Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Dikkat 28 Temmuzda Jüpiter Retrosu Başlıyor

Jüpiter 28 Temmuz 2022'de kristal küre derecesi olarak bilinen Koç burcunun 8 derecesinde geri hareket Retro yapacak. Daha sonra 23 Kasım 2022'de doğrudan Balık'ta durarak geriye doğru hareket edecek.

Jüpiter kristal küre derecesinde yıllık retrosuna girerken, farkındalığımıza gelen içgörüler, bilgiler veya sezgisel indirmeler bulabiliriz. Şeylerin başka bir yönünü görmeye başlayabiliriz ya da belki de kaderimizin genişlediğini ve bizi daha geniş bir yöne çektiğini fark etmeye başlayabiliriz.

Retrograd Jüpiter Balıkları Son Bir Kez Tekrar Ziyaret Ediyor!

Jüpiter, Koç burcunda 2022 retrosuna girerken, 28 Ekim'den itibaren 19 Aralık'a kadar kalacağı Balık'a geri dönecek ve Jüpiter'in önümüzdeki 12 yıl boyunca bu su burcunda  son kez olacak.

Zodyak köşenizde Jüpiter'e sahip olmak, şanslı bir alâmet olarak kabul edilir! Yani Balık burcu bir Güneş, Ay veya Yükselen iseniz, bu son duraktan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz!

Jüpiter genişleme gezegenidir, bu nedenle özellikle Balık burcu iseniz, hayatınızın istediğiniz alanını genişletmek için 28 Ekim-19 Aralık arasındaki bu fırsat penceresini kullanın. Hangi eylemde bulunursanız bulunun, bu enerjinin altında hangi tohumlar ekilirse ekilsin, Jüpiter sayesinde bol bol çiçeklenecek, o tohumları ekmeye başlayın!

Balık, Güneş, Ay veya Yükselen değilseniz, endişelenmeyin, bu enerjiden faydalanabilir ve yaratıcı projeleri, ruhsal uyanışları ve müzikal veya sanatsal yetenekleri beslemeye yardımcı olabilirsiniz.

Jüpiter, Ekim ayının sonunda Koç ve Balık arasındaki kavşaktan geçerken, ayrıca bir bitişler ve yeni başlangıçlar teması olacak, çünkü Koç, Zodyak’ın ilk burcu ve Balık ise sonuncusu.

Bu Jüpiter Retrosu döneminde, yarım kalmış işleri tamamlamaya veya belki de yeniye adım atmamızı engelleyen modası geçmiş hayalleri veya alışkanlıkları ortadan kaldırmaya çağrıldığımızı görebiliriz.

Geriye dönük enerjiyle uğraşırken, bu sonları veya başa gelen şeyleri hissetmemiz için güçlü bir olasılık var, ancak tam olarak nasıl oynayacağını veya işlerin nasıl olacağını tam olarak göremeyebiliriz.

Her birimiz cevaplar için kendi kristal küremize bakma gücüne sahibiz. Aradığımız cevaplar her zaman içimizdedir, sadece onları duymaya ve almaya hazır olup olmadığımıza bağlıdır.

Bu gerileme altında ve kristal küre derecesinin etkisiyle, kendinize bir kart çekmek, rüyalarınız aracılığıyla sezgisel bir çalışma yapmak veya psişik yeteneklerinizi kanalize etmek için bir güç zamanı olacaktır. Gerçekten ne kadar sezgisel olduğunuza kendinizi şaşırtabilirsiniz!

Jüpiter Dokunduğu Her Şeyi Genişletiyor

Jüpiter genişleme gezegeni olduğu için, bu gerileme altında gölgelerden veya yeraltı dünyasından bir şeyin genişletilmesi ve bizim için görüntülenmesi de mümkündür.

Eski astrologlar, bir gezegen retroya girdiğinde, yeraltı dünyasında seyahat ettiğine, gizli bilgileri ortaya çıkardığına ve görmezden gelme eğiliminde olduğumuz daha fazla gölge özelliklerinden yararlandığına inanıyordu.

Jüpiter genellikle ışık gezegeni olarak kabul edilir, ancak onun da gölgeli bir tarafı vardır. Unutmayın, o genişleme gezegenidir ve bolluğu, istek ve hayallerimizi genişletebildiği gibi, bakmak istemediğimiz şeyleri, uzaklaştırdığımız, halının altına süpürdüğümüz şeyleri de genişletebilir. şişeleyin çünkü yüzleşmek çok acı verici veya rahatsız edici.

Jüpiter Retrosu, bunun bir kısmını bizim için yüzeye çıkarabilir. Karşılaştığımız bir durumun karanlık tarafına, bir ilişkiye, hatta sadece kendi psişemize ışık tutabilir.

Olaylar görüş alanına genişlediğinde, daha fazla ayrıntı, daha büyük bir perspektif ve daha derin bir gerçeği görmemizi sağlar. Ne kadar çok bakarsak, kendi kristal küremize ne kadar çok bakarsak, görme ve götürme olasılığımız o kadar artar.

Bu Jüpiter Retrosu altında ne ortaya çıkarsa çıksın, daha derine bakmaktan çekinmeyin. Görüş alanınızın genişlemesine izin verin ve resme ne geliyorsa ona açık kalın. Sadece yeni bir bakış açısı kazanabilir veya olayları daha yüksek ve daha doğru bir bakış açısıyla görebilirsiniz.

Bir gezegenin geri hareket ettiği ve istasyonların doğrudan doğruya hareket ettiği gün en güçlü günlerdir, bu yüzden en çok dikkat etmek isteyeceğiniz noktalar bunlardır.

Jüpiter Retrosu Geçmişe Dönmemizi Sağlıyor

Retrogradlar ayrıca, hala dikkatimizi gerektiren şeyleri değerlendirmek, tekrar gözden geçirmek ve gözden geçirmek için geçmişe bakmamızı gerektirir. Bu gerilemede kapsadığımız dönem Mayıs 2022'den Temmuz 2022'nin başlarına kadar.

Bu süre zarfında hayatınızda önemli bir şey olduysa, bu Jüpiter Retrosunun daha fazla içgörü, daha fazla netlik ve yeni, genişletilmiş bir görüş getirmesini bekleyin.

Her zaman olduğu gibi, bu enerjiyi canlandırmak için onunla çalışmanız gerekir. Bunu, niyet belirlemek için Jüpiter Retrograd enerjilerini kullanarak yapabilir ve bu günlük istemleri ve alıştırmaları deneyebilirsiniz.

Jüpiter Retrograd Egzersizleri

1) Önünüzde bir kristal küre varmış gibi davranın, geleceğinizde neyin tezahürünü görmek istersiniz?

2) Sizi rahatsız eden bir sorunu düşünün. Mükemmel bir dünyada, bu senaryo sizin için nasıl çözülür veya daha kolay hale getirilir? Aklınıza gelen her şeyi yazdıktan sonra, bunlardan herhangi birinin şu anda gerçekten mümkün olup olmadığını düşünün, eğer mümkünse, bu planları bugün nasıl uygulayabilirsiniz?

3) Bu Jüpiter Retrosu, kaderimizi genişletebilir ve mevcut umutlarımıza ve hayallerimize yakıt eklememize izin verebilir. Kaderinizin genişlediğini nasıl görmek istersiniz? Mevcut umutlarınıza ve hayallerinize hangi yeni fikirleri ekleyebilirsiniz?

4) Mayıs – Temmuz 2022 döneminden geriye bakın, hayatınızda neler genişledi? Neler sözleşmeli? Daha fazla ne görmek istersiniz?

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık