Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcunuza Göre Şifalı Bitkiler

Burcunuza Göre Şifalı Bitkiler

Koç

Koç burçları dinlenmek bilmek çalışma tempoları ve düzensiz yemek alışkanlıkları yüzünden sağlık riski altındadır. Migren, beyin, depresyon ve baş ağrısı, mide ağrıları yaşayabilirler.

Bitkisi: Isırgan Otu: (1 çay kaşığı ısırgan otunu 1 fincan suda 3-4 dakika kaynatarak kahvaltıdan yarım saat önce içebilirler.)

Boğa

Boğaların fiziksel dayanıklılığı çok yüksek ve sağlamdır, ancak yaşlandıkça daha fazla yemek yemeye başlayacak ve bu da kilo ile ilgili bazı sorunlara neden olabilir. Astım, romatizma, cinsel sorunlar, böbrek ve karaciğer hastalıklarına yakalanma eğiliminde olacaklardır.

Bitkisi: Çoban Çantası: (Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan suda kaynatıp 2-3 dakika bekletip içebilirler.)

İkizler

Hiperaktif olan İkizler aşırı yoğunluk, düzensiz beslenme rutinlerinden dolayı sıklıkla uykusuzluk, yorgunluk yaşar ve depresyon belirtileri gösterebilirler.

Bitkisi: Ayı Sarımsağı: Kabızlık, yüksek tansiyon ve doku yaşlanmasının yavaşlatılması için kullanılan bir bitkidir. Taze bitki yaprakları maydanoz gibi doğranıp salatalar ile tüketilir.

Yengeç

Yengeçler genellikle gastrit problemler, hazımsızlık çekerler. Sindirim sistemi problem olacağından çok fazla su içmeli ve tuzlu yiyecek, alkollü içeceklerden kaçınmalıdır.

Bitkisi: Zerdeçal: Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, öksürük için etkilidir, bağışıklığı güçlendirir. Limon ve bal ile karıştırılarak çayı içilir.

Aslan

Aslan burçları çoğunlukla güçlü ve sağlıklıdır. Bununla birlikte ilerleyen yaşlarda bel-sırt ağrı sorunları, kalp, göz ve mide sorunları yaşayabilirler.

Bitkisi: Ebegümeci: Düzensiz tiroksin salgısı için ideal, şifalı bir bitkidir. Gastrit mide ve bağırsak ülserinde, tiroit hastalıklarında etkili bir bitkidir. Bir fincan soğuk suda 6-8 saat bekletilen ebegümeci çayı daha sonra ısıtılarak içilir.

Başak

Başaklar sağlık bilincine sahiptir ve genellikle egzersiz yapar. Fakat kalça, bağırsak ve sinir sistemi sorunları ile karşı karşıya kalabilirler.

Bitkisi: Altınbaşak: Psikoloji için idealdir. 250ml suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın, demleyin ve günde 2 kez için.

Terazi

Terazi burçlarında, boşaltma işlevleri, böbrekler, yumurtalık, sırt ağrısı ya da diyabet oldukça yaygın rahatsızlıklardır.

Bitkileri: Çıban Otu, Zeytin yaprağı: Çıban otu sinirlerinin yatışmasına çok iyi gelir. Bir fincan suda bir çay kaşığı çıban otu kaynatılır, demlemeye bırakılır, sıcak olarak içilir. Zeytin yaprağı ise kuvvetli iltihap giderici ve ağrı kesicidir. Çıban otu ile aynı şekilde hazırlanır.

Akrep

Akrepler endokrin hormonu düzenli çalışmadığında zihinsel rahatsızlıklara duyarlı olabilirler. Akrepler ayrıca cinsel sorunlardan da muzdarip olabilirler.

Bitkisi: Calendula-Melisa: Melisa yapraklarının da sulu özütünün uçuk virüsü üzerindeki antiviral etkisi kanıtlanmıştır. Bir tutam Melisa 2 fincan kaynamış suda demlenerek içilebilir.

Yay

Yay, kalçaların etrafındaki bölgeyi ve uyluk bölgelerini yönetir. Bu insanların maruz kaldıkları hastalıklar çoğunlukla bu ve alt karın gibi alanları içerir. Siyatik da onlarla ilişkilidir.

Bitkileri: Gece Çuha Çiçeği ve Ökse Otu: Gece çuha çiçeği yağı, metabolizmayı düzenler, yağ yaktırır. Ökse otu ise pankreas üzerinde çok kuvvetli bir şifa kaynağıdır. 1 çay kaşığı bitki 1 fincan soğuk suda bırakılıp, sabah hafifçe ısıtılıp içilebilir.

Oğlak

Tam işkolik olmakla Oğlaklar, bazen ne kadar gergin olduklarını fark edemeyebilirler. Artrit, deri rahatsızlıkları, romatizma, egzama ve kemik hastalıklarından muzdarip olabilirler.

Bitkileri: Binbirdelik Otu ve Ada çayı: Özellikle romatizma, siyatik, ishal, uykusuzluk gibi konularda etkili bir bitkidir. Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynak suda haşlanır, demlenir ve ılık olarak içilir.

Kova

Kovalar her türlü bağımlılık, stres, uykusuzluk, huzursuzluk vb. sinir sistemi ve rahatsızlıkları konusunda dikkatli olmalılar.

Bitkisi: Kırlangıç Otu: Kanın temizlemesinde etkilidir, göz hastalıklarına şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitkiyi, bir fincan kaynar suda haşlayarak demleyip kullanabilirsiniz.

Balık

Balıklar dalgalanan duygularından dolayı yemek yeme eğilimi göstereceklerdir. Ayak şişkinlikleri olabilir. Bu insanlara fazla iş yükü ve unutkanlıktan kaçınmak için ellerinden geldiği kadar dinlenmeleri önerilir.

Bitkisi: Karahindiba: Bu bitkinin banyosu ayak şişlikleri ve ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Çayı için 500ml soğuk suda bir karahindiba kökü bekletilir. Sabah, yemek öncesi ve sonrası birer yudum içilmelidir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık