Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Oktay Seven ile Astroloji Röportajı

Bu hafta Türkiye’nin en başarılı modacılarından Oktay Seven bizlerle birlikte Nasılsın diyerek sorularıma başlamak istiyorum. Gündeminde neler var, tasarımlarını yaparken nelerden ilham alıyorsun, ve senin moda yolculuğun nasıl başladı?

İyiyim çok teşekkürler. Gündemimiz şu an çok yoğun. Çünkü Birçok sanatçının kostümleri hazırlanıyor. Biliyorsun ki her sezon yeni yeni şarkılar ,single lar çıkıyor. Bizde bunun hazırlığını yapıyoruz. Ayriyetten de özenle hazırladığım koleksiyonlarım oluyor ve bu koleksiyonları hem erkek, hem bayanlara göre  hazırlıyorum doğal olarak. Çok ağır işlemeli tam haute couture dedikleri kostümler yapmayı seviyorum daha çok.

Moda yolculuğum şöyle başladı. İskenderun’dayken lisede bir arkadaşımın mezuniyet kıyafetini hazırladım. Ondan sonra zaten bu işi yapmam gerektiğini bana geometri hocam Şule Barlas kendisine de Sevgiler beni yönlendirdi. Gerçekten öğretmenler  derler ya öğrencilerin yönünü belirler.Gerçekten demek ki benimde bu yönüm baskınmış ki bende modayı seçtim ve daha sonrasında Cemil İpekçi’nin yanında staj yaparak, başlayarak ilk adımı attım.

Peki Yengeç burcusun ve Gök bilimi Astroloji hayatının neresinde?

Yengeç burcuyum. Biliyorsunuz Yengeç’ler daha çok duygularıyla ön plana çıkmış burçlardır. Benim Yükselenim Terazi olduğu için tam bir duygusal. Gökyüzünün enerjisine göre hareket ediyorum daha çok. Seni  tanımadan önce Astroloji’ye birazcık uzaktım. Seni tanıdıktan sonra Astroloji’nin modayla ne kadar bağlantılı olduğunu hangi gün, hangi renk giymemiz gerektiğini, hangi günün enerjisi hangi rengi temsil ediyor.

O an Ay’a göre mi giyinmeliyiz yoksa farklı bir duruma göre mi giyinmeliyiz.Size sorarak belirliyorum ve zaten sizin de her hafta kostümleriniz seçtiğiniz renklere ve olması gereken renge göre yapılıyor bu da önemli Astrolojinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Astroloji hayatın matematiğini okuyan bir rehber ve her şey gökyüzü ve yeryüzü birbirine ilintili olduğu için gezegenlerin renklerini giydiğimizde o günün enerjisini daha başarılı bir şekilde yansıtıyoruz hayatımıza.

Peki bana kostümleri hazırlamak zor mu, kolay mı?

Sana tabii ki zor beğenen bir burca sahipsin. Çok detaycısın. Aslında şöyle diyim. Çok ince düşünüyorsun, sana zaten neyin yakıştığını biliyorsun benim bunun üzerine farklı bir şey katmam lazım, bunu da kattığım zaman senin zaten istediğini yaptıktan sonra sen zaten okeysin. 
Mesela bej rengini hiç sevmiyorsun. Lacivert rengini beğenmiyorsun. Vücudunu saran, boks sayesinde düzgün bir fiziğe de sahipsin .Onun içinde vücudunun avantajlarını da biliyorsun, nasıl kullanman gerektiğini de biliyorsun bu sebepten dolayı da sana hazırlamak çok zor değil ki zaten yakın arkadaş olmamızın artısı da var.

Şenay Devi: Kesinlikle ben çok şanslıyım. İnanılmaz güzel şeyler yapıyorsun, bende çok keyifle taşıyorum kıyafetlerini.

Peki hayatında en büyük korkun ve en büyük hayalin nedir?

Hayatımdaki en büyük korkum, herhalde anne, babamı kaybetmek olur diye düşünüyorum. Burdan tabi ki kaybeden insanlara da başsağlığı diliyorum. Bundan çok korkarım, anneme çok düşkünüm çünkü.

En büyük hayalim de aslında hayallerimin peşinden koşup geldim İstanbul’a. Çünkü İskenderun çok küçük bir yerdi , orda modacı olamazdım terzi olurdum olsam herhalde. Normalde hayallerimin peşinden koştum, bir çoğunu gerçekleştirdim şu an Türkiye’nin belli ünlüleriyle çalıştım, ünlüleriyle çalışmaya da devam ediyorum. Herhalde bundan sonra da bir defile yapıp adımın imzasını atmak olur.

Oktay Seven’in güçlü ve zayıf yönünü birer kelime ile ifade eder misin?

Zayıf yönüm duygusal, güçlü yönüm çalışkan olmam.

Hayat felsefen nedir?

Hayatı dolu dolu yaşa.

Türkiye’de Astroloji’nin hak ettiği yerde olduğunu düşünüyor musun?

Seninle beraber düşünüyorum. Daha doğrusu seninle eşit düzey de demiyim de senle yarışmaya çalışan bazı astrolog da diyemiyorum senin yanında çünkü sen bu işin  üniversitelerini bitirmişsin dünyaca zaten. Amerika’da eğitimlerini almışsın heralde senin üstüne çıkacak bir Astrolog varsa buyursun gelsin diyorum kısacası.

Meslek hayatında unutamadığı en önemli anın nedir?

Benim annem ben İskenderun’dayken halının üzerinde sürekli bayan resimleri çizerdim. Sabahları Seda Sayan’ın programı vardı. Umut Akyürek ekrana çıkıyordu o zaman . Annem hep derdi ki aaaa senin çizdiğin resimler aynı bu kadının kıyafetlerine benziyor keşke onla çalışabilsen derdi, tabii ben daha 12 yaşındayım o zaman. Yıllar sonra Umut Akyürek şu an benim en yakın Arkadaşım arkadaşlarımdan birisi senin gibi ve kendisiyle çalışıyorum, gerçekten de çizdiğim silüetler hep ona benziyordu. Kendisini giydirmekten de büyük keyif alıyorum aynı senin gibi.

Şenay Devi: Evet kesinlikle o da çok güzel taşıyor. O zaman gerçekten dileklerimizle, ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmek gerekiyor. Çünkü hiç birşey sebepsiz, nedensiz değil. Yerini bulduğu anda tüm güzel dilekler gerçekleşsin.

Bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin hayattan?

Aslında yine modacı olmayı dilerdim herhalde. Şu an hayatın çok güzel iyi gidiyor, çok güzel dostlarım var hayatımda kötü insanların hiç birini barındırmıyorum, kötü negatif hiç kimseyi tutmuyorum yanımda. Tabi ki hayatımı kendi emeklerimle kendi dişimle, tırnağımla kazıyordum yine aynı Oktay olmayı dilerdim yani.

Bir çok dergide yazdığını da biliyorum. 2019’un sonlarına doğru yaklaşıyoruz 2020’de televizyon, basın, yayın ve yaptığın işle ilgili hedeflerin, planların neler? Okuyucularımızı bunla ilgili bilgilendirir misin ve Akşam gazetesi okurları için bir kaç küçük moda tiyosunu paylaşırsan Sevinirim.

Benim de yaklaşık 3,4 dergide moda köşe yazım var. Orda her ay çeşitli trendleri yazıyorum, şık, rüküşleri belirliyorum. Sanatçıların hangi kıyafetleri şık, rüküş bunları değerlendiriyorum. Ayriyetten de televizyon projelerim de oluyor, sürekli moda programları, röportajlar yapıyorum ünlü sanatçılarla, ünlü konuklarla. Bu sezonda renklerde pek farklılaşma yok geçen sezonun devamıymış gibi Kış sezonunda  da yanık orange, koyu lacivert, morlar, mürdümler yine önümüze çıkıcak. Bu sene gri antrasit renkleri ve griler ön planda diyelim. O zaman ben yine gökyüzünün renklerinden faydalanıp bu senenin renklerinden payıma düşeni alamayacağım.

Şenay Devi: Sen moru alacaksın :)

Evet ben moru, Venüs’ün rengini alacağım :)

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık