Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Bagua Aynası Nedir?

Bagua Aynası Nedir?

Eğer daha önce Feng Shui felsefesi ile ilgilendiyseniz bagua aynasını mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu felsefeye göre bulunduğu yere koruma sağlayan bagua aynasının son derece güçlü olması da dikkat çekiyor. Hatta bu ayna o kadar güçlü ki, eğer yanlış kullanılırsa iyilik yerine kötülük de getirebiliyor. Bu nedenle asla gelişigüzel şekilde satın alınıp asılmaması gereken bir obje olduğunu belirtelim.

Merkezin yuvarlak şekilde kesilmiş bir ayna bulunan bagua aynası sekizgen forma sahip olur. Bazı modellerin bir tarafında ayna bulunurken diğer tarafında da trigramlar olur. Çerçevenin ya da aynanın nasıl dekore edileceğine dair kesin bir kural yok. Buna bağlı olarak farklı şekilde dizayn edilmiş olan pek çok model bulabilirsiniz. Rengi ise kırmızı, gold ve yeşildir. Çerçevenin her iki bölümünde ise yaşamın bir tarafını simgeleyen 3 çizgi yer alır.

Bagua aynası tipleri

Genel olarak bu aynanın 3 farklı tipinin olduğunu belirtelim. Düz şekilde olabilen bagua aynaları aynı zamanda içbükey ve dış bükey şekilde de olabilir. Düz olanlar hem iyi hem de kötü enerjiyi yansıttıkları için nötr olarak değerlendirilirler. Bu ayna tipi hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyorken, içbükey ve dışbükey tasarıma sahip olanların sadece dış mekanda kullanılması gerekiyor.

Kötü enerjinin içeriye girdiği durumlarda ve koridorlarda, sıkıntılı bir komşunuz olduğunda ya da sıkıntılı bir mekan evinize yakınsa bu aynalardan yardım alınabilir. Ayna tarafı sıkıntıya, trigram tarafı da evin içerisine bakacak şekilde asılmalıdır. Böylece sıkıntıyı geri gönderirken hane içi de korunmuş olur.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık