Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Merkür Retrosu Nedir? Doğum Haritamıza Etkileri Nasıl Yansır?

Merkür Retrosu NEDİR?
Merkür gerilemesi bu günlerde kötü bir üne kavuşuyor, herkes bu düzenli Mercurial yaramazlık dönemlerinde aksilikleri ve yanlış anlamaları suçlamaya hevesli. Ama aslında, Merkür gerilemesi bir lanet olduğu kadar bir nimet de olabilir. Anahtar, sizi nasıl ve ne zaman etkilediğini anlamaktır - yine de her Merkür gerilemesi herkes tarafından hissedilmez.

2022 MERKÜR R TARİHLERİ

MERKÜR
30 Ocak - 20 Şubat 2021 (Kova)
29 Mayıs - 22 Haziran 2021 (İkizler)
26 Eylül - 18 Ekim 2021 (Terazi)


Merkür Geri Döndüğünde Ne Olur?

Sadece Merkür'ün değil tüm gezegenlerin başına gelen retrograd hareket, gezegenin dünyadan görüldüğü gibi bir süre zodyak boyunca geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünmesidir. Gezegenler asla geriye doğru hareket etmezler, bu sadece bir yanılsamadır, çünkü her gezegenin bazen dünyanınkiyle senkronize olmayan kendi yörünge hızı vardır.

Merkür bunu yapan en ünlü gezegendir, çoğu insan astrolojiye aşina olmasalar bile Merkür geri hareketini duymuştur. Merkür bazen yılda dört kez, ancak genellikle yılda üç kez - tipik olarak ilkbahar, yaz sonu ve yılın son birkaç haftasında geri hareket eder. Her retrograd dönem yaklaşık üç hafta sürer.

Bu çok sık olduğu için, birinin Merkür gerileme döneminde doğması alışılmadık bir durum değil. Sizin için durum buysa, doğum haritanızda Merkür gerilemesi dediğimiz şeye sahipsiniz ve bu, Merkür'ün enerjilerinin haritanızda günden güne nasıl oynayacağını etkiler.

Merkür gerileme döneminde iletişimin mahkum olduğuna ve herkesin hatalardan etkilendiğine dair efsanelere rağmen, çoğu insan herhangi bir dönemden büyük ölçüde etkilenmez. Ancak Merkür, haritanızın önemli bir bölgesinden geçerken geri hareketine geçtiğinde veya gerilemesi sırasında önemli gezegenlerle temasa geçtiğinde, etkileri kesinlikle hissedeceksiniz.

Astrolojide Merkür Retrosunun Önemi Nedir?

Merkür, iletişimle ve ayrıca fikirler, düşünceler ve zeka ile yoğun bir şekilde bağlantılı olan haberci gezegendir. Merkür geri giderken, yoğun bir sis içinde iletişim kurmaya çalışmak veya karanlıkta, bir fırtına sırasında parçaların üçte birini kaybetmiş karmaşık bir yapbozu bir araya getirmeye çalışmak gibi olabilir. Düşünceler dağılır ve net bir şekilde iletişim kurmadığımız için kelimeler yanlış anlaşılır veya çeviri sırasında kaybolur.

İşte veya işte, Merkür geri giderken kararları kesinleştirmek veya müzakereleri sürdürmek zor olabilir. Kişisel yaşamınızda, duygularınızı dile getirmekte veya sevgilinizle uzlaşmakta zorlanabilirsiniz.

Merkür'ün ayrıca seyahat ve ulaşım, makine ve BT'de oynayacağı bir rolü vardır ve eğer Merkür retrosu haritanıza çarparsa, seyahat planlarınızın bozulduğunu, cihazlarınızın bozulduğunu veya telefonunuzun veya dizüstü bilgisayarınızın top oynamayı reddettiğini görebilirsiniz.

Bazen Merkür gerilemesinin etkileri ciddi olabilir, ancak çoğunlukla sadece rahatsız edicidir. Ne bekleyeceğinizi bilmek, önceden plan yapmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle astroloji, bu potansiyel olarak yıkıcı haftaları vurgulamada yardımcı olur.

Bununla birlikte, Merkür gerilemesi de fayda sağlar. Hayatın yoğun temposundan geri adım atmak ve biraz eğlenmek ya da şu ana kadar nerede olduğunuzu düşünmek için bir şans. Yeni kararlar almak için pek iyi bir zaman olmasa da, geleceği buna göre ayarlayabilmeniz için geçmişte nelerin yanlış gitmiş olabileceğini gözden geçirmek için mükemmel bir zamandır.

Merkür gerilemesi de hayatımıza değerli boş zamanları getirebilir. Telefonunuzu kapatın ve toplantıları erteleyin; biriktirdiğiniz zamanı doğayla iç içe olmak, çocuklarınızla oynamak veya sadece hayal kurmak için kullanın. Astrolojide hiçbir şey tamamen olumlu ya da tamamen olumsuz değildir; Merkür retrosunun parlak tarafını ararsanız, bulmak çok da zor değil.

Doğum Haritasında Merkür Retrosu

Merkür gerileme döneminde doğduysanız, doğum haritanızda Merkür enerjisinin ifade edilme şekli normalden biraz farklıdır. Geçmişle konuşulmamış bir bağınız varmış gibi görünebilir ve belki de diğer insanlardan daha sık karmik içgörü veya déjà vu yaşarsınız. Ancak kendinizi istediğiniz gibi ifade etmeniz zor olabilir ve bazı doğum öncesi Merkür geri giden insanlar biraz utangaç olabilir.

Astroloji, son derece zeki olduğunuzu, ancak kendi zihinsel yeteneklerinizden şüphe ettiğinizi öne sürüyor. Biri yeteneklerinizi geliştirmenin doğru yolunu bulamazsa, bu okulda özgüven eksikliğine yol açabilir. Daha sonraki yaşamda eğitime geri dönmek genellikle oldukça başarılıdır, çünkü o zamana kadar ayaklarınızı bulmuş olacaksınız ve doğal yeteneklerinizin parlamasına izin verebileceksiniz.

Merkür Gerilemesi Astrolojik Evlerden

Geçiş Yapıyor Konu geri giden gezegenler olduğunda, gezegenin içinden geçtiği burç bize ne bekleyeceğimiz konusunda genel bir fikir verir, ancak bu her gerileme döneminde değişir. Merkür retrosu geçiş döneminde neler bekleyebileceğimizi daha iyi anlamak için gezegenin hangi astrolojik evden geçtiğine bakıyoruz.

Merkür Geri Dönüyor 1. Evden
Geçiş Bu enerjiyi, başkalarıyla nasıl karşılaştığınızı gözden geçirmek için kullanın. İmajınızın veya tutumunuzun değişmesi gerekmiyor, ancak kendinizi net bir şekilde ifade ettiğinizden ve başkalarının onlardan ne istediğinizi veya neye ihtiyacınız olduğunu anladığından emin olmaya çalışın. Geçmişte iletişim tarzınızın nerede başarısız olduğunu bulun ve düzeltin.

Merkür Retrograd Geçişi2. Ev
Bu zamanı mali durumunuzu düzene sokmak ve gereksiz harcamaları kısmak için kullanın. Yeni yatırımlar veya büyük harcamalar için iyi bir zaman değil, ancak bir bütçe yapmak, bir kredi kartında daha iyi bir anlaşma yapmak veya kazançlı projeler üzerinde çalışmak için size ekstra zaman tanımak için programınızı yeniden ayarlamak için harika bir zaman.

Merkür Retrograd 3. Evden
Geçiş Esnek olun. Bu dönemde programınız muhtemelen kaotik olacak ve diğer insanlar sizi toplantılar ve randevular için yüzüstü bırakacak. Onlara şüphenin avantajını verin, çünkü sonunda birini de hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Uyum sağlayın, yeniden planlayın, yeniden düşünün, işleri farklı bir şekilde yapın. Bir plana bağlı kalmaya kararlı olmak sadece gözyaşlarıyla bitecek.

Merkür Retrosu 4. Evden Geçiş
Merkür kendi bölgenizde geri hareket ettiğinde, dağınıklığı gidermek için ideal bir zamandır. Artık size hizmet etmeyen nesnelerden kurtulun ve evinize tam bir tazelik katın. Bu aynı zamanda aile ilişkileriniz hakkında derin düşünmek için de iyi bir zamandır; başa çıkması zor akrabalarınız varsa, bir dahaki sefere nasıl farklı bir yaklaşım deneyebileceğinizi gözlemleyin.

Merkür Geri Dönüyor 5. Evden
Geçiş Yaratıcılık bu dönemde durabilir, ancak ilham verici yerler ve insanlar arayarak hayal gücünüz ve fikirleriniz canlanabilir. Gerçekleştirmek için kendinize çok fazla baskı uygulamayın; bunun yerine, sizin için ne anlama geliyorsa, sadece eğlenmeye odaklanın. Bu zamanda hayatınıza ışık ve kahkaha getirerek, doğal olarak yenilenmiş bir ilham bulacaksınız.

Merkür Retrosu 6. Evden Geçiş
Bu dönem, ofis veya işle ilgili dağınıklığı temizlemek ve günlüğünüzü yeniden düzenlemek veya yeni bir zaman yönetimi süreci oluşturmak için mükemmeldir. Sağlığınıza dikkat etmeniz de önemlidir. Sessiz gevezelikler ve aylardır ilgilenmek istediğiniz şeyler artık daha acil hale gelebilir – sağlığınızla ilgili proaktif davranarak bunu daha yeni tomurcuklayın.

Merkür Geriye Dönüyor 7. Evden
Geçiş İlişkinizi yöneten konuşulmamış kuralları tekrar gözden geçirin – kim ne yapar, ne kabul edilebilir ve ne değildir. Bunlardan bazıları muhtemelen sizin veya eşiniz için çalışmıyor, bu nedenle yeniden pazarlık yapın ve yeniden düşünün. İş hayatında, şu anda sözleşme imzalamaktan kaçının ve müzakere için daha fazla zaman ayırın. 8. Evden

Geçiş Yapan Merkür Retrosu
Bu enerji haritanın diğer alanlarındaki dağınıklığı gidermek için iyi olduğu gibi, 8. evde Merkür gerilemesi de zihninizdeki dağınıklığı gidermek için iyidir. Affetmek bunu yapmanın büyük bir yoludur. Sizi incitenleri affedin ki artık kafanızda yer kaplamasınlar. Bunu onların iyiliği için değil, kendi iyiliğin için yap.

Merkür Geri Dönüyor 9. Ev
Seyahat planları özellikle savunmasızdır, Merkür gerilemesi bu evden geçerken, bu nedenle uzun bir yolculuktan önce ayrıntıları iki ve üç kez kontrol edin. Başka yerlerde, özellikle ruhsal olarak, inançlarınıza meydan okunduğunu görmek sizi şaşırtmasın. Yeni bir şey öğrenip yanıldığınızı keşfederseniz fikrinizi değiştirmenizde bir sakınca yoktur. 10. Evden

Geçiş Yapan Merkür Retrosu
Kariyerinizde, iyi bir ilk izlenim bırakmak şu anda zor olabilir. En iyi seçeneğiniz, mevcut müşterilere veya müşterilere odaklanmaktır. İş aramak için iyi bir zaman değil ve meslektaşlarla yanlış anlaşılmalar bol olabilir. Bunu söyledikten sonra, işten tamamen uzakta bir tatil için harika bir zaman!

Merkür Geriye Dönüyor 11. Evden
Geçiş Bu dönemde dedikodulara çok fazla dikkat etmeyin, çünkü muhtemelen doğru olmayabilir. Tüm gerçeklere sahip olmadan başkalarını yargılamamak önemlidir, bu nedenle sizi hayal kırıklığına uğratsalar bile arkadaşlarınızla adil olun. Sosyal olayların ayrıntılarını iki kez kontrol edin, çünkü bunlar değişebilir veya karışabilir. Birkaç haftalığına sosyal etkileşimleri kısmak için iyi bir zaman.

Merkür Retrosu 12. Evden Geçiş Yapıyor
Bu Merkür gerileme döneminde rüyalar çok önemli olabilir; bunları dikkatlice not edin ve mevcut problemlerinize yardımcı olabilecek içgörüler veya karmik veya geçmiş yaşam etkisi önerebilecek temalar arayın. Bir şey için üzüntü veya pişmanlık duyuyorsanız, bu duyguyla oturun ve kabul edin. Ancak o zaman gitmesine izin verebilirsiniz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık