Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Doğal Taşlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burçların Doğal Taşları Yoktur! Gezegenlerin Kristalleri "doğal Taşları" Vardır.

Tarihsel döngüde Doğal Taşlar Kristal kullanımına ilişkin ilk tarihsel referanslar eski Antik Sümerlerden gelmektedir.

Rönesans döneminde Avrupa'da, 11. yüzyıldan Rönesans'a kadar, bazı hastalıkların tedavisinde değerli ve yarı değerli taşların erdemlerini yok eden bir dizi tıbbi araştırma yapılmıştır. Bitkisel ilaçlarla birlikte tipik olarak taşlar kullanılmıştır. Belirli kuvvet veya koruma özelliklerine sahip taşlarla ilgili yazılı referanslar vardır.

Tıp'ta  Mısırlılar büyük altın halkalar hazırlar yaparak içine zümrütler yerleştirerek Güneş ışınlarını bedenin hasta bölümüne odaklayarak tedaviler uygulamışlardır. Yine yazılı kaynaklarda  Mısırlılar Berili guatr tedavisinde kullandıklarını ortaya koymaktadır.  
Türkiye jeolojik yapısından dolayı doğal taşların çok çeşitli ve göreceli bol olduğu bir ülkedir. Kendine özgü çok sayıda doğal taş antik dönemlerden bu yana kullanılmaktadır. Bunların birçoğu jeolojik miras niteliğindedir.  Yerbilimlerinin bilgi kaynağı olan doğal taşlar,
yaşamın değilse bile dünyadaki gelişmelerin ve
kültürün temeli olmuştur. Bunu anlamak için,
örneğin ilk insanların el baltalarını, yerleşim
mağaralarını, Göbekli Tepe’yi, Mısır piramitlerini,
Efes harabelerini, Ayasofya’yı, Selimiye Cami’ini,
Anıtkabir’i, Kaşıkçı elmasını veya müzelerdeki
antik zaman taşlarını görmek yetecektir.


Doğal taşlar kristaller doğanın olağan akışı içinde oluşurlar her birinin sertlik derecesi mineral yapısı saydamlığı oluştuğu ortama göre farklılık göstermektedir.  Her kristal doğal taş kendine özgün bir titreşim ve enerjiyi barındırmaktadır. Bizler doğum haritalarımıza göre uygun kristal ve doğal taşlarımızı gezegenlerimize uygun şekilde kullandığımızda kristalin doğal titreşimlerinden fiziksel ve ruhsal olarak fayda görebiliriz. 

GEZEGENLER ve  DOĞAL TAŞLARI KRİSTALLERİ

Güneş: Kırmızı yakut kırmızı lal, Kırmızı spinel.

Ay : İnci, Aytaşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan.

Merkür: Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Oniks, Peridot.

Venüs: Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars.

Mars: Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian

Jüpiter: Sarı safir, Altın topaz, Sitrin, Kehribar.

Satürn: Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon.

Uranüs: Granat, Spessartite, Hessonite, Turkuaz..

Pluton: Krizoberil, Apatit, Turmalin, Kedi gözü.

Kristaller de kişisel doğum haritasına göre belirlenmelidir. Herkes istediği kristali kullanamaz. Doğum haritasına göre belirlenecek olan kristalleri zayıf olan gezegene göre bir astrolog belirler ve bu ömür boyu kullanılabilir. Bir de ilerletilmiş doğum haritasına göre gelecekte zayıf olacak planetler belirlenir ve buna göre bu planeti güçlendirmek için dönemsel kristaller kullanılabilir. Bunların hepsini mutlaka eğitimli gerçek astrologlar belirlemelidir. Aksi takdirde fayda görmek yerine zarar görebilirsiniz her kristal doğal taş kendi yapısal oluşumuna göre bir titreşimi barındırır hayatta her şey enerji olduğuna göre kendi enerjimiz ile uyumlu olacak doğal taşın belirlenmesi önemlidir. Son söz olarak sırf renkleri şekilleri ilgimizi çekti ya da negatif enerjiye iyi gelir  bana iyi geldi sende kullan gibi doğruluğu olmayan söylemler ile  kristalleri alıp evinizde ya da bedeninizde kullanmamalısınız.  

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık