Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Avni Yıldırım ile Astroloji Röportajı

Bu hafta konuğumuz Türkiye 'de boksa farklı bir boyut getiren dünya da ülkemizi başarı ile tanıtan boksörümüz Avni Yıldırım.

Öncelikle seni canı gönülden tebrik ediyorum Boks dünyasında ülkemizi başarı ile temsil ediyorsun.

1.) Boksör olmaya nasıl karar verdin?

13 yaşında mahallede bakkal bir abimiz boks yapıyordu hobi olarak bende spor yapmak amaçlı başladım daha sonra boksu sevdim ve kendimi boksa adadım o günlerden bugünlere geldim.

2.) Çok önemli bir maçı büyük bir haksızlıkla arkanda bıraktın, itiraz ettin kabul edildi ve şimdi yeni bir süreç seni karşılıyor bu dönemde yaşadıklarını bir kaç cümle ile paylaşırmısın bizler ile.

Ablacım Altın Kemer’i zaten elimizden çaldılar. Bunu bütün Dünya gördü. 10.raundda maç bitti, zaten maçın bitimine 2 raund kalmıştı. 2 raund kala maçı kestiler. 2 raund kala maçı bitirilmesi; Dünyada böyle bir şey en son 1984 yılında yapılmış ve kaşı açılan boksör galip gelmiş. Maçı bitirdik, bütün Dünya ayağa kalktı, ülkemiz ayağa kalktı. Bizde 2 gün sonra WBC federasyonuna gittik, itirazlarımızı yaptık. Daha sonra itirazlarımız sonuç verdi, halkımız bize çok sahip çıktı.  Çok baskılar yapılmış, hatta bir kaç Türk Avukat vardı, gitmişler, federasyona dava açmışlar. Sonra ülkeme döndüm. Türkiye Havalimanı’nda o karşılamayı gördüm ve dedim ki bir Altın Kemer kaybettik ama çok şey kazandık. Halkımızın sevgisini kazandık, Türk halkı bizi bağrına bastı. Allah razı olsun hepsinden. Şimdi inşallah bundan sonra Altın Kemer’in peşinde olacağız, inşallah Altın Kemer’i ülkemize getirmeye çalışacağız.

3.) Avni Yıldırımı 3 kelime ile tanımlar mısın?

Azimli, Güvenilir, İnançlı.

4.) Olimpiyatlarda kadın ve erkek sporcularımızın başarı şansını nasıl görüyorsun ve Olimpiyatlarda neden bizim ülkemizin sporcularda başarıyı yakalayamıyor?

Lobi gücümüz zayıf olduğu için olimpiyatlarda haksızlıklara maruz kalıyoruz ve bundan dolayı kaybediyoruz. Dünya boksunda boks fedarasyonunun daha aktif olması lazım Almanya İtalya Fransa Azerbaycan gibi ülkeler boksta lobisi güçlü ülkeler olduğundan dolayı haklarını muhafaza ediyorlar. Bizim bu anlamda çok çalışmamız lazım.  İsim vermiycem. Burdan Amerika’ya oyunculuk eğitimi almaya gidiyorum diyerek 3,5 tane alışveriş yapıp ülkeye gelip haber olanlar var. Oyunculuk eğitim alıp geldim diyorlar. Haberler artık belli bir kesime hitap ediyor. Çünkü bana göre herkes ünlü Türkiye’de. Şu gariban halka her gelen Star’ım diyor, halkımızı kandırıyoruz.

5.) Türkiye de boksun hak ettiği yerde olduğuna inanıyormusun? Gelmesi için neler değişmeli?

Hiç düşünmüyorum. Bundan sonra olur mu? Olacağını da sanmıyorum. Boks üvey evlat gibi ülkemizde. Ben Boksu bir yerlere getirmeye çalıştım ama  şimdi ben tek başına ne yapabilirim ki? Birilerinin birşeyler yapması lazım. Boksun Türkiye’de değerini arttırmak lazım. Amerika’da 7 haneli rakamlara imza attım yeni maçlar için.  Düşünün  2 maç karşılığı bu paralar ödeniyor. Eskiden Boksa 2., 3.  Sınıf spor olarak bakıyorlardı burda. Farklı bakıyorlardı Şimdi bakış açıları değişti bize karşı. Allah nasip ederse Dünyanın 28 Eylül gecesinde ben de katılıcam, tüm dünyanın gözü orda olacak.

6.) Aslan burcusun özelliklerini taşıdığını düşünüyormusun ve gökbilim astroloji hayatınının neresinde?

Kesinlikle düşünüyorum. Sen daha iyi biliyorsun abla. Güneşin enerjisini ruhunda taşıyan, mert, yetenekli, öfkeli, yaratıcı, güzel yaşamaktan hoşlanan, girdiği ortamda dikkat çeken, istediklerini başarma yeteneğine sahip olma noktasında hiç vazgçmeden mücadele eden yapımla sanırım tam bir Aslan burcuyum.

Aslan burcu erkeği’nin özellikleri: Oldukça gururlu ve otoriter bir yapıları vardır. Övülmek, beğenilmek ve ilginin sürekli üzerinde olmasını ister. Özel günler onun için çok önemlidir. Sürprizlerden çok hoşlanır. Öfkelendiği zaman beraber olduğu kadının kendisini sakinleştirmesini bekler. Aslan erkeğisevdiği kadına karşı kıskançtır. Sevdiği kadına jestler yapmaktan memnun olur. Sahip olduğu olanaklara göre, hediyelerle sevgisine verdiği önemi ifade etmeye çalışır.

7.) Motivasyon sağlarken seni en çok etkileyen şey ne? Antrenmanlara ve maça çıkarken nasıl bir ruh hali içinde oluyorsun?

Başarıya açım. Para 2. Planda benim için. Şu an tek amacım başarılı olmak. Başarısız olursan hiç bir şeyin  kalmaz. Başarılı olmak zorundayım diyerek motive ediyorum kendimi.

8.) Ringe çıktığında ne hissediyorsun? Olumsuz yorumlar geldiğinde etkileniyormusun?

Çok büyük bir yük. Bütün Dünya seni izliyor. 80 milyonluk bir halkın omuzlarında yükünü taşıyorsun. Çok ağır bir yük.  Demoralize olmuyorum, çünkü biz artık Dünya’nın gündemine oturduk. Sadece ülkemize üzülüyorum. Ülkemizden o değeri görmediğimize üzülüyorum. Çünkü bize Almanya sahip çıkmış. Her yerde Düsseldorf, Münih kapılar bize ardına kadar açık. Ülkemizde bir şeyler  ters gidiyor, gerçek değerlerimize sahip çıkmıyoruz.

9.) Aşka inanıyormusun?

Aşk’a inanıyorum. Aşık olamıyorum. Aşkın beni bulmasını bekliyorum.  Rocky in eşi Adrien’ın gibi hayatımı paylaşacağım biri ile kalbim birleşsin istiyorum.

10.) Yaşamına Yurtdışında mı Türkiye’ demi devam etmeyi düşünüyorsun?

Ben Dünya’yı gezdim. Bir tane ülkemiz var. Ülkemizde 10 kişiden 8’i yurtdışına gelmek için can atar. Burda ki insanlar da vatan hasretiyle yanıp tutuşuyorlar, İstanbul’a aşıklar. İnsan ulaşamadığının delisi, ulaştığının nankörü.

11.) Hayat felsefen nedir?

Samimiyetsiz insandan nefret ediyorum. Samimiyetsiz insan bana selam dahi vermesin. Çünkü iyi olan değil, iyi oynayanların dünyası olmuş. Ben kendim gibi özü sözü bir insanlar ile  hayatımı geçirmeyi tercih ediyorum.

12.) En büyük korkun, en sevdiğin özelliğin?

Korkum yok. En önemli sevdiğim özelliğim azmim.

13.) Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersin.

Gerçek değerlerimize sahip çıkalım. Çakma starlarla ülke tanıtımı olmaz.

Çok teşekkür ediyor yolun açık olsun diyor seni ilgi ile takip etmeye devam ediyoruz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık