Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

16 - 18 Mayıs 2022 Algol Sabit Yıldızı Gökyüzünde Etkin Konumda

Algol, gece gökyüzümüzdeki en kötü şöhretli sabşt yıldız olarak bilinir ve 16-18 Mayıs tarihleri arasında kozmik gökyüzümüzde aktif olacak.

Eskiler Algol tarafından şaşkına çevrildi. Gece gökyüzünde parlak göründü, ancak ortadan kayboldu ve bir kez daha ortaya çıktı. Atalarımızın düşündüğümüzden daha fazla ipucuna sahip olduğundan emin olsam da, artık Algol'ün ortadan kaybolma eyleminin, onun birkaç günde bir kendisini Tutulan ikili bir yıldız olması gerçeğinden kaynaklandığını biliyoruz.

Algol'ün birkaç günde bir geçirdiği bu Tutulma hareketi veya belki de dönüşüm ona uğursuz bir ün kazandırdı; güvenilmeyecek bir yıldız.

Algol, genellikle Şeytanın Yanıp Sönen Gözü olarak anılır ve kötülük, ıstırap, acı, ölüm, sarhoşluk ve trajedi ile bağlantılıdır.

Algol ve Medusa Efsanesi
Boğa burcundaki Persus takımyıldızında yer alan ünlü yıldızın, Medusa'nın başının veya üçüncü gözünün merkezini temsil ettiği ve onun efsanesiyle yakından bağlantılı olduğu söyleniyor.

Yunan mitolojisinde Medusa, saçları yılanlardan yapılmış bir gorgondu. Korkunç bir manzara olduğu söylendi ve onu gören herkes taşa döndü ve taşa döndü.

Ancak kafası kesildikten sonra Medusa, savaşta güçlü bir silah haline geldi. Arkasında duruyorsan korunuyordun ama önünde duruyor olsaydın taşa atılırdın.

Medusa her zaman böyle değildi. Aslında bir Kahin Tanrıçası olarak başladı, ancak kıskanç bir Pallas Athena tarafından bir gorgona dönüştürüldü . Perseus daha sonra Medusa'nın kafasını kesip savaşta kullanması için Athena'ya verdi.

Athena eski düşmanı olmasına rağmen, Athena'nın zaferlerinde bu kadar başarılı olması kısmen Medusa sayesinde olmuştur. Nihayetinde Medusa öldükten sonra daha da güçlendi. Ayrıca, yoğun bir şekilde çatışan ilişkilerinden sonra Athena'nın gizli silahı haline gelmesi de bir ironi var.

Medusa, karanlık enerjinin, dönüşümün ve dişil gücün güçlü bir sembolüdür. O bir canavar olsa da, yılan saçı kötülüğü savuşturur ve psişik yeteneklerini geliştirir. Kesilen başından damlayan kanın yeni bir hayat doğurduğu ve adet döngüsünün büyüsüyle bağlantılı olduğu söyleniyordu.

Görünüşe göre Medusa'nın hikayesi onu bir Tanrıçaya dönüşmüş bir gorgon olarak görse de, yoluna çıkanları ya koruyan ya da öldüren güçlü ve güçlü hale geldi.

Yunan mitolojisinde çok bilgili olmasanız bile, çoğu insan Medusa'nın ve onun büyüleyici yılan saçlarının farkındadır. Unutulmaz bir karakter ve biraz daha derinden anlaşılmayı hak eden bir karakter.

Bu ataerkil dünyada Medusa'yı Algol ile ilişkilendirmek ve ona uğursuz bir ün kazandırmak neredeyse hiç şaşırtıcı değil.

Algol, Medusa'nın enerjisini bünyesinde barındırıyorsa, canavarın yanı sıra tanrıçayı, kehaneti ve inanılmaz dönüşümün gücünü de bünyesinde barındırır.

Medusa'nın arkasındaki mitolojiye biraz daha derinlemesine bakarsak, hikayesinin kesinlikle trajik olduğunu görebiliriz. Burada, kendi hatası olmaksızın bir gorgona dönüştürülen, kafası kesilen ve ardından inanılmaz koruma güçleri için kullanılan bir Tanrıçamız var.

Ancak, trajedi ve Oracle Goddess'ten canavara, kafası kesilmiş bir kafaya dönüşmesine rağmen, gücünü elinde tutmayı başardı. Medusa kendini yeniden doğurdu ve her dönüşümle daha da güçlendi.

Algol'e Yeni Bir Şekilde Bakmak
Algol'a bir trajedi yıldızı olarak bakmak yerine, ona bir dönüşüm, sihir, koruma ve güç yıldızı olarak bakabiliriz.

Algol genellikle radikal sanatçıların ve girişimcilerin tablosunda yer alır. Dönemi için bir devrimci olarak kabul edilen Picasso'nun tablosunda öne çıkıyordu. Trajik bir son yaşamasına rağmen, bugün aziz benzeri eylemleri ve monarşiye karşı koyma cesareti ile hatırlanan Prenses Diana'nın haritasında da güçlüydü.

Algol kesinlikle o kadar da kötü değil. Tropikal Boğa Burcu'nun 26 derecesinde duran Algol, her türlü trajediye rağmen bizim de büyük bir güce sahip olduğumuzu hatırlatıyor. Hayat bizi nereye götürürse götürsün biz de yeniden yükselebilir, dönüşebilir ve yeni bir amaç bulabiliriz.

Algol korkulacak bir şey değil. Enerjisi bilinçli olarak kullanıldığında inanılmaz derecede güçlüdür ve güçlü bir psişik ve fiziksel koruma portalı olabilir. Aslında, birçoğu yaklaşmakta olan kötülüğü savuşturmak için güçlü bir tılsım olarak medusa başını takar ve Algol'ü de aynı şekilde görebiliriz.

Algol Enerjisi ile Çalışmak
16-18 Mayıs tarihleri arasında, Algol Güneş ile hizalandığında ve kozmik göklerimizde en güçlü olduğu zaman, onun getirdiği koruma, güç ve sihirle bağlantı kurabilecek misiniz bir bakın. Enerjisini, kendi dönüşümlerinize rağmen, sizin de daha güçlü çıkabileceğinizi hatırlatmak için kullanıp kullanamayacağınıza bakın.

Algol, güç oluşturmak, güvenimizi artırmak ve kadınsı gücümüze daha kolay adım atmak için kullanılabilir. Ayrıca psişik yetenekleri artırabilir ve enerji alanımızdaki olumsuzlukları temizlemek için kullanılabilir.

Algol'ü olumlu bir ışıkta kullanmak, hikayesini yeniden yazmaya ve karanlık feminen üzerine yeni bir ışık yakmaya yardımcı olur. Dehşetlerle bağlantılı en kötü şöhretli yıldız olmaktansa, onu gerçekte olduğu gibi görebiliriz - bir dönüşüm, uyanış, koruma ve kişinin gücüne sahip olma yıldızı.

Algol'ün Doğum Haritanızda Bulunması
Algol, 26 derece topikal Boğa'da oturur. 1-2 derece 26 Boğa içinde herhangi bir gezegeniniz veya kutsal açınız (Yükselen, Azalan, Orta Gökyüzü veya Nadir) varsa, Algol enerjisi dokunabileceğiniz bir kaynaktır. Aynı durum, doğum gününüz 16-18 Mayıs arasındaysa da geçerlidir.

Olası Belirtiler ve Yorumlar :

Daha yüksek bilinç durumlarına tekamül etmenize yardımcı olan dönüştürücü deneyimler yaşarsınız.
Her zaman korunursunuz ve ihtiyacı olanları koruyabilir/bakabilirsiniz
Büyük güç seni bu hayatta bulabilir - sadece sağ tarafında durduğundan emin ol.
Bu dünyaya devrim niteliğinde fikirler ve hediyeler getirebilirsiniz.
Akıl sağlığınızı veya tekrarlayan veya takıntılı düşüncelerinizi kontrol altında tutmanız önemlidir (kafa kesme fikri, kişinin aklını kaybetmesi için yeniden kullanılabilir).

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık