Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Emre Ertürk ile Astroloji Röportajı

Bu hafta başarılı Ressam ve Moda tasarımcısı Emre Ertürk köşemizde konuğumuz. Nasılsın diyerek sorularıma başlamak istiyorum.

Uzun süre ABD de yaptığın çalışmalardan sonra anavatanındasın Türkiye'deki projelerin neler bizlere bahseder misin?

Babamı kaybettikten sonra Türkiyedeki çalışmalarıma da ağırlık verdim. Babamdan sonra Annemin rahatsızlığı ortaya çıktı. 4 yıl tedavi gören Annemi de 12 ay önce kaybettik. Bu süreç içinde 25 yıllık yurt dışı serüvenime ana vatanım da eklenmiş oldu. Türkiye'de, Emre Erturk NY (veya) Emré NY' e ( Emrede ki ikinci e; é  aksanla yazılıyor) benimle birlikte emek harcamış olan, iş ortağım, sırdaşım, yoldaşım, Anneciğimin, bir cilt kremimiz olsun arzusunu yerine getirdim. %100 natürel ve onarıcı cilt bakım ürünlerimi, Emré NY koleksiyonlarına ek olarak, 5 ay önce hayata geçirdik. Dostum, Luis Bien ile ortaklaşa bir EmréNY Designer Skin Care serisi yarattım. Bu serinin içinde; organik sabunlardan, saç serumuna, makyaj temizleme yağından, günlük nemlendiricisine kadar geniş yelpazede onaran ürünleri bulmak mümkün. Bunun yanı sıra kuzenim, İç Mimar Can Güzey ile Emre Erturk NewYork Home'un deneyimli olduğu dekorasyon ve ev aksesuarları departmanını da birleştirdik. Birlikte, restoranlardan, cafelere, otellerden, residencelara kadar, yıkıp, kırıp, renove edip, önemli ve değerli enerjiler katarak dekore ediyoruz. Bu yıl ayrıca Resim Sanatında 25.ci sanat yılıma özel resim sergilerimi açmaya devam ediyorum. Yurt dışı tasarım projelerimize de yeniden ağırlık verdik.

Çalışmalarında ilhan kaynağın nedir?

Her dönemin ilhamı farklıdır, bu dönemde oluşan ilhamım; Annem Serpil Güzey'in adını taşıyacak olan Sanat ve Tasarım Okulu; Serpil Guzey School of Design. Beraberinde okul binasının hemen yanında da bir Emré NY operasyonunu kurmak.

Yengeç burcusun yönetici gezegenin Ay'ın yansıması ile güçlü sezgilere sahip olduğunu söyleyebilir misin?

Bu durum meslek hayatında sana katkı sağladımı?  Sadece Yengeç burcu mu bilmiyorum ama sezgilerim inanılmayacak kadar güçlü. Ilk başta şu olacak, bu olacak dediğimde bana inanmayabiliyorlar. Bu yüzden de rahatım. Dediklerim, bir, bir çıkınca, arkadaşlarım nasıl bildin, nereden bildin diye beni arıyorlar. Meslek hayatımda bugüne kadar çok kazık yedim. Markana mağaza açtım diyip, beni harcayan mı istersiniz, markamla iş birliği yapıp eti senin kemiği benim mantalitesinde yaklaşan mı istersiniz, Annemin imzasını taklit edip beni kandırmak isteyen mi istersiniz, Acemi dönemimde, bunların hepsini, yaşadığımda sezgilerimi kulak ardı ediyordum. Annem iş ortağım olduğu için de, tek başıma karar veremiyordum. Sezgilerin yanında deneyim de çok önemli. Annem gideli 12 ay oldu, sezgilerimi artık kendim için kullanıyorum. Dezavantajları, negatiflikleri, egoistlikleri hemen başta, farkedip manevra kabiliyetimi uyguluyorum. Hak ettiğine inanırsam, el uzattığım kişi, kişiler,firmalar ışıldıyor. Ama bunu çok nadir, sadece hak eden için yapıyorum artık.

Meslek hayatında yapmak istediğin en büyük hayalini bizler ile paylaşır mısın?

Oscar ve önemli diğer festivallerde film dalında ödüller almak. Annemin adını taşıyan okulu hayata geçirmek ve o'nun adını taşıyan okul binasının hemen yanında kendi tasarım satış operasyonumu kurmak. Hepsini bir çatı altında toplamak.

Hayatta en büyük pişmanlığın nedir?

Annemi yok eden Kemoterapi hikayesine nasıl kandığımız.

Farklı felsefeler ile ilgili olduğunu biliyorum peki Gök bilim Astroloji senin hayatının neresinde ve Gökyüzü enerjilerinden nasıl faydalanırsın?  Konuda eksper olan bir kaç bilgeden aldığım öğretilerle, gökyüzündeki zor dönemlerde meditasyon ve sanat yapmam gerektiğini öğrendim. Sezgilerim güçlü olduğundan gökyüzünde olan bitenin efekti bende görülebiliyor ancak meditasyon ve sanat ile çabuk atlatırım. Bir de tam olarak nereden geldiğini bilmediğim ateş yakmak, mum yakmak, yıldızlarla konuşmak gibi iç dürtülerim var.

En sevdiğin yönlerin nelerdir?

İnsanları güldürmeyi seviyorum, sürekli yaratıcı olmayı, çözüme odaklı olmayı seviyorum.

Seni en çok ne sinirlendirir?

Haksızlık ve etik olmayan davranış.

En çok anlaştığın burçlar hangileridir?

Kova, Aslan, Yengeç, Başak ve Oğlak.

Emre Ertürk'ü 3 cümle ile ifade eder misin?

Bu cümle değil 3 sözcük sanırım: Yaratıcı, eğlenceli ve idealist.

Aşka inanıyor musun?

Aşk ve sevginin, ateş, hava, su ve toprak'tan sonra beşinci element olduğuna inanıyorum.

Bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin?

Bir sabah öyle uyanalım ki; dünyaya sihirli bir değnek değmiş ve herkes birbirine aşık olmuş. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık