Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Astrolojide Zayıf ve Zararlı Gezegen Yerleşimleri

Astrolojide sorunlu zayıf zararlı gezegenler ve  evler konusu çok merak edilenlerin başında gelir bu özel terim her zaman yeni başlayanların kafasında bir soru ortaya çıkarmaktadır. Makalelerimin çoğunda “etkilenen gezegenler”den bahsederim ve bir gezegeni veya bir evi hasta yapan kuralları bilmek gerekir.

Üzüntü teriminin kendisi, kendisiyle ilişkilendirilen olumsuzluğu gösterir ve evrende, içinde gezegenlerin veya evlerin bulunmadığı tek bir burç yoktur. Hayatımızda sorun bu şekilde ortaya çıkar ve ızdırap, öğrenmenin bir yolunu açar. Tıpkı gezegenlerin zayıflığından dolayı ortaya çıkan Neechabhanga Rajyoga gibi , aynı şekilde, gerekli yerleşimler mevcut olduğunda Vipreet Rajyoga'yı da aynı şekilde üretebilir .

Ayrıca, ızdırap, zayıflıktan farklıdır ve her ikisi de hayatı farklı bir şekilde etkiler. Genel olarak, zayıflığın gezegenlerin veya evlerin tam potansiyelini gerçekleştirmemesine yol açacağı söylenebilir. Örneğin, zayıf bir Venüs, evliliğin geç kalmasına veya hiç evlilik olmamasına neden olabilirken, Venüs, etkilendiğinde eş ile kötü bir ilişkiye veya karısıyla sağlık sorunlarına yol açabilir. Her iki durumda da BTW farkı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca az önce verdiğim örnek çok genel bir örnek ama ızdırabı anlamanız açısından önemli bir örnek.

Bir gezegenin veya evin etkilenip etkilenmediğini bilmek için aşağıdakiler uygulanmalıdır. Evler söz konusu olduğunda, efendisi etkilenirse, o etkilenen gezegenin sahip olduğu ev üzerinde ıstıraba yol açacaktır.

1. Bir gezegen, Satürn, Mars, Rahu ve Ketu olan doğal zararlılarla birleştiğinde etkilenir.
Burada bu zararlılar, söz konusu gezegenin doğal anlamını yok edebilir. Örneğin Venüs, Satürn ile birleştiğinde gecikmeye ve kötü evlilik hayatına neden olacaktır. Aynı şekilde, diğer zararlıların söz konusu gezegenin anlamını etkilemek için kendi yollarına sahip olmaları. Venüs üzerindeki Ketu rahatsızlığı, rahatsız edici ve bazen şiddetli bir evlilik hayatına neden olacak ve ayrıca bir erkek durumunda gücü etkileyecektir.

2.Nokta 1, sadece birlik ile sınırlı değildir. Malefikler bir gezegeni görünüm ve değişim yoluyla etkileyebilir. Değişimin en güçlü ızdırap olacağı yerde.

3. Bir gezegen ya da ev 6., 8. ya da 12. lordlar tarafından açı alındığında onlara da ızdırap verir. Şimdi burada dinamik bir yaklaşıma ihtiyaç var. Doğal bir maleik, işlevsel olarak da yararlı olabilir ve her yükselen için bitkilerin rolünü bilmek çok önemlidir . Boğa ve Terazi yükselen için Yogakaraka olan Satürn gezegeni durumunda olduğu gibi . Bu gibi durumlarda, gezegenin gücünün doğru bir şekilde değerlendirilmesi gereken dengeli bir yaklaşım gereklidir. Örneğin,

Örneğin, Rahul Gandhi'nin durumunda, yükselen Terazi ile burcu, 7. evde Satürn'ü zayıflattı. Burada Satürn yoga karakadır, ancak zayıflama nedeniyle zayıflığı şimdiye kadar evlenmesine izin vermemiştir. Aynı durumun 7. evdeki Satürn ile yükselen Boğa burcunda olduğunu varsayalım. Burada, Satürn güçten düşmeyecek ve erdemli bir eşle iyi bir evlilik hayatıyla sonuçlanacak.

Böyle bir senaryoda dengeli bir dinamik yaklaşıma çok ihtiyaç vardır.

4. Bir gezegen 6., 8. veya 12. evlere yerleştirildiğinde etkilenecektir. 3 ve 4 numaralı noktalar, herhangi bir burçtaki en kötü rahatsızlık türüdür.

5. Yanan gezegenler de sıkıntıya yol açacaktır.

6. Gezegen savaşında mağlup olan bir gezegen de bir dereceye kadar etkilenmiş olarak kabul edilecektir.

7. Doğal malefik nakshatrada veya 6., 8. ve 12.lerin efendisi olan bir gezegen de ızdıraba yol açacaktır.

8.Bir gezegen sandviçi iki zararlı da o gezegende ızdırap yaratacaktır. Bir burç gezegeninde Ay 7. evde, Satürn 6. evde, Mars ise 8. evde olduğunu varsayalım. Böyle bir durumda Ay, Papakarti yoga olacak ve etkilenmiş bir gezegen olarak adlandırılacaktır.

Yukarıda belirtilen kurallar evler için de geçerlidir. Evler gezegenler tarafından yönetilir ve bir gezegen etkilendiğinde, bu aynı zamanda o gezegenin yönettiği evler üzerinde de acıya neden olur. Herhangi bir evin her iki tarafında da zararlı varsa, o ev Papakarti Yoga'dan etkilenecektir. Tıpkı gezegenlerin görünüş yoluyla kötücül katılımı gibi, yerleşimler ve değişim bir evi rahatsız eder. Bir evi rahatsız eden ek bir koşul daha vardır: Karka Bhavo Nasho. Erkekler için 7. evde Venüs, 5. evde Jüpiter ve 9. evde Güneş güçlü bir Karka yaratır.

Erkekler için 7.evdeki Venüs, 5.evdeki Jüpiter ve 9.evdeki Güneş güçlü bir Karka Bhavo Nasho yaratır. 7. evdeki Jüpiter de aynı durumu yaratır ve zayıf ve diğer güçlerden etkilendiğinde bir kadının evlilik hayatında ciddi bir sorun yaratabilir.

Bunlar, bir gezegen veya ev üzerindeki rahatsızlığı tanımlamanın en önemli ve genel yollarıdır. Etkilenen gezegenler veya ev, o gezegenin yönettiği bölgelerde sorunlara yol açar. Bu nedenle, herhangi bir yerde yazılı olan etkilenmiş gezegen veya ev gördüğünüzde, her zaman bu belirtilen koşullardan birinin mevcut olduğunu düşünün.

Hem ev hem de onu yöneten gezegen etkilenirse, o gezegenin doğal anlamı(statik) ve ev anlamı, yerlinin hayatında büyük bir gerileme olacaktır.
7. evin lordu olan Güneş'in 8. eve yerleştirildiğini ve aynı zamanda 7. evin etkilendiğini varsayalım, o zaman evlilikle ilgili sorunlar tüm yaşam boyunca iç huzurunu bozacaktır.

Etkilenen gezegenler, astroloji  yogalarının iyi etkilerini kolayca azaltabilir  ve örneğin, rahatsızlığın herhangi bir yoganın potansiyelini nasıl azaltabileceğini daha iyi anlamak için Gajakesari Yoga makalemi okumalısınız. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık