunda 28. inci Venüs veya 5 ile Yay veya Balık burcunda ev inci ev efendi, yüksek düzenin bir raj yoga gerçekleşecek.

29. Gün ortasından veya gece yarısından itibaren iki buçuk Ghatis, hayırlı bir zamandır. Böyle hayırlı bir zamanda bir doğum, hayatta yüksek bir konuma sahip birini kutsayacaktır.

Venüs ve Ay 4'te bağlaç yaparken 30. inci ev ya da 11 ev, Rajyoga elde edilecektir. Venüs ve Ay'ın karşılıklı görünümü, özellikle diğerleri etkilenmediğinde aynı etkileri üretecektir.

31. Ay, güç veya Vargottam ile donatıldığında ve aynı zamanda dört veya daha fazla gezegenden bir görünüm aldığında yüksek dereceli Rajyoga oluşacaktır.

32. Yükselen Uttamamsa'daysa ve aynı zamanda Ay'ın bu gezegenlerden biri olması gereken dört veya daha fazla gezegenden görünüm alıyorsa Rajyoga gerçekleşecektir.

33. Eğer bir, iki veya üç gezegen yüceltme halindeyse, burada üretilen sonuçlar Rajyoga'ya eşit olacaktır.

34. Dört veya beş Graha, yüceltme işaretlerini veya Mooltrikon işaretlerini işgal ederse, burada üretilen etkiler Rajyoga'ya eşit olacaktır.

35. Şans eseri altı gezegen yüceltilirse, yerli imparator veya mevcut bağlamda bir ülkenin başkanı olacaktır.

“Bu nadir bir Rajyoga çünkü 6 gezegenin yüceltilmesi nadir bir olaydır, ancak yine de böyle bir yoga ile karşılaşırsanız, o zaman navsmaha'daki güçlerini de kontrol ettiğinizden emin olun”

36. Jüpiter, Venüs ve Merkür'den biri yüceltme halindeyken, bir benefik Kendra evinde olsa bile, kişi Rajyoga'nın iyi sonuçlarının tadını çıkaracaktır.

37. Tüm benefiklerin 1 yani Kendra evin içine konursa st , 4 th , 7 inci , malefiklerin 3., 6. olan ve 11 iken 10 inci nedeniyle Rajyoga burada şekillendirme için ev, yerli iyi bir konum elde edecektir.

38. Rajyoga, Ay Balık burcunda dolunay (dolunay) ile donatıldığında ve dost bir gezegenden görünüm aldığında gerçekleşecek.

39. Dolunay, yüceldiği burçta(Boğa) Rajyoga verecek. Burada, yüceltme ne kadar derin olursa, sonuçlar o kadar iyi olacaktır.

40. Dost gezegenin Navamasa'sındaki Ay ve aynı zamanda Venüs'ten görünüm alıyor ve Rajyoga'yı verecek.

Aşağıda bahsedilen Rajyoga, SPECIAL RAJ YOGA'dan daha az güçlüdür ve birini kral yapmaz, onlara Kraliyet Birliği verir.

 10 Eğer 1. inci efendisi birliği içindedir veya Amatya Karaka ait mudi bir yönünü alır, hatta 10 eğer inci Rab birliğe veya Amatya Karak kendisinden bir yönünü alır, yerli hayatında önemli bir yere sahip olacak.

2. Eğer 10 inci ve 11 inci , 11 ise ev maleik işgal yoksun ve bir MALEFIC'i açıdan yoksun, inci evin kendi efendisi açı yapıyorsa, yerli Rajyoga keyfine varacaksınız ve güçlü insanlarla ilişki olacaktır.

3. Amatya Karak ve Atma Karaka'nın emanetçisi birlikte veya mübadele yoluyla ilişki içinde olurlarsa, kişi büyük bir zekaya sahip olacak ve bir kralın bakanı olacaktır.

4. Eğer Atma Karaka güçlüyse ve bir hayırseverle birlikteyse veya Amatya Karak kendi Bhava'sında veya yüceltmedeyse, kişi kesinlikle bir kralın bakanı olacaktır.

5. Atma Karaka 1'de olduğu st , 5. veya 9'a inci evin krala bir danışman yapan, şimdi kral sistemini zorunda kalmamak bir bakana danışmanlık götürün.

6. Atma Karaka veya Amatya Karak bir Kendra veya Trine evine yerleştirilirse, kişi hükümetten ve iktidardaki insanlardan iyilik kazanacaktır.

7. Should 3. ve Atma Karak gelen 6 olmak malefic veya Arudha Lagna gelen veya 3'üncü ve 6 inci evin, bir genelkurmay başkanı olacak.

8. Atma Karaka bir Kendra veya Trine evde veya yüceltme kendi burcunda ya da kendi evinde ve boy 10 verirse inci ev efendisi. Yerli bakanlarla arkadaş olacak.

9. Ay'ın bulunduğu burcun Lordu Atma Karaka olursa ve bu Lord bir benefik ile birlikte yükselene yerleştirilirse, kişi ileri yaşında bir kralın bakanı olacaktır.

10. 9 Arudha Eğer inci ev olur kendisi yükselen od, D-1, ya da olması, Atmakarak 9 yerleştirilir ise inci doğal Kraliyet çevrelerinde ilişkilendirilir ev.

11. Yükselen ile 10. evin lordu arasındaki bir değişim, kişiyi kral veya bakan için çok değerli kılacaktır.

12. Karakamsa'dan 4. sırada Ay veya Venüs olursa, kişi kraliyet lütfuna sahip olacaktır.

Yükselen veya Atmakaraka 5 ile birlik olduğunda 13. inci bir 1'de ev efendisi st , 4 th , 7 inci , 10, 5 inci veya 9 inci , yerli tür yerleşimlerle bakan olacak.

Yukarıda Rajyoga'nın yıldız falına uygulanması basittir ve eğer bir burçta 21 veya daha fazla Rajyoga varsa, o zaman dünya çapında ya da ulusal bir tanınma olması mümkündür.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık