Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcunuza Göre Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Her burcun kendine özel stresle başa çıkma yöntemleri mevcuttur. Peki sizin burcunuz için stresle başa çıkabilmenin en pratik yollarını merak ediyor musunuz? O halde sizler için hazırladığımız bu özel yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Koç

Koç burçlarının hayatlarında farklı meşguliyetleri ve sorumlulukları bulunmaktadır. Genel olarak dinlenmek ve nefes almak için bile fırsat bulamayan bu burcun mensupları doğalarından gelen enerjiyle bütün bir hafta boyunca idare edebilirler. Ancak enerjinin azaldığını hissettikleri zaman kendilerini ve etrafındaki insanları hayal kırıklığına uğrattıklarını hissederler. Haftanın en az 1 gününü çalışmadan geçirebilmeyi başaran koç burçları bu stresli durumdan kurtulabilirler.

Boğa

Boğa burçları güçlü iş etiğine ve disiplinine sahiptir. Üstlendikleri her işi başarılı bir şekilde zamanında bitirmek isterler. Başarısızlıklar boğa burçlarının hoşuna gitmez. Bazen etrafındaki insanların duyguları konusunda aşırı hassas davranabilen boğa burçlar insanları kırmak ya da anlaşmazlığa düşmeyi pek istemezler. Boğalar için stres ile başa çıkabilmenin en iyi yöntemi kendisine karşı biraz daha anlayışlı ve hassas davranmasından geçmektedir. Diğer insanların duyguları ve reaksiyonları üzerinde kontrol sahibi olmayacaklarını bilen boğa burçları stresli durumlar ile daha iyi başa çıkabilirler.

İkizler

İkizler burcu kompleks bir yapıya sahiptir. Zihinleri sürekli değişebilen ikizler burçları ara vermeksizin düşündükleri zaman aşırı derecede strese girebilirler. Genellikle iyimser olan ve sağlıklı iletişim kurabilen ikizler burcu hayattan keyif almak istediği zaman aynı enerjiyi paylaşabilecekleri insanlarla vakit geçirmek isterler. İkizler burcunun strese girmesinin sebepleri arasında ise kendi zihin ve düşünceleri yer almaktadır. Bunun için ikizler burcunun pozitif enerjili kişiler ile sosyalleşmesi ve aynı zamanda düşüncelerini kontrol etmesi gerekmektedir.

Yengeç

Genellikle yanlış anlaşılan ve kolay bir şekilde kırılabilen yengeç burçları kabuklarına çekilmeye meyilli bir burçtur. Kendilerini güvende hissetmeye ihtiyaç duyan yengeç burçları bunu hissedemedikleri zaman stres dolmaya başlarlar. Burada yapacakları en doğru şey ise başkalarına güvenmek ve sığınmak yerine ihtiyaçları olan güven duygusunu kendi içlerinde yaratmak olacaktır.

Aslan

Aslan burçları hayatlarında çoğu şeyi kontrol altında tutmak ister ve bunu yapamadıkları zaman strese girerler. Spot ışıklarının üzerinde dolanmasından hoşlanan aslan burçları farklı ortamlara girmekten de çekinmezler. Ancak kontrolü kaybettiğini hisseden aslan burçları kolay bir şekilde strese girebilmektedir. Bunu yenebilmek için ise işleri biraz oluruna bırakmayı öğrenmeleridir.

Başak

Başak burçları tıpkı ikizler burçları gibi çok fazla düşünmeye meyillidir. Düşünme süreçleri mantıklı işlerse ve olaylar istedikleri gibi giderse bile harekete geçmekten kaçınabilirler. Düşüncelerini düzenleyecek listeler yapamazlar. Kolay bir şekilde strese girebilen başak burçları kendilerini acımasız bir şekilde eleştirmeye yatkındır. Stresi yenmek isteyen başak burçlarının duygu ve düşüncelerini yazıya dökmesi ya da insanlar ile paylaşması rahatlamalarına yardımcı olabilir.

Terazi

Terazi burçları kendilerine haksızlık yapıldığı zaman kolay bir şekilde strese girebilirler. Çatışmalardan ve tartışmalardan hoşlanmayan terazi burçları karşılarındaki kişiyi kırmamak için doğru kelimeleri seçmek konusunda uzun süre düşünebilir. Dengenin sembolü olan terazi burçları çözümlenmeyen olaylardan da hoşlanmamaktadır. Uyum sağlamak konusunda başarılı olan terazi burçları kendi canlarını sıkan şeyler olduğu zaman çok fazla dışarıya açılamazlar. Bu sebeple, terazi burçlarının sıkıntılı durumlarda karşılarındaki insanlar ile duygularını paylaşması gerekmektedir.

Akrep

Akrep burçları da yengeç burçları gibi son derece hassas yapıya sahiptir. Kabukları arkasına saklanmayı tercih eden akrep burçları özel alanlarına sahip çıkmayı sever. Kin tutma eğilimleri olan akrep burçları kendilerine yapılan yanlışlar için insanlardan intikam alma peşine düşebilirler. Ancak bu durum akrep burçlarını farkında olmadan strese sokabilir. Bunun yerine intikam almaktan vazgeçmeli ve hissettiklerini karşı tarafa konuşarak anlatarak uzlaşmayı denemelidirler.

Yay

Yay burçları kendilerini huzurlu hissedebilmek için hareket halinde olmayı tercih eder. Kendilerine asla ne yapmaları gerektiğini söyleyenlerden hoşlanmazlar. Sabırsız ve dürtüsel yapıya sahip olan yay burçları başkaları tarafından belirlenen sınırlara uymaları gerektiği zaman kendilerini yoğun stres altında hissederler. Bu tür durumlardan kurtulmak isteyen yay burçlarının duygularını kontrol etmeleri ve sürekli aktif olarak açık hava sporlarına yönelmesi tavsiye edilmektedir.

Oğlak

Oğlak burçlarının beklentileri her zaman yüksektir. Kendi ihtiyaçlarına duyarsız kalan oğlak burçları çalışmak ve çabalamaktan dolayı tekrar strese girebilirler. Etraflarındaki insanların ne yapmaları gerektiğini söylemekten ve akıl vermekten hoşlanan oğlak burçları aslan burçları gibi her şeyi kontrol altında tutmak istemektedir. Oğlak burçları, hayatın her zaman planlandığı gibi gidemeyeceğini ve biraz gevşemeye ihtiyacı olduklarını asla unutmamalısınız.

Kova

Kova burçları maceracı, yaratıcı ve espirili yapıya sahiptir. Bağımlılıklardan asla hoşlanmazlar. Özgürlüklerini sürekli olarak savunan kova burçları heyecan doludur. Ne yapıyor olursa olsunlar hep en iyisi yapmayı denerler. Ancak bazı zamanlar duygusal olabilen ve başkalarının fikirlerini asla dinlemeyen bir yapıya da bürünebilirler. Hata yaptıklarını da kabul edemeyen kova burçları bu durumlardan dolayı strese girebilir. Stresten uzaklaşmak isteyen kova burçlarının her zaman istedikleri yolda bir hayat yaşamayacaklarını anlamaya ihtiyaçları vardır.

Balık

Yaratıcı fakat ketum olabilen balık burçları, aşırı dikkat çekmekten hoşlanmazlar. Deşifre olmak balık burçları için her zaman stres kaynağıdır. Hatta özel alanlarını istila edenlerin negatif enerjili insanlar olduklarını düşünebilen balık burçları bu konuda strese girebilirler. Balık burçlarının kendilerini daha iyi hissedebilmesi için insan ilişkilerini düzeltmesi ve kendilerine zaman ayırması gerekmektedir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık