Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

16 Mayıs 2022 Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri

Tutulmalar - 2022

16 Mayıs 2022'de tam Ay tutulması gerçekleşecek ve karanlık bir tutulma olacak. Dünya, armatürlerin, Güneş'in ve Ay'ın ortasına gelecek, Ay'ı tamamen gölgeleyecek ve onu kan kırmızısına çevirecek. Bu nedenle 'Kanlı Ay' olarak da adlandırılacaktır. Ayrıca Saros serisinin ilk merkezi tutulması olacak.

Ay Tutulması Mayıs 2022
Bu Ay Tutulması, Güneş Boğa'da ve Ay Akrep'te 25°18'de, tam karşıtlık içinde (180 derece) gerçekleşecek. Ayrıca saat 12:14'te 1.4137 büyüklüğünde ve 84 dakika 53 saniye süre ile yüzeye çıkacak. Ay tutulması Hint astrolojisinde 'Chandra Grehaan' olarak adlandırılır. Bu ay tutulması, Akrep ve Boğa burcunun zıt kutup yıldızları aracılığıyla gerçekleşeceği için yoğun etkilere sahip olacaktır.

Kanlı Ay'ın Görünürlüğü

Kanlı Ay, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Pasifik Okyanusu ve Avrupa bölgelerinden görülebilecek.

Kanlı Ay Mayıs 2022
Kanlı Ay'ın Etkileri

Dolunay, Yeni Ay sırasında başladığınız şeyin zirvesi için bir vaattir. 16 Mayıs 2022'deki ay tutulması, duygusal kargaşaya yol açarak onu kaynama noktasına getirecekti. Romantizm zirvede olacak. Boğa ve Akrep, armatürlerin yerleştirildiği iki zıt kutup işaretidir. Bu nedenle, benimki (Boğa) ve sizinki (Akrep) arasındaki dengeyi kurmanız gerekecek, aksi takdirde bu güçlü enerjiler olumsuz olarak geri tepecektir. İkisini de yanında taşımak zorunda kalacaksın. Ay tutulması, istikrar ve dönüşüm arasında bir çekişme olacaktır. Boğa, kişisel değerleri, güvenliği, mülkleri ve maddi malları vurgular. Bu arada, Akrep değişimi ve paylaşılan malları vurgular. Boğa değişime direnir. Güneşin Boğa burcunda olması nedeniyle, hayattaki basit şeylerle mutluluk beklentisi ön plana çıkacaktır. Bu sırada,

Ayrıca ufukta parlayan dolunay, aydınlanma anlamına gelir. Gizli ve mevcut her madde bu süre içinde açığa çıkacaktır. İnsanlar, sonuçlarını düşünmeden gerçek arzularını ortaya koyan duygusal beyanlarda bulunacaklar. Bazı sırlar ve gizli gerçekler ön plana çıkıyor. Önümüzdeki aylarda bu açıklamaların sonuçlarını dikkate alacaklardır. Bu tutulma size ilişkileri, finansal durumu ve yakınlığı geliştirmek için enerji verecek. Bu zamanı en iyi şekilde kullanın.

Kanlı Ay'ın Etkileri

Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, çeşitli geleneklerde ay tutulmasının bilinen birçok etkisi olmuştur. Etkilerinden birkaçı aşağıdadır.

• Pişmiş yiyecekler ay tutulması nedeniyle sağlığı etkiler ve içme sularını da kirletir.

• Çıplak gözle doğrudan tutulmaya bakmak göze zarar verir.

• Hint geleneğine göre hamileler meyve ve sebze kesmez, aksi takdirde sakat bir çocuk doğar.

• Ayrıca, Hint geleneği, kanlı ayın çocuk sahibi olmak için cinsel ilişki için iyi bir zaman olduğunu iddia eder.

• Güneş tutulması sırasında cilt rahatsızlıklarının ortaya çıkması da yaygın bir inanıştır.

Ancak, bu inançlar sadece efsane olabilir. PubMed.gov tarafından yürütülen iki araştırma, Kanlı Ay sırasında uyku döngüsü, adet kanaması ve hormonların bozulduğunu ortaya çıkardı.

Bu Ay tutulmasının Zodyak İşaretleri Üzerindeki Etkileri

Koç burcu

Koç, bir duygu dalgası hissedeceksin. Destek için arkadaşlarınıza ve ailenize güvenin.

Boğa burcu

Sevgili boğa, doğuştan gelen en kötü korkuların su yüzüne çıkabilir. Onları tekrar gömmeyin, yüzleşin ve onlarla yüz yüze gelin.

İkizler burcu

Ay tutulması, ilişki sektörünüz üzerinde katı veya olumlu etkilere sahip olacak. Yeni başlangıçlar veya bir ilişkinin bitişi için bir zaman olabilir. Sakin ol İkizler.


Yengeç
Sevgili yengeç, yeni bir iş bulabilirsin. Bu tutulma mevsiminde bu arenada bolca şans var!

Aslan

Aslan, mali durumunu kontrol altında tut çünkü bu ay tutulması onlar üzerinde sert etkiler bırakacak.

Başak

Başak, nostaljiye düşmekten kaçının. Bunun yerine, kişisel yaşamınızda bir denge yaratarak bu ay tutulmasını kendi yararınıza kullanın.

Terazi

Terazi, bu tutulma sizin için iyi bir zaman olacak. Bazılarınız yeni bir romantizmde tepetaklak olabilir. Bu arada, bazılarınız sosyal yaşamlarınızda ve kariyerlerinizde başarılı olacaksınız.

Akrep

Duygusal kargaşa içinde olacaksın sevgili Akrep. Ancak, bir partner veya bir arkadaşınızın yardımıyla bu süreyi geçebileceksiniz. Mali durumunuzu kontrol altında tutun.

Yay

Yay burcu, kanlı ay sırasında sizin için birçok önemli değişiklik yolda. Onlara direnmeyin.

Oğlak

Kozmosun mistik yanı sizi cezbedecektir. Bu tutulma sizi doğuştan gelen bazı keşiflere götürecek!

Kova

Romantik hayatınızda bazı kaçınılmaz değişiklikler olacak, Kova. Gösteriye hazır olun!

Balık

Bu ay tutulması kariyerinize odaklanmanızı sağlayacak. Kişiliğinizi ve imajınızı inşa edeceksiniz. İyi çalışmaya devam etmelisin, Balık.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık