Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Saba Tümer ile Astroloji Röportajı

“Aşk’ı oyun zannedenlerle işim yok”

Bu hafta başarılı sunucu gazeteci yazar güzel arkadaşım Saba Tümer köşemizde konuğumuz.

1.) Nefis bir kitapla yazarlığa başarılı bir giriş yaptın kitaptan biraz bahseder misin?

Çok teşekkür ederim Şenay’cığım. Tabi ki bahsederim. Mutluluk 21 günde kitabın adı. Bu benim kendimle ilgili bir yolculuğun işe yaraması ve işe yaradıktan sonra bunu herkesin mutluluğa hakkı var, herkes mutluluğu tercih etmeli diye kitap haline dönüştürdüm. Ben hep şu ana kadar, dıştan kahkahalarımla hep bir takım yaralarımı örtmeye çalışıyordum. Bir takım şeyleri onlarla unutmaya çalışıyordum. Sonra baktım ki kahkahalarımı atamaz oldum. Yani önceden içimden geliyodu, içimden gelemez olunca da dedim ki noluyor bana?

Sonra anladım ki meğer içerde benim kamufle etmeye çalıştığım şeyleri temizlemem gerekiyormuş. İçten dışa yöneldim. Bu benim içsel yolculuğum, kendimle ilgili birçok bilgi var içersinde. Hiç kimsenin bilmediği şeyler. Şimdiye kadar hiç kimseye anlatmadığım şeyler. Gerek ailemle, gerek aşk hayatımla, özel hayatımla, iş hayatımla ilgili. Yani parayı kendine nasıl çekersinden tut, endişelerden, kaygılarımızdan nasıl kurtuluruz? Hayır demeyi nasıl öğrenebiliriz? gibi bir çok bilgi var içerisinde.

2.) Yakın zamanda bir tv programı var mı projelerin neler?

Yakın zamanda televizyon programı yapmak istiyorum. Artık zamanı geldi çünkü tekrardan ekranlara dönmenin. Çok güzel bir şekilde dinlendim, çok güzel bir şekilde kendime geldim. Kitabımı da yazdım, rahatladım. Şimdi artık insanlara, izleyicilerime daha çok mutluluğu aşılamanın dönemine geldiğine inanıyorum.

3.) Yay burcusun yönetici gezegenin Jüpiterin yansıması ile şen kahkaların yıllara meydan okuyan enerjin pek çok kişiye pozitif bir şekilde yansıyor enerjinin bu kadar güçlü olmasının sırrını paylaşırmısın bizimle? 

Sonuçta o Allah vergisi diye düşünüyorum. Ama bence burdaki en büyük  şey samimiyet. Yani çünkü dışarda nasılsam; normal hayatımda, özel hayatımda, ekranlarda da aynı şekildeydim, aynı şekildeyim. Tabii kendi enerjimi korumak için de tabiki de çok enerji harcıyorum. Sonuçta ekranların önünde bütün enerjini harcıyorsun bir taraftan. Onun için hayatım, arkadaş detoksu yaptım. Hayatımdaki çoğu insanı enerjimi çekenleri, daha doğrusu enerji vampirlerini bir şekilde hayatımdan çıkardım. Sokaklardan besleniyorum. Dışarıdan besleniyorum. İnsanlardan besleniyorum. İnsan seviyorum ben. İnsan sevdiğim için de daha doğru ve daha güzel bir şekilde besleniyorum. Böylelikle onu da insanlara yansıtıyorum.

4.) Meslek hayatında yapmak istediğin en büyük hayalini bizler ile paylaşır mısın?

Ben öyle çok fazla hayaller, hedefler kuran bir tip değilim. Çünkü hayatın ne getireceğini bilemiyorsun. Onun için de hayatın akışına doğru en iyi şekilde idare etmeye çalışıyorum. Hani şöyle böyle hedefim olsun, şurda olayım, burda olayım demiyorum. Hayat getirirse getirir. Mesela Benim düşüncem, hedefim  Ana haber’di. Oraya gidemedim. O yolculukta başarısız oldum. O zaman programcılığa geçtim mesela. Meğerse hayat amacım da buymuş onu anladım daha sonra. Habercilikte boşu boşuna kürek çekiyormuşum ben. Onun için de kitabım da mesela “başarısızlık diye bir şey yoktur, başarısızlık hayatın yanlış yolda gidiyorsun demesinin bir şeklidir” dedim. İnsanların hayatındaki başarısızlıkları da kabul edip doğru şeyi, doğru yolu bulmaya çalışması yani gelen sinyalleri, mesajları doğru bir şekilde okuması çok önemli bence. Valla en çok istediğim şey bir Oprah Winfrey, bir Ellen DeGeneres programına konuk olmak veya onların benim programıma konuk olması diyebilirim.

5.) Hayatta en büyük pişmanlığın nedir?

Pişman olmayı sevmiyorum ben. En büyük pişmanlığım; o çok duygusal bir şey. Ondan da kitabımda bahsetmiştim. Teyzemle İstanbul’a taşınırken, vedalaşırken sarılmamıştım teyzeme. Kötü olucam, ağlıycam falan diye. O bana sarılmak istemişti, zaten bir ay sonra gelicem ziyarete dedim. Ama bir ay sonra onun cenazesine geldim. En büyük pişmanlığım o.

6.) Astroloji senin hayatında önemli bir yere sahip. Astrolojiden nasıl faydalanırsın?

Çok kritik yerlerde Astroloji’den faydalanmayı tercih ediyorum. Mesela benim programcılığı seçmem, oraya yönelmem de Astroloji sayesinde oldu. Kendimi keşfetmekte  kullanıyorum, mantıklı bir şekilde kullanıyorum. Senin kitabında da yazmıştım zaten; yağmur yağıcaksa şemsiyeyi alıp çıkmayı öğreniyorum Astroloji’den. Kendimi keşfetmekte kullanıyorum.

Şenay Hanımdan cevap: Çok doğru bir şekilde kullanıyorsun, bu çok önemli. Ülkemizde her önüne gelenin kendine astrolog dediği koskoca bir sistemden faydalanamadığı bir durum var. Tarih boyunca tüm bilgelerin, kralların, padişahların, bugün hala devlet başkanlarının, önemli isimlerin kullandığı gibi kullanıyorsun. O yüzden sana teşekkür etmek istiyorum. Gökler rehberin yolun ışık olsun.

7.) En sevdiğin yönlerin nelerdir?

Samimiyetimi, vicdanlı olmamı seviyorum. Hesapsız olmamı seviyorum. Kimseyle menfaat, çıkar ilişkim yok. B,C planları olan biri değilim. Bir yerlere gelmek için kimseyi basamak olarak kullanmıyorum. Gerçekçiyim, harbiyim. Kendime karşı da, başkalarına karşı da objektifim. Senin duymak istediğin şeyi hissetmiyorsam söyleyemem ben. Kendi açımdan bakıp kendi gördüğümü söylemem lazım ki arkadaşlığımız, dostluğumuz, herhangi bir şekilde ki ilişkimiz iyi ve sağlam bir şekilde ilerleyebilsin.

8.) Seni en çok ne sinirlendirir?

En çok nankörlük. Vicdansız insanı, olduğu gibi davranmayanı  sevmem. Bazı insanlar vardır, mangalda kül bırakmaz, iş ciddiye binince yok olur. Elini taşın altına koymayan, ne suya, ne sabuna dokunmayan insanı sevmem. Aptal yerine koymaya çalışan insanı sevmem. Ben çok zeki bir kadınım. Karşımdakinin beni aptal yerine koymaya çalıştığını anladığım anda çok fevri davranabilirim, çok soğuyorum. Ne gerek var öyle şeylere.
Sen giderken ben yolu asfaltlayarak dönüyordum.

9.) En çok anlaştığın burçlar hangileridir?

Yengeç, Koç’larla çok iyi anlaşırım. Karşı grup su grubu ile iyi anlaşırım, Yengeç, Balık

İkizler yorucu, Terazi de bazen bir dengesizlik oluyor, yoruyor beni.

10.) Saba Tümer'i 3 cümle ile ifade eder misin?

Eğlenceli, gizli duygusal, kitap gibi. Ne yaparsam yapayım keyif almayı seviyorum.

11.) Aşk senin için anlamı nedir? 

Aşk, benim için yaşam enerjisi.Aşık değilim, olabilirim, artık aşık olmak istiyorum. Çok uzun dönem hayatıma kimseyi sokmadım.İçimdeki o duyguları tekrar canlandıracak birinin hayatıma girmesini istiyorum, izin veriyorum. Artık bana huzur verecek birini istiyorum. Huzurlu bir şekilde ilerleyecek tatlı bir yol arkadaşı. Bir şeyleri paylaşabilmek çok önemli. Oyunlar olan ilişkiler bana göre değil. Aşkı oyun zannedenlerle işim yok.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık