Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

CTF Medikal Astroloji Seminerimizi Gerçekleştirdik

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Medikal Astroloji Seminerimizi Gerçekleştirdik. İbni Sina'dan Hipokrata onlardan günümüze gelen derin bilgilerini paylaşabilmenin mutluluğu içerisindeyim. Dilerim Tüm dünyada olduğu gibi Güzel Ülkemiz de Astroloji üniversiteleri en kısa sürede eğitim öğretime başlar ve MEDİKAL Astroloji de tıp fakültelerinde ki yerini alır.
şenay yangel cerrahpaşada

Tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat’ın “Astroloji bilmeyen hekimin kendine hekim demeye hakkı yoktur” sözü de Medikal Astroloji’nin o dönemden günümüze gelen önemini göstermektedir.

Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin hayata dair her şeyde olduğu gibi sağlığımız üzerinde önemli etkileri vardır. Bunlar, bizlerin doğum haritamızda bulundukları ev burç ve birbirleri ile yaptıkları açılara göre sağlığımızla ilgili konularda bize rehberlik eder.
Ortaçağ Avrupasın da Astrologlar saygın bilim insanlarıydı. O dönemde Doktorlar genellikle yıldız çizelgeleri içeren özel takvimler (ve almanakları) kullanırlar ve hastalıkların tanımlarında yıldızların konumlarından faydalanırlardı. Bu almanakları çoğu hastalara karmaşık fikirleri açıklamakta yardımcı olarak kullanmışlardı. Yukarıdaki resim gezegenlerin insan vücudunda temsil ettiklerini açıklayıcı diyagram için düşünülmüştü 1399 tarihli bir almanak bir 'Zodyak adam' vücudun her bölümü üzerinde astrolojik oluşumlar (ya da gezegen işaretleri) kuralı ile belirlenmiştir.

Astrolojik Antik çalışmalar 12 burç ve gezegenler üzerinden Arapça'dan Latince'ye çevrilen 13 üncü yüzyılda ve günümüzde Avrupa'da günlük tıbbi uygulamaların bir parçası haline geldi. Bu konuda (AD 129-216 Yunan fizyolog Galen) Bitkisel İlaçlarla tıbbı birleştirdi. 1500'lerin sonuna gelindiğinde, Avrupa'da doktorların cerrahi uygulamalar kanamalar komplikasyonlar gibi tıbbi prosedürleri, Müdahaleye geçmeden önce ayın konumunu hesaplamaları tıbbi literatüre girmiştir. Başlıklı pek çok konuyu ele alarak seminerimizi gerçekleştirdik.

ASTROLOJİ DÜNYASININ USTA İSMİ ŞENAY DEVİ'YE CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN SEMİNERDE BÜYÜK İLGİ!..

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.
Dr.Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık