Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

13 Mayıs 2022 Dikkat Yanık Merkür ve Etkileri

Astrolojide Merkür Gezegeni

Vedik Astrolojide Merkür, bilgi ve bilginin göstergesidir. Güçlü Merkür, bir kişiyi akıllı, iletişimde bilge, güçlü muhakeme, analitik düşünme vb. Yapabilir. Öte yandan, zayıf Merkür, kişinin zekadan, eğitimsizlikten vb. mahrum kalmasına neden olabilir. Böyle bir kişi daha az eğitimli ve analiz eksikliği olacaktır. Kişinin aldığı sonuçlar, Merkür'ün Janma Kundali'sindeki konumuna bağlıdır.

Boğa'da Merkür Yanması: Zamanlama
Zeka ve bilgeliğin en önemli göstergesi olan Merkür'ün yanması 13 Mayıs 2022'de Toros'ta başlıyor ve 30 Mayıs'ta Boğa'da sona erecek. Bir gezegen yandığında, uygun sonuçlar verme gücünü kaybeder. Fakat Merkür Güneş'e biraz yakın olduğu için yanma etkisi şiddetli olmayabilir. Bundan dolayı kişiyi kısmen etkileyebilir ve bundan dolayı ilimden, hikmetten mahrum kalabilir.


KOÇ
Koç burçları için Merkür, üçüncü ve altıncı evin efendisidir ve burcunuza göre ikinci eve yerleştirilir. Bu yerleştirme sayesinde, işinizde başarılı olabilecek ve profesyonel alanda bir isim ve ün kazanabileceksiniz. Bu, kariyerinizde büyümenize ve faydalar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Eğer iş yapıyorsanız, o zaman kar elde etmenin ve yeni iş anlaşmalarına girmenin zamanı geldi. Bu, işinizi büyütmenize ve başarılı bir şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. Bir aşk ilişkisinde, partnerinizle barış ve mutluluğu korumanın zamanı geldi. Sağlık iyi olacak.

BOĞA
Merkür, Boğalar için ikinci ve beşinci evin efendisidir ve burcunuzun ilk evine yerleştirilmiştir.

Yükselen evinize Merkür'ün yerleştirilmesi, işiniz ve kariyeriniz için elverişli olacaktır. Bu süre zarfında iş yerinizde daha iyi performans gösterebilecek bir konumda olacaksınız. Daha iyi performansınız, profesyonel yaşamınızda size isim ve ün kazandırmada başarı getirecektir.

Herhangi bir işletmenin sahibiyseniz, yanan Merkür'ün olumlu sonuçlarını iyi parasal kazançlar ve karlar şeklinde göreceksiniz. Başka bir ticari başarı elde etme olasılığı da var.

Mali olarak hem gelir hem de giderle yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Kişisel yaşam hakkında konuşurken, eş ile karşılıklı uyum olacaktır. Öte yandan, bir aşk ilişkisi içinde olsanız bile, aşk hayatınızda bir pozitiflik duygusu yaşayacaksınız.

İKİZLER
Merkür, birinci ve dördüncü evin efendisidir ve burcunuzun on ikinci evinde yer alır.

Mesleki açıdan bu dönem, iş baskısı altında olmanız ve iş arkadaşlarınızdan fazla destek alamamanız gibi zorluklarla dolu geçebilir. İş yapıyorsanız, bu süre sizin için ortalama olarak verimli olabilir, bu nedenle bu dönemde büyük iş anlaşmalarına girmemeniz önerilir.

Kişisel yaşam hakkında konuşurken, uyum eksikliği nedeniyle eşle bir anlaşmazlık veya tartışmalar olabilir. Böyle bir durumda kendinizi sakin tutun ve olayları akıllıca çözmeye çalışın.

Sağlık açısından boğaz enfeksiyonu gibi bir sorun yaşamanız gerekebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve herhangi bir sorun olması durumunda derhal doktordan uygun tedaviyi almanız önerilir.


YENGEÇ
Merkür, üçüncü ve onikinci evin efendisidir ve bu yanma sırasında on birinci eve yerleşir.

Profesyonel olarak bakarsanız, büyük ölçüde olumlu sonuçlar göreceksiniz, ancak aynı zamanda bazı zorluklarla da yüzleşmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda, eylemlerinizi doğru bir şekilde planlamanız gerekecektir.

Kendi işinizi yürütüyorsanız, bu dönemde hem kar hem de zarar mümkün olabilir. Öte yandan, bu dönemde yurt dışından iş yapmak için iniş imkanı da bulunmaktadır.

Kişisel yaşam hakkında konuşurken, ilişkilerde uyum olacaktır. Öte yandan sağlıktan bahsedersek soğuk algınlığı gibi ufak tefek sorunlar da olabiliyor. Böyle bir durumda rutininizi geliştirmeniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

ASLAN
Merkür, Aslanlar için ikinci ve on birinci evi yönetir ve burcunuza göre onuncu evde bulunur.

Mesleki olarak, istihdam edilen kişiler bu dönemde iş değişikliği veya transfer yapmak zorunda kalabilirler. Öte yandan, kendi işinizi yönetiyorsanız, zorlu rekabet ve rakiplerinizden gelen zorluklarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Kişisel hayatınız hakkında konuşurken, kibir veya ego sorunları nedeniyle eşinizle tartışma veya çatışma olasılığı vardır. Öfkenizi ve konuşmanızı kontrol etmeniz önerilir, aksi takdirde durum daha da kötüleşebilir. Öte yandan, sağlık açısından zihinsel stres yaşayabilirsiniz, bu dönemde sağlığınızın geri kalanı daha iyi olacaktır.

BAŞAK
Başaklar için Merkür, birinci ve onuncu evin efendisidir ve dokuzuncu evinize yerleştirilmiştir.

Mesleki hayatınıza baktığınızda, bu süre zarfında yeni iş fırsatlarıyla karşılaşacaksınız ve profesyonel hayatınız da pozitiflik ile dolu olacak. Bir işiniz varsa, yurtdışından veya dış kaynak kullanımı yoluyla bazı yeni iş bağlantıları edinebilirsiniz. Bu tür temaslar sizin için faydalı olacak ve beklentilerinizi artıracaktır.

Mutluluk kişisel yaşamda kalacaktır, çünkü bu dönemde ilişkilerinizde uyum kalacaktır, çünkü birbirinizi desteklediğinizi göreceksiniz. Öte yandan, sağlık hakkında konuşursak, bu dönem olumlu olacaktır.


TERAZİ
Merkür dokuzuncu ve on ikinci evi yönetir ve yanma sırasında sekizinci eve yerleştirilir.

Mesleki olarak, istihdam edilenler işlerini zamanında tamamlamakta bazı engellerle karşılaşabilirler. Bununla birlikte bazı zorlu hedefler de önünüze gelebilir. Sizi bekleyen bazı sert hedefler olabilir. Kendi işini yönetenler için bu süre zarfında kayıp olasılığı vardır, bu nedenle projelerinizi uygun şekilde organize etmeniz ve üzerinde çok dikkatli çalışmanız tavsiye edilir.

Bu dönemde yabancılaşma nedeniyle kişisel hayatınız iniş çıkışlarla dolu olabilir ve ilişkilerinizde bazı farklılıklar olabilir. Sağlık açısından boğaz ağrısından şikayet edebilirsiniz. Böyle bir durumda sağlığınıza dikkat etmeniz ve düzenli olarak yoga, egzersiz vb. yapmanız gerekecektir.

AKREP
Merkür, sekizinci ve onbirinci evin efendisidir ve burcunuza göre yedinci evde bulunur.

Profesyonel olarak bakıldığında, bu süre zarfında iş yerinizde bazı zorluklarla karşılaşmanız gerekebileceği gibi, bazı zor durumlardan da geçmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda kendinizi işe verirken çok dikkatli çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bir işletme sahibiyseniz, bu süre zarfında iş ortağı ile olan ilişkinizde işinizin verimliliğini olumsuz yönde etkileyebilecek bazı iniş çıkışlar olabilir.

Sağlık açısından, bağışıklığın azalması nedeniyle bazı sağlık sorunları yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda sağlığınıza daha fazla dikkat edin ve beslenmenize de dikkat edin.

Çözüm: Her gün 11 defa “Om Namo Bhagavate Vasudevaya” zikrini söyleyin.

YAY
Yay burçları için Merkür, yedinci ve onuncu ev lordudur ve ay burcunuza göre altıncı evde bulunur.

Profesyonel olarak bakıldığında, bu süre zarfında iş yerinizde bazı zorluklarla karşılaşmanız gerekebileceği gibi, bazı zor durumlardan geçmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda kendinizi işe verirken çok dikkatli çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

İş söz konusu olduğunda, beklentilerinizin dışında, istenen kârı sağlamada bazı aksiliklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. İşinizi yönetirken bu dönemde iş ortağı ile olan ilişkinizde bazı iniş çıkışlar olabilir. Bu, işletmenizin üretkenliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Bir ilişkide, hayat arkadaşınızla ego sorunları yaşayabilirsiniz. Sağlık açısından, bağışıklığın azalması nedeniyle bazı sağlık sorunları yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda sağlığınıza daha fazla dikkat edin ve beslenmenize de dikkat edin. Soğuk öğeleri almaktan kaçınmanız gerekebilir.

OĞLAK
Merkür, Oğlak burcu için altıncı ve dokuzuncu ev lordudur ve ay burcunuza göre beşinci evde bulunur.

Kariyer açısından bu dönemde bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda, işinizde iyi performans göstermek ve görevlerinizi zamanında tamamlamak için doğru planlama yapmanız gerekecektir. İyi yapmak için bir plan benimsemeniz ve planlamanız gerekebilir. Kendi işinizi yürütüyorsanız, bazı aksilikler nedeniyle bu dönemde işinizi büyütemeyeceksiniz.

Kişisel yaşamdan bahsetmişken, ailevi sorunlar nedeniyle ilişkinizde iniş çıkışlar görebilirsiniz. Oysa zihinsel stres sağlığınızı etkileyebilir. Böyle bir durumda sağlığınıza dikkat edin ve yoga, egzersiz, meditasyon vb. yapın.


KOVA
Kovalar için Merkür, beşinci ve sekizinci ev lordudur ve ay burcunuza göre dördüncü eve yerleştirilir.

Kariyer açısından, bu dönemde ortalama ancak verimli sonuçlar almanız olasıdır. Bu süre zarfında kariyerinizde yeni avantajlar elde edeceksiniz ancak bunlar size uygun olmayabilir ve kendinizi tatminsiz hissedebilirsiniz. Eğer iş yapıyorsanız, bu dönemde 'kar yok, zarar yok' durumu yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda planlarınızı ve stratejilerinizi organize etmeniz sizin için iyi olacaktır.

Kişisel yaşam açısından bu dönemde aile üyelerinizle ilgili yanlış anlaşılmalarla karşılaşmanız gerekebilir. Öte yandan sağlıktan bahsedecek olursak ayaklarda ağrı şikayeti olabilir, bu yüzden yoga, egzersiz vb. yapmak daha iyi olur.

 

BALIK
Balık burçları söz konusu olduğunda, Merkür dördüncü ve yedinci evi yönetir ve ay burcunuza göre üçüncü eve yerleştirilir.

Bu süre zarfında işinizde bir değişiklik görebilirsiniz. Ayrıca yurt dışına seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz ve bu tür durumlar sizin için biraz zorlayıcı olabilir. Kendi işinizi yürütüyorsanız, bu süre zarfında beklediğinizden daha az kar elde edebilirsiniz.

Kişisel yaşam hakkında konuşurken, iletişim eksikliği nedeniyle eşle ilgili bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda kendinizi sakin tutarak sorunları çözmeye çalışın.

Sağlık açısından bu dönemde bağışıklığınızda bir düşüş görülebileceğinden sağlığınızın etkilenmesi söz konusu olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve yemek ve yeme alışkanlıklarına özellikle dikkat etmeniz önerilir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık